sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902
Soutěž MH Zálužský pohár vítězů 19.6.2010

Tento víkend byl náš sbor soutěžně zcela vytížen (dvě družstva MH v Záluží, jedno družstvo žen a jedno družstvo mužů na soutěži v Železné a jedno družstvo žen na krajské soutěži) a tak se tentokrát výprava dopravila na soutěž díky možnosti zapůjčení Transita (celkem pro  8  kousků) a zbytek se vešel ke mně úplně přesně.
Po rozlosování měla naše družstva soutěžit v pořadí mladší 7 (z 8 družstev) a starší 4 (z 5 družstev).
Jako první soutěžila družstva mladších hasičů, kde byl hezký pohled na hasiče ze Zadní Třebáně, kde bylo družstvo složené z hodně malých hasičů a bylo hezké je vidět v akci.
Našemu družstvo mladších ve složení Jakub Kutina (koš), Adam Rynda a Bára Hrůšová (béčka), Matěj Krejča a Milda Trynerová (rozdělovač), Petra Bílá (levý proud) a Kačka Zajíčková (pravý proud) vše perfektně klaplo a s dosaženým časem 19,6 vteřiny se dočkalo zaslouženého aplausu a následně i vítězného umístění na prvním místě.
Po krátké přestávce šly na řadu družstva starších. Našemu družstvu starších ve složení Jirka Bílý (koš), Eliška Vořechová (savce), Zuzka Morčušová (stroj), Matůš Malík (béčka), Petr Hron (rozdělovač) Zuzka Hřebíková (levý proud) a Martina Stehlíková (pravý proud) se při soutěži stalo největším soupeřem paradoxně naše vlastní družstvo (chtěli udělat lepší čas než mladší) a tak šli do soutěže s maximálním nasazením. Bohužel Jirkovi upadl koš a to asi tak o 3 metry dál a povedlo se mu ho našroubovat na cca. 3 pokus a tak nebyl výsledný čas podle představ, ale i tak stálo zato bojovat. Družstvo se umístilo i přes značný zádrhel na 3. místě s časem 36 vteřin. Zklamání ze zádrhelu záhy vyprchalo a odjezd se 2 poháry ze soutěže byl dostatečnou náplastí.
Organizace soutěže probíhala bez problému, bylo to pěkně připravené.
Hasiči v Záluží oslavili letos 115 let činnosti sboru a tak byl celý den ve znamení oslav. Po soutěži MH proběhla ukázka historické stříkačky a poté následovala soutěž starých gard.
Krátké pokřtění pohárů proběhlo až v hasičárně, děkuji Zálužským hasičům, že neopomněli k pohárům dodat i dětská šampaňská vína.
Cestou ještě dostáváme do našeho auta informaci ze Železné o umístění soutěžních družstev Malých Přílep na prvním místech v obou kategoriích a večer ještě neoficiální informace o umístění žen na náročném krajském kole předběžně na 10-tém místě ze 14 družstev. Takže tento den byl pro naše soutěžní družstva poměrně úspěšným.
 

[20.6. 2010 - Špaček Michal]

Fotogalerie

Soutěžní družstva na nástupu Přivítání a seznámení s průběhem soutěže Naše družstva na nástupu Když se nesoutěžilo bylo možné trávit čas na dětském hřišti ( o tuhle atrakci byl mimořádný zájem) Start družstva starších  Poháry pro vítezná družstva Za mladší přebírají ceny za 1. místo Petra Bílá a Bára Hrůšová Za starší za umístění na 3 místě Zuzka Morčušová Ukázka historické stříkačky Družstvo mladších Družstvo starších ( tady jsem nějak nevychytal nastavení foťáku tak omluva) Obě soutěžní družstva Krátké pokřtění pohárů Díky Zálužským za dodávku šampaňského k pohárům Poháry je potřeba zapít. 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Telefonem se zatloukaj hřebíky (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru