sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

MH - Tlustický Srandamatch 21.9.2014

Letošní ročník se na rozdíl od minulých ročníků konal na letišti, ale to ničemu nevadilo. Soutěže se účastnilo celkem 7 soutěžních družstev, z toho 3 mladší a přípravka a 4 v kategorii mladší.

Na soutěž jsme vyrazili ve stejném složení jako předchozí den do Karlštejna a to: Matěj Špaček, Majda Zajíčková, Martina STehlíková, Kačka Zajíčková, Julča Melicharová a Kačka Špačková.

První soutěží byl požární útok. Zase jsme se nevyhnuli drobným problémům i když se možná sešli docela vhodně - dali jsme stroj příliš blízko kádi a Matěj měl problém dát koš do kádě a Honza se zdržel při cvakání béčka a spoj béčka cvakal až na trati a nakonec aby toho nebylo málo, tak i když byl rozdělovač prokazatelně připojenej, jakmile šla voda do céček, tak se rozpojil zase levý proud. Kačka to rychle vyřešila a v požárním útoku jsme se umístili na druhém místě. To bylo trochu zklamání, protože jsme stejný problém měli i den předtím a nevěděli jsme proč.

Ale rozhodli jsme se bojovat až do konce, domluvili jsme se, kdo co udělá v netradiční štafetě ( Kačka s Martinou si vzali na starosti pronést žebřík, Kačka Špačková vzhledem k velikosti dostala za úkol podlézání laťky, Julča, Honza a Majda skákání v pytlích a Matěj s vedoucím Michalem poslední úsek a to stříkání ze džberovky. Kačka s Martinou předvedli jasně nejlepší běh se žebříkem a i ostatní jeli na plno bez chyb a štafetu jsme měli bezkonkukrenčně nejlepší a tím jsme zůstali ve hře o první místo a trochu s obavou jsme očekávali vyhlášení poslední soutěže v podobě překvapení.

Z překvapení se vyklubala zase docela pěkná honička jako minulé ročníky. Vždycky soutěžily dvě družstva proti sobě v nošení vody v malých kalíšcích od kávových kapslí, které družstvo nanosí nejvíc vody za 3,5 minuty (původně to mělo být 5 minut). Pro pobavení publika a asi i soutěžících byl zapojený i vedoucí z každého družstva a to tak, že jeden vedoucí vozil na kolečku vedoucího z druhého družstva a převáželi v kýblíku vodu ze sudu do kýble, odkud si brali vodu děti.My jsme šli jako první společně s naším rivalem Záluží a tak se dala čekat velká bitva o první místo.  Vedoucí jezdili aby bylo v kýblu dostatek vody a děti kmitali po celou dobu co mohli a po ukončení času jsme všichni sledovali měření se zatajeným dechem a následně s velkým jásotem, když se ukázalo, že jsme nanosili víc vody než Záluží a v podstatě si tak zajistili první místo.
Zbývalo už jen si s klidem užít podívanou na štafety přípravky z Tlustice a Záluží, protože tam byly opravdový prckové.

Vyhlášení jsme si skutečně užili, po skončení pátého ročníku vezeme do hasičárny další zlatou sošku hasiče abychom jí přidali k těm třem zlatým a jedné stříbrné z minulých ročníků.
Počasí celou dobu hrozilo deštěm, ale nakonec soutěži přálo a déšť nás zastihl až na cestě domů a to už ničemu nevadilo. Děkujeme hasičům a hasičkám z Tlustice za hezky připravenou soutěž.

Soutěžní otázka pro všímavé pozorovatele: Jaký jednostopý dopravní prostředek byl součástí jedné z disciplín (dvěma slovy)?

 

[22.9. 2014 - Špaček Michal]

Fotogalerie

Nástup soutěžních družstev Příprava na platě na požární útok Jdeme do toho naplno Krásně natažené vedení kde je vidět že ještě teď je levé cečko připojené a voda jde do hadice A takhle to vypadá, když se céčko odpojí A proudy mohly nastříkat Jak se to mohlo stát? Přípravka ze Záluží - děti bojovali ze všech sil A tady je přípravka z Tlustice jak si poradí s košem A tady je přípravka z Tlustice jak si poradí s košem A tady je přípravka z Tlustice jak si poradí s košem A tady je přípravka z druhého družstva Tlustice Kačka s Martinou nastoupily do běhu se žebříkem naplno Kačka Š. vzhledem k velikosti takticky nasazená na podběhnutí překážky Julča Melicharová skáče rychle k Honzovi Ani Honza se nenechá zahanbit a Majda rychle pokračuje Michal měl chvilku co dělat držet krok s Matějem Někteří soutěžící z přípravky se ani nemuseli moc ohýbat Start na poslední soutěž - překvapení První zásilka vody na místě a jede se pro druhou Na místě byl trochu chaos Ale naštěstí jsme nikoho nepřejeli Změřeno a máme víc vody než Záluží Ještě vydýchat to kolečko Předání ocenění Kačce Z. Předání ocenění Kačce Š Předání ocenění  Majdě Předání ocenění Matějovi Honza si užívá zaslouženou medaily Společná fotka všech soutěžních družstev - příprava Společná fotka všech soutěžních družstev  Společná fotka všech soutěžních družstev - pokus o společný výskok A tady je tradiční skupinovka soutěžního družstva Umíme i trochu nestandartní sestavy A zbývá jen vychutnat si vyhrané šampáňo, jenom vymyslet jak se otevírá Matějovi nešlo otevřít a šroubovací zátka po vyndání špuntu překvapila asi všechny Zapíjení soutěžního úspěchu Zapíjení soutěžního úspěchu Zapíjení soutěžního úspěchu Zapíjení soutěžního úspěchu Zapíjení soutěžního úspěchu Zapíjení soutěžního úspěchu A takhle nějak to vypadalo z auta při odjezdu 
Komentáře

Michal (6.10. 2014 - 13:09 )
Jasně registruju to. Tuhle středu dorazím na schůzku později, ale pokusim se soutěžní otázku předat Pepíkovi aby zajistil řešení.

Fanynka MH Michala (6.10. 2014 - 11:50 )
Michala má ráda soutěže a proto se své odměny vzdává ve prospěch MH.Nebude to zadarmo (vymyslím na středu 15.10 hádanku či úkol a kdo uhádne, či vyřeší úkol odměna je jeho ahoooj

Michal (6.10. 2014 - 09:46 )
Ahojky ano správně. Jelikož už vím, kdo je fanynka MH Michala tak jsem schopen předat slíbenou dobrotu.

Fanynka MH Michala (29.9. 2014 - 12:44 )
Odpověď na soutěžní otázku:zahradní kolečko :-)Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná tři a sedm (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru