sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Jarní kolo hry Plamen 8.6.2013 v Hořovicích

Na soutěž jsme vyrazili Avií ( řidič Lukáš Konvalinka, vedoucí Zdeňka Vořechová, dohled Eliška V.), osobním autem (řidič Josef Štětka) a osobním autem (řidič Michal Špaček a vedoucí Zuzka Morčušová).
V průběhu soutěže nebyla nouze o různé zádrhele, počínaje tím, že jsme omylem oběd družstva přihlásili do kategorie starších, cca ve třetině závodu se zablokovala SD karta ve foťáku tak, že fotky nešly obnovit a přišli jsme tak o velkou část fotek z první poloviny soutěže (zkoušel jsem doma bezúspěšně několik programů a pomohl až úplný formát karty) až po drobné chybičky v jednotlivých disciplínách.
Jako první disciplína čekala družstvo starších štafeta CTIF ( to v podstatě netrénujeme, je na to potřeba 9 soutěžících a to často nemáme a tak starším pomohl Adam Rynda z mladších).
Soutěž proběhla v tomto rozdělení:
Jirka bílý - žebřík, Mates Zeman- trasa od žebříku k předávce, Adny Jungmanová - přenášení hadice v nosiči, Julča Melicharová - volný úsek, Adam Rynda - podlézání překážky, Kačka Zajíčková - přeskok překážky, Martina Stehlíková - přenášení hasicího přístroje, Petra Bílá - volný úsek a Filip Melichar - připojení na rozdělovač a doběh do cíle. Na prvním pokusu byly chybičky a tak jsme se přihlásili ještě o jeden a celkové zlepšení o 30 vteřin v čase 107,56 a umístěním na 6 místě.
Další v pořadí vyšel požární útok mladších a v podstatě současně štafeta straších. U mladších byl poměrně hezky rozběhnutý útok ve složení: koš-Matěj Špaček, B na stroj-Honzík Kučera, B spoj Míša Stehlíková, rozdělovač-Vojta Radechovský a Adam Rynda, levý proud-Žofinka Radechovská a pravý proud Bětka Kunclová. Ale Bětka si neuvědomila že nesmí stát za nástřikovou čárou a tak rozhodčímu nezbylo nic jiného než pokus prohlásit za neplatný.
Štafeta 4x60m starších byla ve složení: družtvo "A" kladina-Martina Stehlíková, překážka-Kačka Zajíčková, hasičák-Petra Bílá a rozdělovač-Jirka Bílý a družstvo "B" ve složení kladina-Julča Melicharová, překážka-Andrea Jungmanová, hasičák-Mates Zeman a rozdělovač-Filip Melichar.  Družstvo "A" splnilo disciplínu v čase 55,40 s s konečným umístěním na 4 místě. Družstvo "B" splnilo v čase 64,16 s.
Ve druhém pokusu mladších  v sestavě: koš-Matěj Špaček, B na stroj-Honzík Kučera, B spoj Lukáš Soukup, rozdělovač-Vojta Radechovský a Adam Rynda, levý proud-Adam Šimek a pravý proud Dominik Čermák.  Ani tento pokus se neobešel bez drobných chybyček.  Asi největším překvapením bylo když si Domink s Adamem prohodili terče a běželi každý k terči soupeře ( chvilku mi trvalo, než jsem pochopil, proč jsou céčka od rozdělovače překřížené). Aby toho nebylo málo, tak se Adamovi rozpojila proudnice. V kombinaci s překříženým vedením byl problém zavřít správný proud a tak celkový čas po náročném boji byl 77 s a umístění na 12 místě.
Štěstí nepřálo ani starším v sestavě: koš-Petra Bílá, savce- Julča Melicharová, stroj-Martina Stehlíková, Béčka-Mates Zeman, rozdělovač-Filip Melichar,  levý proud-Andrea Jungmanová a pravý proud Kačka Zajíčková. První pokus skončil přibližně v osmé vteřině, když Martina přidala plyn a ustřihla se závlačka na plynu a nebylo tak možné přidat plyn. Navíc snaha Martině poradit skončila tak, že si Marťa šáhla na výfukové potrubí a udělala si tak puchýř na ruce.
Mezitím přišla řada ve štafetě 4x60 na mladší. Štafetu zaběhli ve složení družtvo "A" kladina-Vojta Radechovský, překážka-Matěj Špaček, hasičák-Dominik Čermák a rozdělovač-Adam Rynda a družstvo "B" ve složení kladina-Lukáš Soukup, překážka-Míša Stehlíková, hasičák-Bětka Kunclová a rozdělovač-Filip Žofka Radechovská.  Družstvo "A" splnilo disciplínu v čase 80,81 s s konečným umístěním na 7 místě. Družstvo "B" splnilo v čase 97,56 s.
K dovršení všech zádrhelů došlo ve druhém pokusu starších, kdy se po přípravě na platě nepovedlo nastartovat stroj. Naštěstí rozhodčí i okolostojící soupeři byli pro umožnit  pokus s vyměným strojem, který nám okamžitě ochotně nabídli kamarádi z Hýskova. Ale ani tady smůla nekončí a bezvadně rozběhnutý pokus končí nespojeným spojem B, Martina tak musela přestat dodávat vodu než to Mates spojil a tak byl konečný čas 40,77 s a tím umístění na 11 místě v této disciplíně.
V celkovém umístění družstev se obě družstva umístila na sedmém místě ( mladší ze 12 družstev a starší ze 16 družstev).
Až doma když jsem se probíral bodováním jsem zjistil, že stačilo u starších udělat čas pod 34 s a skončili by celkově na třetím medailovém místě s čímž nikdo vůbec nepočítal vzhledem k ztrátovým bodům z podzimního kola, ale tak to na soutěžcích chodí a po bitvě je každý generál :-)
Na závěr děkuji vedoucím a doprovodu že pomohli s účastí dětí na soutěži a s dohledem a taky kamarádům z Hýskova za ochotu zapůjčit stroj zejména s vědomím, že je můžeme posunout v umístění dozadu.  A protože nejbližší soutěž bude právě v Hýskově tak se tam o to víc těšíme.
 

[8.6. 2013 - Špaček Michal]

Fotogalerie

Ještě nemůžeme startovat Mladší v požárním útoku Bětka je skutečně trošku za čárou :-) Martina na kladině Filip ve štafetě 4x60 Starší v požárním útoku Porucha na stroji - vypadlé táhlo plynu Julča a Petra u kádě Matěj ve štafetě 4x60 Adam Rynda ve štafetě 4x60 Adam Rynda ve štafetě 4x60 Lukáš na kladině Míša ve štafetě 4x60 Bětka ve štafetě 4x60 Žofinka ve štafetě 4x60 Andrea a Filip Zděnka a Pepík Sestava přileb :-) Starší v požárním útoku Lukáš a Jirka Starší na startu požárního útoku Zklamání po chybě v požárním útoku Nástup na předání ocenění Předání ocenění za 7 místo družstvu mladších Předání ocenění za 7 místo družstvu starších Část družstva mladších ( někteří členové odjeli ještě před focením) Část obou družstev 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Z brambory je ohryzek jako z jablka (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru