sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Žloukovické brodění - 5.7.2017

Složení mužského družstva bylo i v letošním roce v ohrožení. Po úterním tréninku naskákala Martinovi T. taková vyrážka, že byl jeho start nejistý. Naštěstí se do středy vše srovnalo a Jarda jako záloha nemusel nastoupit.

Jak je napsáno již v úvodu, postavila se dvě družstva v následujícím složení:

ŽENY: Míša Nejedlá, Eliška V., Káťa Zajíčková, Veronika Jedličková

MUŽI: Pavel Nejedlý, Martin Tryner, Martin Zajíček, Jenda Libus

Celá soutěžní trasa je náročná na fyzické síly a čtyřčlenná družstva se musí porvat s několika úkoly. Po vyběhnutí přenést hadice a proudnice na určené místo prolezením dvou tunelů, zavěsit žebříky (ženy pokládají), slanit ze železničního mostu do řeky, přebrodit k raftu, jet na raftu, vyzvednout barel (symbol tonoucího), zdravověda (masáž srdce + dýchání z úst do úst), běh s nosítky, na kterých muži nesou živou figurantku a nošení kbelíků s vodou. Změnou letošního roku bylo pokládání nosítek až v cíli a zmačknutí tlačítka ke stopnutí času kterýmkoli členem družstva, ne tím posledním.

Panovalo letní slunečné počasí. Soutěžící museli po slanění brodit na druhý břeh (pohled ze silnice), kde všichni museli povinně obléci vesty, a poté až stáhnout raft. Dále po vyzvednutí plného barelu se na tomto břehu i přistávalo a opět se muselo brodit na druhý břeh, kde se prováděla simulovaná masáž srdce a transport zraněného.  Ženy přenášely nosítka prázdná. Poslední zastávkou, kde už soutěžící obvykle melou z posledních sil, byly kýble. Muži museli naplnit celý barel, ženy přinést 4 kýble vody. Každé družstvo se ještě před startem podrobuje testu na alkohol.

První z našeho sboru nastoupily na start ženy. Slanění z mostu proběhlo dobře, avšak s menším zdržením u Kátina uzlu. Při naloďování do raftu Míša uklouzla a sjela přímo pod něj do vody, koukala jí jen helma. Potloukla se o kameny, ale závod zkušeně dokončila. Jízda na raftu se celkem podařila. Samozřejmě nebyla podle původních představ a domluv, ale nevadí, hlavně, že byl naložen barel. U zdravovědy nebylo co vytknout. Kýble už byly opravdu dno sil, přesto je holky zvládly a za obrovské podpory fanoušků doběhly do cíle. Výsledkem bylo 2. místo za vítězkami z Broum. Kluci nastupovali na start jako poslední družstvo. Vteřiny, které ztratili při slaňování, dokázali nahnat rychlou jízdou na raftu a s přehledem naložili barel. A pak, někde mezi broděním a nošením kýblů, ztratili hodně času. Neudělali nic špatně, přesto nebyli z nejrychlejších. Možná zpomalili, možná docházeli poslední síly… Z pohledu diváka ze břehu se to radí. Jen ten, kdo tuto soutěž sám běžel, tak ví…

Děkujeme hasičům ze Žloukovic za pěkně připravenou soutěž a zapůjčení opasků. Rovněž děkujeme fanouškům za podporu. Bez ohledu na umístění družstev a vzhledem k náročnosti této soutěže, je vítězem každý soutěžící jednotlivě. Všichni zúčastnění si tedy zaslouží velké uznání.

 

[5.7. 2017 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Holky na startu Za běhu se musí vzít proudnice a hadice a prolezením tunelů přenést na označené místo. Míša slanila velmi rychle... ...a jistila další slaňující. Káťa na laně. Rychle přebrodit a obléknout vesty. Jízda na raftu. Po přistání je nutné vylít barel a přebrodit ke zdravovědě. Míša a Eliška provádějí masáž srdce. Nosítka se tento rok pokládala až v cíli. Tak jak to uděláme? Takhle nějak budu na startu. Jde se na to. Prolézání tunelů. Martin a Pavel zavěšují žebřík. Slanění ze železničního mostu. Brodění k raftu. Vylovení barelu. Brodění ke zdravovědě. Provádění masáže srdce. Muži nesli na nosítkách figurantku. Nošení kýblů. Pavel v cíli. Martin v cíli. Závěrečný nástup Míša přebírá pohár za 2. místo. Soutěžní družstvo žen. Soutěžní družstvo mužů. Obě soutěžní družstva. Výsledková listina - muži. Výsledková listina - ženy. 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná jedna a jedna (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru