sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

MH - Soutěž O putovní pohár SDH Malé Přílepy 13.9.2014

V letošním roce jsme přivítali jako již tradičně sbory Hýskova, Záluží, Tlustice, Sloupu a nově družstvo ze Stehlečevsi.  V kategorii mladších hasičů se utkalo 9 soutěžních družstev včetně 2 družstev přípravky ze sborů Sloupu a Tlustice, kde jak Pavel poznamenal některé závodníky doslova šlehala při běhu tráva do očí i když bylo čerstvě posekáno . V kategorii starších se utkalo  5 družstev starších žáků.

Družstvo mladších s krycím názvem Malé Přílepy B soutěžilo v sestavě: Adam Šimek (koš), Pavlík Kšír (béčko  na stroj), Dominik Polák ( béčko spoj), Lukáš Mejstřík a Lukáš Soukup (rozdělovač), Míša Stehlíková a ve druhém pokusu Adélka Kšírová (levý proud), Pavlík Osvald a ve druhém pokusu Bětka Kunclová (pravý proud).  Na start šlo družstvo jako první a na první pokusu se nepodařilo nastříkat na pravém proudu. Terč na pravém proudu šel skutečně srazit o něco hůř a v průběhu soutěže se ukázalo, že se s tím bude potýkat více družstev  ( v průběhu soutěže už jsme nechtěli měnit podmínky, ale do další akce musíme terč trochu upravit). Druhý pokus už byl lepší, proudařky před sražením terčů stihly vydatně pokropit děvčata na časomíře a dosažený čas 30,9 s nakonec vysloužil družstvu 4 místo.

Družstvo mladších s krycím názvem  Malé Přílepy A startovní číslo 6 soutěžilo v sestavě: Matěj Špaček (koš), Deniska Ryndová (béčko na stroj), Žofka Radechovská ( béčko spoj), Vojta Radechovský a Kačka Špačková ( rozdělovač), Adam Rynda (levý proud) a Honzík Kučera (pravý proud).  I družstvo A se při svých pokusech potýkalo hadicemi a to při prvním pokusu se nepodařil včas připojit béčko na stroj a při druhém pokusu byl trochu zádrhel na rozdělovači. Nicméně druhé pokus s časem 28,24 byl rychlejší a družstvo se tak umístilo na medailovém 3.  Místě. Kačka mi při přípravě cen v pátek říkala, že si jí ty bronzový líběj nejvíc a tak nám ten bronz byl asi určený dopředu.

U družstev uvádím krycí název proto, že se současně psala startovní listina a já vysvětloval dětem kdo je jaké družstvo a samozřejmě jsme to přehodili, což jsem zjistil až po ukončení pokusu. Představa, že budu dětem měnit jejich pojmenování mně natolik vyděsila, že jsem se na tak tenký led nehodlal pouštět. Takže družstvo, které je na listině A bylo ve skutečnosti B a naopak.

V kategorii starších nastoupilo družstvo Malých Přílep v sestavě: Matěj Špaček (koš), Majda Zajíčková (savce), Martina Stehlíková (stroj), Honza Šup (béčka), Kačka Zajíčková (rozdělovač), Adam Rynda (levý proud) a Julča Melicharová (pravý proud).  I starší si vybrali svou dávku smůly, při prvním pokusu se povedlo savcem vypnout stroj a při druhém pokusu se nepodařilo na platě připojit rozdělovač a Kačko ho připojovala ho až na místě. I tak ale došlo z původního času 35,14 ke zlepšení na 27,42 a získání 3 místa z celkem 5 soutěžních družstev.

Letos to vlastně ideálně klaplo asi jen družstvu Stehelčevsi a družtvu Sloupu a my ostatní jsme občas udělali „něco pro diváky“. Tady asi nehezčí kousek předvedla hasička z Hýskova, která spadla do kádě společně s košem, nicméně David jí hned pohotově vytáhl a útok pokračoval bez zdržení.

V mezičase dokonce letos stihla proběhnout i anketa, která mapovala znalosti hasičského sportu mezi Přílepskými seniory, kterou s těsným výsledkem o bod vyhrála p. Šandová a vysloužila si tak výbornou Přílepskou klobásu z Makra  nad p. Nejedlou, která si za druhé místo vyhrála půllitr piva. Cena třetí (platíčko Brufenu) zůstala bez výherce, neboť se nenašel třetí dostatečně odvážný senior, který by podstoupil tuto náročnou vědomostní anketu.

Po posledním pokusu proběhlo vyhlášení výsledků, všechna družstva obdržela nějaké sladkosti a diplom, na medailových pozicích medaile a Martina Stehlíková a Kačka Zajíčková upekla pro medailová družstva výborné dorty. Kromě soutěžních družstev se jim povedlo překvapit i pořadatele, protože myslely i na ně a dort předaly s hezkým poděkováním.

Po celou dobu soutěže frčel občerstvovací stánek, kde se výčepní i grilovači pilně otáčeli, vedoucí si navzájem pomáhali s přesunem stříkaček a zapůjčením materiálu, děti skoro nezlobili, rozhodčí rozhodoval  a s přimhouřením očí nemusel žádné družstvo diskvalifikovat, startér startoval jako o život a to i přesto, že nás letos hodně potrápila startovní pistole ( hned večer po soutěži jsem jí rozebral a po hodině jsem snad našel řešení jak to opravit), časoměřičky měřily a pilně zapisovaly výsledky, prostě všichni dělali co mohli aby dětem připravili soutěžní odpoledne.

Pro zajímavost na pořádání soutěže jsem napočítal 21 členů a členek sboru, kteří pomáhali zajistit průběh soutěže a tak je třeba všem poděkovat že věnovali svůj čas dětským kolektivům. Současně bych rád poděkoval hasičům z Chyňavy a Železné za zajištění dodávky vody.

Dalším soutěžím Zdar a za rok v sobotu  12.září 2014 od 13 hodin se snad  zase v hojném počtu na hřišti v Malých Přílepech sejdeme.

 Testovací otázky:

Co se odehrálo v družstvu Hýskova po nasazení koše?

Kdo startu běžel chvilku po hlavě u našeho družstva mladších ve druhém pokusu?

První kdo správně odpoví na některou z otázek si může ve středu u mně vyzvednout tatranku.

[13.9. 2014 - Špaček Michal]

Fotogalerie

Přípravka z Tlustice si asi nejvíc získala srdce diváků a určitě jim všichni drželi palce Zázemí časomíry a komentátora Čepovací a grilovací parta Pohoda mezi útoky Elegantní zástupkyně družstev starších z Malých Přílep a Hýskova Tak jim to ukážeme jak se to dělá jo? Družstvo z Tlustice starší Jako další se připravovali mládežníci ze Záluží  Tady bych předstartovní stresovku těžko hledal :-) Hýskov starší Soustředění před startem Družstvo Sloupu v ráži Příprava našeho družstva starších na první pokus Teda k čemu se tohle používá mi není jasný Příprava našeho družstva starších na první pokus Naše družstvo starších - první pokus V mezičase proběhla napínavá soutěžní anketa Družstvo mladších B na svém druhém pokusu Jak to našroubuju, tak to šoupnu do kádě Vítezné družstvo SDH Stehelčeves v útoku Velitel a startér v jedné osobě si soutěž užívá Až na chvíle, kdy zlobí stratovní pistole Vedoucí družstev Sloup Michal a Hýskova Honza Sloupečtí na svém pokusu Hýskov před našroubováním koše Příprava mladších A na druhý pokus Stánek časomíry a komentátora Hýskov cca 10 vteřin po našroubování koše I Přílepští umí udělat něco pro diváky :-) Hadice je potřeba dobře natáhnout Hasiči z Tlustice I Záluží bojuje ze všech sil I tohle se občas stane. Přílepy na druhém pokusu Tohle se Kačce stává maximálně jednou za sto let Nástup soutěžních družstev Gratulace mladšímu béčku Ještě předat  medaile mladším za třetí místo I starší si vysoutěžili bronz Nástup Část soutěžního týmu Malých Přílepy (zbytek musel odjet ještě před vyhlášením) Autorky překvapení v podobě výborných dortíků pro vítěze 
Komentáře

Ivana (14.9. 2014 - 23:04 )
Také bych řekla, že je to Honzík. Ale dost jsme váhala právě mezi Honzíkem a Vojtou.

Michal (14.9. 2014 - 20:08 )
No to je fofr, ve středu budou u mně k vyzvednutí v hasičárně 2 tatranky. Trochu jsem doufal, že Honzu každý nepozná a tak rozdělím výhru na dva kousky, ale super. Je nějaká preference typu tatranky?

fanynka mladých hasičů Michala (14.9. 2014 - 17:30 )
Myslím, že po nasazení koše se košíkářka koupala:-)
Po hlavě umí běhat pravý proud tj.Honzík Kučera :-)Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Eva byla žena (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru