sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

MH - Návštěva na hasičské stanici 7 v Praze

Každý rok se snažíme vyrazit s dětmi někam mezi "mokré hasiče" a letos bylo možné díky Petrovi Nejedlému navštívit hasičskou stanici na Praze 5 a tak 19.4.2009 vyrazili mladí hasiči a někteří dospělí členové sboru na hasičskou stanici 7.
K dopravě bylo možné využít sborovou Avii a vzhledem k počtu ještě jedno auto.
Petr nás na místě přivítal a předal svým kolegům k prohlídce stanice. Jako první přišly na řadu garáže a detailní prohlídka všech zaparkovaných aut, jejich vybavení a předvedení některých věcí v praxi. Po prohlídce garáží jsme postupně prošli celou stanicí a seznámili se s běžnou činností hasičů. Zakončení proběhlo na dvoře, kde byla pro děti připravena zavodněná hadice a proudnice aby si děti mohly vyzkoušet manipulaci se zásahovou proudnicí.
Všem kdo se nám na místě věnovali patří dík.
 

[19.4. 2009 - Špaček Michal]

Fotogalerie

Hasičská stanice 7 - Praha 5 byla uvedena do provozu v roce 2001 Hasič v dýchací technice připravený k zásahu Jirka se uvolil vyzkoušet jak se dýchá z přetlakové masky, I Pepík si chtěl vyzkoušet dýchání z masky pro vyvádění ze zakouřených prostor Nejnovější auto stanice -Magirus s otevřenými roletami - pravá strana Nejnovější auto stanice -Magirus s otevřenými roletami - levá strana I tak může vypadat hasič při zásahu - protižárový oblek Infrakamera pro zjišťování skrytých ohnisek požáru zaujala všechny Honza měl z přetlakového ventilátoru v činnosti zjevně radost Milda si nechala dobrovolně nasadit krční límec RZ a hydraulické nůžky připravené k činnosti Skupinka si prohlíží RZ Vojta se nechává dobrovolně upoutat do transportních nosítek Vojta v nosítkách Tatra  Výcviková věž Petra si zkouší manipulaci se zásahovou proudnicí Možnost zkusit si stříkání z proudnice udělala Matějovi radost Jirka při zkoušce hašení Honza si zkouší regulaci proudu Ani Prokop neodolal možnosti vyzkoušet. 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Telefonem se zatloukaj hřebíky (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru