sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Cestování s praporem

Delší dobu jsme se zaobírali myšlenkou na pořízení vlastního praporu jakožto symbolu sboru. V průběhu roku 2011 zástupci sboru navštívili několik dodavatelů a počátkem roku 2012 jsme podnikly kroky k jeho pořízení. Po debatách a prezentacích členské základně byl vybrán motiv a vzhled ve spolupráci s vybraným dodavatelem firmou Alerion Brno, kde byl v dubnu prapor objednán tak aby byl dodaný do oslav 110. let založení sboru. Firma Alerion včas dodala prapor, kterého si můžeme považovat a na oslavách 110. let byl prapor slavnostně představen.

Na důkaz úcty někteří naši členové a příznivci sboru, když už nemohou vzít s sebou originál vozí s sebou alespoň malou kopii a náš prapor tak bude putovat po rozmanitých částech země.

Máte zájem pomoci praporu v putování? Navštívit s ním hezká, zajímavá, blízká i daleká místa? Postačí vzít s sebou vlaječku praporu a na místě prapor vyfotit a vložit sem k nám. Můžeme pak společně sledovat a vyhodnocovat kam  všude se prapor dostal.


Přidat
Mauricius, Flic en Flac - 22.1. 2020

V lednu 2020 jsme se vydali za teplem na ostrov Mauritius. Při jednom výletu jsme poprosili naše průvodce, zda by nás nevzali do místní hasičské stanice Flic en Flac a mohli se s nimi a praporem vyfotit. Touto cestou bychom chtěli tamním profesionálním hasičům moc poděkovat, že nám to umožnili a popřát jim úspěšný rok 2020.

En janvier 2020, nous sommes allés à Maurice pour se réchauffer. Au cours d'un voyage, nous avons demandé à notre guide de nous emmener à la caserne des pompiers de Flic en Flac et de prendre une photo avec eux et le drapeau. Nous tenons ainsi à les remercier vivement d'avoir rendu cela possible et leur souhaitons une bonne année 2020.

Celý článek [25.1. 2020 - Vořechová Zdeňka , komentářů: 0]
S praporem na Berounce - 3.8. 2018

Letošní „okurkovou“ hasičskou sezonu jsme si zpestřili absolvováním vodáckého kurzu. :-) Start byl v campu Višňová a cíl v Hýskově. K velké spokojenosti musím konstatovat, že pro nadcházející soutěže můžeme nastoupit opět v plném počtu, jelikož jsme se vrátili beze ztrát. :-)

Celý článek [6.9. 2018 - Pavel Nejedlý, komentářů: 0]
Předvánoční výlet do Prahy - 16.12. 2017

I v letošním předvánočním čase jsme vyjeli na výlet do Prahy. Poobědvali jsme v restauraci Odpočívadlo https://www.odpocivadlo.com Na Staroměstském náměstí jsme si dali několik svařáků, pokochali se nádherným vánočním stromem, a poté se vydali na Václavák, kde jsme měli rezervaci ve Výtopně. Tuto restauraci nelze opomenout, už kvůli mašinkám, které rozvážejí nápoje https://vytopna.cz/pages/vaclavak

Celý článek [31.12. 2017 - Ivča, komentářů: 2]
Přílepské putování s praporem do Primorska 2 - 13.8. 2017

Se začátkem školního roku není od věci ohlédnout se za prázdninami! I když se říkává, že nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Možná. Ale s mořem je to něco jiného!
A tak už podruhé neuvěřitelně velká skupina z Malých Přílep vyrazila na srpnové soustředění do bulharského letoviska na břehu Černého moře - do Primorska. Své hasičské snažení o další stmelení kolektivu korunovala na věčné časy vyvěšením našeho praporu na vrcholu oblíbeného baru, kde vždy někdo z naší delegace - tedy už tradičně - držel hlídku.
Účastníky zájezdu na fotografii jistě netřeba představovat, a tak jen kvizová otázka: Kde ve skupince stojí naši sympatizanti, delegáti sjezdu cizí státní příslušnosti? Nápověda: Jedná se o Slováka a o Bulhara.
Text Hrázný, Foto Zuzka a už nevíme kdo

Celý článek [5.9. 2017 - Zdeněk Smíšek, komentářů: 0]
S praporem na Kraví Hoře - 1.4. 2017

Jaro jsme přivítali tradiční expedicí do vinného sklípku v oblasti Kraví Hora kousek pod Velkými Pavlovicemi. Do země zaslíbené s praporem vyrazili tito reprezentanti a badatelé: Na fotu před sklípkem zleva: Brebera, Stejda, Hrázný, Čenda, Láďa, (hostitel Jaryn), Starosta, Čáník, Šmak ml., Šmak st.
Vedoucí výpravy Čáník opět potvrdil svůj organizační i orientační talent, takže se stihl postarat i o badatele z vedlejšího sklípku a ještě pro nás zajistit osvětovou přednášku na téma „pečeň“. Sláva všem, kteří přežili a vrátili se s praporem!
text a foto: Z. :)

Celý článek [24.4. 2017 - Zdeněk Smíšek, komentářů: 0]
Předvánoční výlet do Prahy - 17.12. 2016

Stalo se již tradicí, že v prosinci vyrážíme na výlet do Prahy. Letos tomu nemohlo být tedy jinak. Sníh nepadal, a tak vánoční atmosféru navozovaly bílé střechy prodejních stánků, vůně jehličí a svařáku.

Celý článek [27.12. 2016 - Míša foto, komentářů: 0]
Expedice Sardínie 2016 - Molara a Tavolara - 29.9. 2016

Jako každý rok i letos nemohl prapor na naší expedici chybět. A tak jsme ho vzali v krásný slunečný den na cestu na ponory. Strávil tak konec léta na Sardinii v oblasti Molara a Tavolara.

Celý článek [11.10. 2016 - Michal Špaček, komentářů: 0]
Expedice Sardínie 2016 - Molara a Tavolara - 29.9. 2016

Říkal jsem si, proč bych vlastně nevzal prapor podívat se pod hladinu. Ponor přežil bez odmlouvání a je i nadále připraven k dalšímu cestování.

Celý článek [11.10. 2016 - Michal Špaček, komentářů: 0]
S praporem v New Yorku - 27.8. 2016

Zástupci našeho sboru (ve složení Čáník, Čenda Brebera, Vláďa, Štěpánka a v hostování Jarka) navštívili hasiče z New York City, konkrétně z jedné jeho částí, Staten Island. Po rozplynutí prvních rozpaků nás hasiči přijali velmi vlídně a v přátelské atmosféře se nám povedlo vyjednat společné cvičení, které se uskuteční příští rok v Malých Přílepech. Požárníci ze Staten Island budou ubytování v hasičské klubovně. Pro vážné zájemce z našeho sboru, bude možné ubytovat svého newyorského požárníka u sebe doma. P. S. Svíčková podmínkou.

Thank firefighters from Staten Island. They were very nice and it was unforgettable experience for us. Sincerely firefighters from Malé Přílepy.

Celý článek [4.9. 2016 - Štěpánka Vořechová, komentářů: 0]
Primorsko - 12.8. 2016


Naše cesta s praporem do bulharského letoviska Primorsko na břehu Černého moře - sto kilometrů od tureckých hranic - se v první polovině srpna mohla stát i pokusem o zápis do knihy rekordů. V kategorii nejvíce dobrovolných hasičů z jedné vesnice na jedné pláži v přepočtu na počet obyvatel. Bohužel nebylo v lidských silách nafotit jednu celkovou skupinku, protože každý z nás měl jiný systém v tak důležitém pitném režimu. Ale - na snímku pod deštníky jsou zleva: Strejda, Voříšek, Hrázný, Rozárka, Čáník, Roman a Ondra. Fotila Dana. V delegaci na cestě k moři jsou: Lenka, Ondra, Míša, Petr, Ája, Ilonka, Pája, Martin - komise zaznamenávající rekordy možná nezapočítá Medvídka Rozárky na zemi - Roman, Rozárka, Zdeněk. Fotila Týnka - její rodiče, pražské náplavy Dalibor a Irena, zůstali u pláže mimo záběr. Celkový počet účastníku naší výpravy? Nepočítali jsme se - nebyl čas....
Hezký zbytek prázdnin všem! Zdeněk

Celý článek [15.8. 2016 - Zdeněk Smíšek, komentářů: 0]
Na Sněžce - 7.5. 2016

V sobotu jsme vzali s sebou trochu provětrat prapor na Sněžku. Tentokrát za výborného počasí.

Celý článek [9.5. 2016 - Michal Špaček, komentářů: 0]
S praporem na feratě Hohenburg v Rakousku - 26.8. 2015

Prapor jsme s sebou vzali i na výlet na jezera poblíž Kaprunu Wasserfallboden a Moserboden a feratu Hohenburg.

Celý článek [6.10. 2015 - Michal Špaček, komentářů: 0]
S praporem na Karlštejnském vinobraní - 26.9. 2015

Další akcí, kterou již tradičně navštěvujeme, je Karlštejnské vinobraní. I letos bylo k dispozici nepřeberné množství jídla a pití, v čele s všudypřítomným burčákem, jehož různorodost jsme se snažili poctivě kontrolovat stánek po stánku. :-) Stejně, jako v minulých letech, byla možnost ušetřit na vstupném. Zde musím citovat z programu: „Děti do 15 let a návštěvníci v historických kostýmech vstup zdarma“. První podmínku již nějaký ten pátek nesplňujeme, proto rozhodl vedoucí zájezdu Čáník, že půjdeme cestou kostýmů – zřejmě měl však pořadatel na mysli historické kostýmy z doby Karla IV. :-) Nám to ale nevadí a příští rok se polepšíme …

Celý článek [29.9. 2015 - Pavel Nejedlý, komentářů: 0]
S praporem v Karlově Huti ( Bělá nad Radbuzou ) - 14.9. 2015

Každý rok, v období letních dovolených, se v Malých Přílepech „vylidní“. To když parta přátel vyráží s železnou pravidelností na týdenní „expedici“. :-) Ani letos tomu nebylo jinak. Cílem naší expedice byla tentokrát chata Zvonička v obci Karlova Huť, okres Domažlice.

Celý článek [14.9. 2015 - Pavel Nejedlý, komentářů: 0]
S praporem v Turecku - 23.8. 2014

V rámci svého putování, se prapor ocitl v tureckém přístavním městě Bodrum, které leží v provincii Muğla, v jihovýchodním cípu Malé Asie, poblíž řeckého ostrova Kós. Město je mezinárodním centrem jachtingu a turistiky. Díky čistým a vyhřátým vodám Egejského moře proto patří k turisticky velmi oblíbeným destinacím.

Celý článek [14.9. 2015 - Pavel Nejedlý, komentářů: 0]
S praporem na Růžové hoře - 22.7. 2014

I v loňském roce jsme se zúčastnili pravidelné týdenní expedice. Tentokrát padla v horkém létě volba na severní část naší republiky, konkrétně obec Vilémov u Rokytnice nad Jizerou, okres Semily. Odtud jsme pak podnikali výjezdy do blízkého, ale i vzdálenějšího okolí. Prapor se tedy s námi dostal i na Růžovou horu ( 1 390 m.n.m. )

Celý článek [14.9. 2015 - Pavel Nejedlý, komentářů: 0]
S praporem ve vinném sklípku v Bořeticích - 25.4. 2015

Velmi početná delegace hasičů z Malých Přílep se vydala poslední aprílový víkend reprezentovat sbor za hranice okresu, dokonce několika okresů. :-) Naším cílem se, po dlouhé cestě vlakem, stal „Vinný sklípek u Procházků“. Tento sklípek se nachází na výsostném území Svobodné spolkové republiky Kraví hora. Tato, v pozitivním slova smyslu svérázná instituce, byla založena občany malebné slovácké obce Bořetice. Náš kamarád a majitel sklípku Jarin, pro nás opět připravil perfektní zázemí a tak si mohl i hlavní organizátor akce, Čáník, při zpáteční cestě oddychnout, protože se celý víkend všem moc líbil a všichni už se těší na další expedici. :-)

Celý článek [5.5. 2015 - Pavel Nejedlý, komentářů: 0]
Svítání na Ďumbieru v Nízkých Tatrách - 29.3. 2015

Tentokrát jsem vzal vyvětrat prapor do Nízkých Tater. Hory nám tentokrát během tří dnů dokázaly předvést nevlídné počasí s deštěm, hustou mlhou a prudkým větrem, ale i nádherné počasí včetně východu slunce. Nemohl jsem nevzít prapor na nejvyšší vrchol v Nízkých Tatrách - Ďumbier (2043m), kde jsme zažily po ránu sice mrazivý, ale úžasně krásné východ slunce.

Celý článek [30.3. 2015 - Michal Špaček, komentářů: 0]
S praporem na Klínovci - 12.3. 2015

Dalším letoviskem, které jsme navštívili v rámci „Obecního přeboru ve sjezdu na čemkoliv“, je SKI areál Klínovec. :D Pozorný čtenář si jistě všimne, že po dlouhé a vyčerpávající sezoně zůstali již jen ti nejlepší borci a borkyně. :D

Celý článek [17.3. 2015 - Pavel Nejedlý, komentářů: 0]
Přechod Krušných hor - 8.3. 2015

Ani na tradičním zimním přechodu Krušných hor nesměl prapor chybět. Poslední noc jsme strávili v penzionu Stará škola v Klínech, který můžeme vřele doporučit.

Celý článek [10.3. 2015 - Michal Špaček, komentářů: 2]
Předvánoční retro výlet - 20.12. 2014

Tentokrát Čáník zorganizoval výlet do Prahy, pod záminkou návštěvy vánočních trhů. Foto s praporem jsme pořídili při obědě v restauraci Kozlovna.

Celý článek [3.1. 2015 - Míša foto, komentářů: 1]
Hasičárna v Rakousku - 30.8. 2014

Na cestách po Rakousku nešlo vynechat obhlídku místní hasičárny v Grosskirchheimu.

Celý článek [15.12. 2014 - Michal Špaček, komentářů: 1]
S praporem ve Vídni - 27.10. 2014

S praporem jsem navštívila zámek Schönbrunn, císařské letní sídlo, s nádhernými komnatami a ještě krásnějším parkem.

Celý článek [1.11. 2014 - Ivana, komentářů: 0]
Prapor na výletě v Pizze - 27.9. 2014

Vlajka v Pizze, ta šikmá věž odsud ani není moc šikmá.

Celý článek [7.10. 2014 - Michal Špaček, komentářů: 0]
Vlaječka na Elbě v přístavu Portoferraio - 3.10. 2014

Vlajka nás provázela po celou expedici po ostrovech Elba a Giglio. Tady je v pozadí krásná česká loď La Grace

Celý článek [7.10. 2014 - Michal Špaček, komentářů: 0]
S praporem na Familienklettersteig Galitzenklamm - 27.8. 2014

S Kačkou a kamarády jsme tentokrát vzali prapor trochu provětrat na klettersteig - tentokrát na Familienklettersteig Galitzenklamm v Rakousku. Odměnou byly krásné výhledy do okolí

Celý článek [1.9. 2014 - Michal Špaček, komentářů: 0]
S praporem na klettersteig Galitzenklamm - 27.8. 2014

A odpoledne jsme se prapor prošel ještě na vedlejší klettersteig podél vodopádu až k vyhlídce na Galitzenklamm

Celý článek [1.9. 2014 - Michal Špaček, komentářů: 0]
S praporem na Möllschlucht Klettersteig - 25.8. 2014

Tentokrát jsme vzali s Kačkou, Matějem a kamarády prapor nad korytem říčky Möll kousek od Grossglockneru.

Celý článek [1.9. 2014 - Michal Špaček, komentářů: 0]
S praporem ve Velvarech - 24.5. 2014

Co bychom to byli za hasiče, kdybychom se nezúčastnili oslav 150. výročí od založení nejstaršího českého Sboru dobrovolných hasičů, a sice SDH Velvary.

Celý článek [27.5. 2014 - Pavel Nejedlý, komentářů: 0]
S praporem na Grosser Arber [ DE ] - 25.1. 2014

I letos jsme zamířili na týdenní zimní EXPEDICI do Bavorska. Podmínky pro lyžování na nejvyšší ne-alpské hoře Grosser Arber ( 1456 m ) byly vynikající .

Celý článek [27.5. 2014 - Pavel Nejedlý, komentářů: 0]
S praporem Na Spilce - 31.1. 2014

Po týdenním vyčerpávajícím lyžování jsme se při zpáteční cestě z Bavorska odměnili vynikajícím obědem v http://www.naspilce.com/cz, která se nachází přímo na nádvoří PLZEŇSKÉHO PRAZDROJE v Plzni.

Celý článek [27.5. 2014 - Pavel Nejedlý, komentářů: 0]
S praporem ve Švýcarsku - 17.5. 2014

Fotka byla pořízena cestou z alpské květinové stezky zpět do St. Moritz. Toto proslulé lyžařské středisko leží na břehu Moritzer See - 1843 m. n. m.

Celý článek [21.5. 2014 - Ivana, komentářů: 2]
S praporem v přílepských lesích - 7.12. 2013

Jak už napovídá nadpis článku, tentokrát jsme s praporem vyběhli do přílepských luhů a hájů. A věřte, že toto „cestování“ bylo nesmírně zajímavé a zábavné. Naši spoluobčané, Dana a Jirka Kavkovi, uspořádali již druhý ročník závodu v orientačním běhu, který se i letos těšil veliké přízni. Tentokrát se zúčastnilo 86 běžců z tzv.: Pražské zimní ligy a 6 borců z naší vesnice, kteří soutěžili v tzv.: Okresním přeboru.  Principem soutěže je získat co nejvíce bodů, které jsou rozmístěny na různých místech a v různých vzdálenostech, převážně v lesním terénu, a to v co nejkratším čase. Pro orientaci pak slouží slepá mapa. Ti nejlepší, kteří našli všechny stanoviště, pak měli v nohou úctyhodných 15 km za 60 minut času. A kdo že se stal vítězem Okresního přeboru? No přece všichni, protože jsme se všichni vrátili domů. 

Celý článek [19.12. 2013 - Pavel Nejedlý, komentářů: 2]
S praporem v Bodenmais [ DE ] - 12.2. 2013

Tak, jako každý rok, jsme i letos absolvovali týdenní ozdravný pobyt. Heslo letošní expedice znělo: „Když lyžovat, tak jedině s praporem.“ Kousek od našich hranic leží krásné lázeňské městečko Bodenmais. Kromě kulturního a sportovního vyžití, se toto centrum německé části Šumavy proslavilo především výrobou broušeného a foukaného skla. A právě v tomto městečku našla útočiště naše expedice. Odtud jsme pak denně jezdili lyžovat na nejvyšší ne-alpskou horu Bavorska, Grosser Arber ( 1456 m ).

Celý článek [26.11. 2013 - Pavel Nejedlý, komentářů: 2]
S praporem v Drážďanech - 11.11.2013 - 11.11. 2013

Hlavní město Saska je jedním z nejpůvabnějších německých měst. Téměř všechny okázalé budovy byly zničeny během náletů britských a amerických letadel v noci z 13. na 14. února 1945. Drážďany tak mnoho let procházejí rozsáhlou rekonstukcí, jež má vrátit historickému jádru původní podobu.

Celý článek [12.11. 2013 - Ivana Krbcová, komentářů: 0]
Zimní koupel s praporem - 18.1. 2013

Prapor nás neopustil ani při tréninku na MS otužilců na chatě "Klepáček" v Krkonoších. Úkoleme je do vody vlézt a pokud možno v ní vydržet a přitom se ještě usmívat za podpory ostatních včetně ochrany proti případnému sněžení :-). Teplota vody cca 4°C a vzduch okolo -10°C.

Celý článek [25.10. 2013 - Michal Špaček, komentářů: 0]
S praporem na Klínovci - 16.2. 2013

Jedno z několika horských středisek, ve kterých jsme v loňské sezóně trénovali na SP ve sjezdu :-)

Celý článek [21.10. 2013 - Pavel Nejedlý, komentářů: 2]
S praporem na Sněžce - 17.3. 2013

Začnu příspěvkem jak s námi prapor absolvoval přechod Krkonoš na sněžnicích a jak jinak než z vrcholu naší nejvyšší hory Sněžky.

Celý článek [16.10. 2013 - Michal Špaček, komentářů: 0]
© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru