sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Soutěž O putovní pohár SDH Malé Přílepy

V sobotu 12.9.2009 náš sbor pořádal 3.ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku "O putovní pohár SDH Malé Přílepy".

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 10 soutěžních družstev a tak bylo jasné že o poháry za umístění i putovní pohár se bude bojovat.

Po registraci a krátkém zahájení došlo na poradě vedoucích k rozdělení pořadí -děkuji tímto všem vedoucím za vstřícný přístup, který umožnil družstvu Osek provést přednostně oba pokusy protože museli odjet dříve a také Tlustice tak mohla vyslat do boje všechny své členy.

Na soutěžení mladých hasičů byla skvělá podívaná, družstva ukázala, že umějí a boj o pořadí probíhal do poslední chvíle. S drobným technickým zádrhelem (problém na startovní pistoli takže ne vždy došlo k výstřelu - časomíra se naštěstí spouštěla i bez výstřelu) se družstva vypořádala bez problému a celé soutěžní klání proběhlo pokud vím bez jediného protestu a za vzájemné pomoci s přesunem a úklidem materiálu jednotlivých družstev.

Náš sbor jakožto pořadatel měl v soutěži 2 družstva a při soutěži na domácí půdě bylo naším přáním co nejlepší umístění. Už první kolo ukázalo, že adeptů na přední místa bude víc (po prvním kole si nejlépe vedl Sloup "A", Sloup "B" a Malé Přílepy "B"-mladší. Malé Přílepy "A"-starší s chybou při připojení k rozdělovači na místě posledním za družstvy Sloupu, Oseka, Tlustice, Hřebče a Žiliny.

Možnost dvou pokusů ještě dávala šanci na zlepšení, což se povedlo většině družstev a velká radost a naděje na slušné umístění se nám naskytla po dokončení útoku družstva Malých Přílep "A", které se s časem 19,92 dostalo před vedoucí Sloup"A" o 0,11 s a vzhledem ke konkurenci nebylo až do skončení všech pokusů jasné jak to dopadne. I u družstva Malé Přílepy "B" bylo možné doufat ve zlepšení času, ale při pokusu došlo k odpojení hadice C od rozdělovače (družstvo i tak pokus ukončilo ale s časem horším než v prvním kole) a teprve malým zaváháním družstva Sloup "A" na koši a ukončením pokusu s časem nad 20,88 sec. ukázalo, že letos zůstane k velké radosti jak členů soutěžních družstev tak i zůčastněných členů sboru doma v hasičárně kde si myslíme že mu je nejlíp :-).

Po skončení pokusů a vypsání diplomů byly rozděleny ceny, poháry sice pouze pro první 3 družstva, ale sladká odměna byla připravena pro všechna družstva.

Sestava družstva Male Přílepy "A" - starší

Jiří Bílý (koš), Martin Tryner (nabírání), Marek Fialka (stroj), Eliška V. (B na stroj a spojení savců), Petr Hron (rozdělovač), Zuzka Hřebíková (levý proud), Zuzka Morčušová (pravý proud)

Sestava družstva Male Přílepy "B" - mladší

Jakub Kutina (Koš a savce), Matěj Krejča (B na stroj), Matěj Špaček (spojení B), Prokop Fialka (rozdělovač), Miluška Trynerová (levý proud) a Petra Bílá (pravý proud)

Letošní ročník byl ve znamení poměrně vyrovnaných výkonů, dobrého počasí a hlavně doufám dobré pohody z přátelského klání. Počítám, že se nám v příštím roce povede soutěž opět uspořádat a bude nám ctí se se v případě zájmu zůčastněných se všemi opět setkat.

Závěrem bych rád poděkoval všem členům sboru kteří pomáhali s přípravou a konáním soutěže a zajištění občerstvení, starostovi obce Chyňava p. Kšírovi za zajištění ozvučení za zapůjčení ozvučovacího zařízení tak i za to že se ujal konferování (současně se mu tímto omlouvám, že jsem ho při zahájení zapomněl přivítat mezi hasiči), Leošovi Nejedlému z SDH Chyňava za zajištění cisterny a obsluhu dodávky vody, firmě Davona s.r.o. za poskytnutí toalet a napájecí přípojky,  všem vedoucím mladých hasičů jednak za to, že s dětmi přijeli a také za pohodvý přístup k soutěži a zejména všem soutěžícím dětem za jejich výkony.

 

Výsledková listina

Konečné pořadí Sbor Čas1 Čas 2 Nejlepší č. Poř číslo
1 Malé Přílepy "A" 59,51 19,92 19,92 4
2 Sloup "A" 20,03 20,34 20,03 10
3 Sloup "B" 23,46 20,88 20,88 7
4 Malé Přílepy "B" 24,72 37,33 24,72 9
5 Sloup "C" 32,72 27,17 27,17 2
6 Hřebeč 31,35 27,59 27,59 5
7 Tlustice "A" 32,99 28,82 28,82 3
8 Tlustice "B" 44,46 29,04 29,04 8
9 Osek 29,49 38,64 29,49 1
10 Žilina 46,90 39,04 39,04 6

 

 

 

[12.9. 2009 - Špaček Michal]

Fotogalerie

Sloup - rozdělovač, v pozadí Hřebeč Pokus Osek spojuje savce Tlustice v pohotovosti Tlustice útočí Ještě zatočim a dáme to do vody Malé Přílepy starší jdou do útoku - hlavně Zuzky :-) Jirka s Martinem při nabírání Jé vypadla mi proudnice Jé kde mám ty hadice? Tady ti to vleču jo? Hřebeč si připravuje základnu Hřebeč útočí Hřebeč jak to ti vepředu asi trefí Stan časomíry a ozvučení Žilina se připravuje Sloup - tak kolik to asi bude? Tlustice útočná formace Malé Přílepy mladších- my už klidně můžem startovat. Malé Přílepy mladší připravit ke stratu .... Časoměřič Voříšek a připojovač omezovače David Popis pokus Sloup A v plném útoku Sloup mladší - ještě to trochu narovnám a už to bude. Malé Přílepy druhý útok Hřebeč připraven ke startu ( vedle Žilina si užívá klidu) Žilina si chystá plato Já to jednou určitě spojim Tak je to spojený, ještě trefit terč Ceny pro soutěžní družstva Poháry Předání ceny za 1. místo Sloupská originální hymna Soutěžní družstva MH Malé Přílepy Po soutěži už byl čas na různé blbiny Po soutěži už nic nebránilo různým blbinám Po soutěži už nebyl důvod ke stresům a tak se vymýšlely blbiny Redaktor Z. Smíšek alias Hrázný řeší, že bude muset smazat nafocené snímky aby  a mohl fotit dál Redaktor Z. Smíšek alias Hrázný právě řeší že bude muset smazat nafocené fotky aby mohl fotit dál.  
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Bačkora je pokrývka hlavy (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru