sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

10.9.2011 MH-Soutěž

Jako každým rokem i letos pořádal náš sbor soutěž pro mladé hasiče – O putovní pohár SDH Malé Přílepy. Po zkušenostech z minulých let a odkoukaných drobností z jiných soutěží byla snaha letošní soutěž připravit tak, aby se zejména dětem na soutěži líbilo. Už při přihlašování soutěžních družstev bylo znát, že minulé ročníky se dětem líbily a celkem se postupně přihlásilo celkem 16 soutěžních družstev ( 7 družstev mladších a 9 starších) a to převážně družstva která už nás pravidelně navštěvovala v minulosti ( Hřebeč, Hýskov, Sloup u Davle, Tlustice, Žilina) a nově jsme přivítali družstva z Hlásné Třebáně. Hasiči ze Hřebče se asi těšili hodně, protože přijeli dokonce o hodinu dříve.
Zahájení a přivítání hostů provedl starosta sboru p. Josef Štětka a po přivítání bylo možné bez zbytečného zdržování přistoupit k seznámení s podmínkami soutěže a organizačními opatřeními. Jako už v minulých ročnících neměříme dobu přípravy družstva na platě ( osobně to považuji za zbytečný stres pro vedoucí i děti, stejně to prakticky všichni do stanovených 5 minut stihnou a při přípravě vládne daleko větší pohoda) a navíc jsme letos výrazně posílili technickou četu u plata aby po ukončení útoku rychle pomohli s uvolněním plata pro další družstvo a soutěž tak mohla plynule pokračovat. Po vylosování  (obě naše družstva neomylně vylosovaní na posledních startovních místech) bylo možné přistoupit k zahájení  vlastního soutěžení.
Soutěžní klání jako první začala družstva kategorie mladší, občas s menšími nebo většími zádrhely -v prvním kole se např. nepovedlo srazit levý terč Sloupu B (malý tlak na proudech), zato se mně bohužel zcela povedlo utopit vlastní družstvo, takže pravý proud neměl šanci doběhnout v dobrém čase na čáru, ale děti bojovaly do konce a terče nakonec padly.  V kategorii starších byly v prvním kole pokusy poměrně povedené, vyjma pokusu našeho družstva, kde se povedlo strojníkovi zakousnout matku na stroji a tím  způsobit nespojení savců, takže po prvním kole byla naše bilance neveselá.
Druhé pokusy u družstva mladších byly u většiny ve znamení zlepšování časů, překvapivě se nepodařil útok družstvu Sloupu z důvodu technické závady na vlastním materiálu ( ale konečně už byla objevena závada v prasklém savci). I naše družstvo si trochu polepšilo, ale na pravém proudu bylo lehké zaváhání a tak čas nebyl takový jaký by mohl být. Takže kategorii mladších letos zaslouženě vyhrál Hýskov s časem 30,31 sec.
I u starších se časy zlepšovaly a naše družstvo i přesto, že šlo do soutěže bez platného prvního pokusu zdatně konkurovalo favorizovanému družstvu Sloupu. Nakonec to na první místo nestačilo a kategorii starších vyhrál Sloup s časem 18,79 sec  a naše družstvo skončilo s časem o 0,6 sec delším na pěkném druhém místě.

Sestava našeho družstva – mladší:
Koš                 Petra Bílá
B na stroj       Kačka Špačková
B spoj            Lukášek Soukup
Rozdělovač   Martina Stehlíková a Matěj Špaček
Levý proud    Adam Rynda
Pravý proud  Honzík Kučera

Sestava starších:
Koš                  Jirka Bílý
Savce              Matůš Malík
Stroj                Jakub Kutina a v druhém kole Albert Vodička
Béčka              David Kocman
Rozdělovač     Petr Hron
Pravý proud    Eliška V
Levý proud     Kačka Zajíčková

Výsledková listina kategorie mladší
p.č družstvo SDH 1.pokus 2.pokus umístění
1 Žilina 52,26 49,63 7
2 Sloup "B" N 33,73 3
3 Hlásná Třebáň 34,19 41,93 4
4 Hýskov 36,01 30,31 1
5 Sloup "C" 31,06 N 2
6 Tlustice 46,68 36,85 5
7 Malé Přílepy 44,84 38,42 6

 

Výsledková listina kategorie starší

p.č družstvo SDH 1.pokus 2.pokus umístění
1 Hřebeč "A" 28,69 24,07 4
2 Hýskov "A" 31,25 24,82 5
3 Hřebeč "B" 36,90 34,56 9
4 Sloup "A" 20,80 18,79 1
5 Hýskov "B" 29,62 23,91 3
6 Hlásná Třebáň 27,67 34,74 8
7 Tlustice 26,32 40,86 7
8 Žilina 25,39 31,97 6
9 Malé Přílepy N 19,39 2Na vyhlášení vítězů letos vyšly medaile na všechny soutěžící ( sice některé byly čokoládové, ale věříme že radost udělaly) a vítězové si letos mohli užít chvilku slávy na improvizované „bedně“  ( to jsme odkoukali od Sloupských a moc se nám to líbilo). Oba putovní poháry tedy opustily domovskou hasičárnu, snad se nám o ně budou v Hýskově a ve Sloupu hezky starat.
Letošní soutěž se myslím hodně vydařila, přálo nám počasí, přijely bezvadné soutěžní družstva ( stejnak je to fajn když se sejdou zdatné děti, jejich pohodoví vedoucí, zejména když už je to poněkolikáté),  díky sponzorům byly připraveny hezké ceny,  kamarádi ze Železné a z Nenačovic ochotně zajistili dostatek vody do kádě, starosta obce p. Kšír výborně ozvučil prostor, což nemálo přispělo ke svižnému průběhu soutěže. V neposlední řadě naprosto bezvadně fungovaly všechny pracovní týmy které se na přípravě a průběhu soutěže podílely.  Tímto bych tedy chtěl všem účastníkům soutěže poděkovat, že každý přispěl svým dílem a všichni jsme tak mohli strávit hezké soutěžní odpoledne a doufám, že se zase za rok tady u nás na Přílepech potkáme.

[10.9. 2011 - Špaček Michal]

Fotogalerie

Putovní poháry a medaile kiosek v akci tak kde jsou ty lidi? časomíra a prezence soutěžní družstva pozor! nástup družstev přivítání družstev Žilina na startu a v pozadi Tlustice Na startu družstvo Sloupu Pořádně to tam podržíme Tlustice šroubuje koš Tak jdeme na to jo? I já to dám Petra je připravená našroubovat košík Přílepy mladší na startu Přílepy mladší na platě Hřebeč v útoku Hřebeč v útoku Hlásná Třebáň na startu Přílepy starší na startu Přílepy starší při útoku Přílepy starší v útoku Oddechovka Tlustice Přílepy mladší příprava na druhý pokus Přílepy starší nastříkáno Kategorie mladší 7. místo družstvo Žilina Kategorie mladší 6. místo družstvo našich atletů -Malé Přílepy Kategorie mladší 5. místo družstvo Tlustice Kategorie mladší 4. místo družstvo Hlásná Třebáň A tady se chystají medaile Kategorie mladší 3. místo družstvo Sloup  Kategorie mladší 2. místo družstvo Sloup  Kategorie mladší 1. místo družstvo Hýskov Kategorie starší 9. místo družstvo Hřebeč  Kategorie starší 8. místo družstvo Hlásná Třebáň Kategorie starší 7. místo družstvo Tlustice Kategorie starší 6. místo družstvo Žilina Kategorie starší 5. místo družstvo Hýskov  Kategorie starší 4. místo družstvo Hřebeč  Kategorie starší 3. místo družstvo Hýskov  Kategorie starší 2. místo družstvo Malých Přílep Kategorie starší 1. místo družstvo Sloup  Družstva Malých Přílep 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Jablko je z masa (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru