sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Krajské kolo v Nymburce 19. a 20. 6. 2010

19. a 20. června se družstvo  žen vydalo vybojovat co nejlepší umístění na krajském kole  v  Nymburce

Po příjezdu  a registraci postavily hlavní stan co nejblíže všemu dění, tedy přímo na travnatý ovál. K plnění disciplíny běh na 100m překážek nastoupily v pořadí Vendula Malá, Andrea Štětková, Irena Malá, Lucie Hřebíková, Mirka Karásková, Ivana Hřebíková a  Michaela Ryndová. Všechna děvčata odběhla obě kola a téměř všechna své druhé pokusy zlepšila. Šest počítaných časů bylo, oproti skeptickým prognózám  našeho starosty, pod 30s. Štafeta 4 x 100m překážek začínala na okénku Irča, která předávala Andree s mírnou ztrátou na soupeřku, Andy jim ale nedala šanci a Lucka přebírala štafetovou proudnici jako první, na kladině Lucka ztrácí, po rozdělovači, spojení rotek a připojení a rozpojení proudnice předávala s již viditelnou ztrátou Vendule. K dovršení  smůly padá hasičák,Vendy se vrací, ale pěkný čas je nenávratně pryč. Smutek se odráží ve tvářích všech běžkyň. Po večeři se objevují na tabuli výsledkové listiny. Po prvním dnu se dělíme o 10.- 11. místo. Během tréninku a průběhu štafet probíhá  trénink útoků na jednotném soutěžním stroji,  je tu jen jeden rozhodčí, ale žádný proškolený a zkušený strojník. Rozhodčí oznamuje Mirce a Janě, že jejich soutěžní koš po nabrání propouští velké množství vody a tudíž je k soutěži nezpůsobilý. Všechna soutěžní družstva žen se sešla, aby  předvedla své  koše. Z dvanácti vyhovoval pouze jeden jediný. Z požadavku rozhodčích ohledně propustnosti koše tedy sešlo. Po večeři jsme se jeli ubytovat a prodiskutovat prozatímní průběh soutěží.

V neděli, po snídani, proběhlo vyhodnocení profesionálních hasičů - výstup na věž a dvojboj. Také byla vyhodnocena tři nejlepší družstva žen i mužů ze 100m překážkového běhu a štafet, souběžně byli vyhodnoceni i jednotlivci v těchto disciplínách. V 9,30 hod začaly útoky žen, dobrovolných i profesionálních  hasičů.  Naše ženy nastoupily k  pokusu jako čtvrté a po perfektně  provedeném útoku měly čas 33,70s, což po ukončení pokusů stačilo na 8. místo. Jedna velká vada na kráse našeho útoku byl rozhodčí plata, který místo aby vývěvu zavřel, tak jí otevřel a odpovědí na otázku naší strojnice Michaly - je opravdu zavřená? - snad jo - . Po celou dobu útoku byla vývěva, která  je na jednotném stroji umístěna v horní části, okapotovaného stroje, otevřená, což nám dosvědčilo množství přihlížejících soutěžících mužů i diváků.

Zádrhelů bylo více, např. některé družstvo běželo s košem, který nelze  utáhnout klíčem, přestože předcházející den bylo hlavním rozhodčím jasně řečeno, že tyto koše nesmí v žádném případě být použity při plnění disciplíny. Rozhodčí toto nařízení neakceptoval a koše nekontroloval. Naše družstvo modrých si koš  půjčilo od kluků z Chyňavy. Jiné družstvo mělo koš už před  startem nasazan na savci. Vše vyvrcholilo špatně zapsaným časem útoku sloupeckých děvčat  a tím k poškození konečného pořadí děvčat ze Sedlce a Suchodola.

Soutěžení bylo pěkné, počasí nám po oba dny přálo, nepěkný dojem zanechal v soutěžících neprofesionální přístup některých rozhodčích.

 umístění našich děvčat  a bodové zisky:

Andrea Štětková         21,13 a 21,19s             20. místo

Vendula Malá              24,84 a 23,45s             53. místo

Lucie Hřebíková         24,06 a 24,24s              56. místo

Irena Malá                    24,98 a 24,60s             61. místo

Mirka Karásková         27,62 a 27,36s             79. místo

Michala Ryndová        29,85 a 29,10s             82. místo

Ivana Hřebíková          30,10 a 32,95s             83. místo z 96 soutěžících

 celkem 149,70 s, dohromady 29 bodů  -  10. místo

 

[20.6. 2010 - Zdeněk Malý]

Fotogalerie

100m překážek jednotlivci 100m překážek jednotlivci 100m překážek jednotlivci příprava na další kolo 100m překážek 100m překážek jednotlivci 100m překážek jednotlivci 100m překážek jednotlivci 100m překážek jednotlivci 100m překážek jednotlivci 100m překážek jednotlivci 100m překážek jednotlivci 100m překážek jednotlivci 100m překážek jednotlivci 100m překážek jednotlivci příprava na požární útok soustředění před útokem družstvo žen v Nymburce ještě jedno foto 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Prase je zelenina (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru