sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

12. 6. 2010 - 10. ročník Memoriálu zasloužilých hasičů v Trubíně

Soutěžní klání proběhlo ve dvou disciplínách. První soutěžní disciplínou byla netradiční štafeta, které se družstva zúčastnila ve složení:

ŽENY: Míša Nejedlá, Gábina Poštová, Iva Krbcová a Kačka Poštová

MUŽI: Pavel Nejedlý, Martin Tryner, David Štětka a Lukáš Konvalinka

Jako každý rok bylo úkolem čtyřčlenné štafety naplnit barel vodou do stanovené výše. Hned zpočátku bylo jasné, že čtvrtí členové jsou jen na ozdobu. K požadovanému naplnění barelu stačilo prvním třem běžcům úspěšně prokličkovat trasu s vrchovatě naplněným konopným kbelíkem. Obě štafety zvládly tento úkol na jedničku a posunuly se k plnění druhé soutěžní disciplíny – požárnímu útoku.

Pořadí družstev po štafetách:

ŽENY – 4. místo ze sedmi

MUŽI – 4. místo z šestnácti

Požární útoky mužské kategorie se odbíhaly ze dvou základen. Naši muži nastoupili na startovní čáru jako čtvrtí ve složení:

koš – Gábina Poštová, sání – Lukáš Konvalinka, stroj – Martin Štětka, rozdělovač – David Štětka, béčka – Rosťa Špaček, levý proud – Pavel Nejedlý, pravý proud – Martin Tryner

Vzhledem k pozdnímu příjezdu Míši Špačka, který požární útok bohužel nestihl, museli naši muži vyhledat pomoc v družstvu žen. I přes tento nečekaný zvrat podali výborný výkon a časem 21, 68 sekund se dostali v celkovém pořadí na první příčku. Jediného přemožitele nakonec našli ve družstvu našich sousedů ze Lhotky. Celkově se z počtu šestnácti družstev umístili na stříbrném – druhém místě. Míša Špaček se i přes svou absenci při požárním útoku zapojil do soutěžního klání v roli fotografa.

Po krátké přestávce, kdy došlo k posunutí startu, byly zahájeny požární útoky v kategorii žen, ve které se startovalo pouze z jedné základny. Naše ženy nastoupily na start jako poslední ve složení:

koš – Gábina Poštová, sání – Míša Nejedlá, stroj – Zdena Vořechová, rozdělovač – Iva Krbcová, béčka – Aneta Koubíková, levý proud – Štěpánka Vořechová, pravý proud – Kačka Poštová

Druhým nejrychlejším požárním útokem v čase 22, 43 sekund vybojovaly ženy v konečném pořadí stejnou stříbrnou příčku jako muži. Na prvním místě se umístilo družstvo žen z Chyňavy.

Trubínský memoriál byl i v letošním ročníku mezinárodní, neboť se jej zúčastnili hasiči z německého města Hahnenklee Bockwiese. Za vydatné podpory domácích hasičů si němečtí kolegové vyzkoušeli požární útok, ve kterém předvedli tak urputný výkon, že se po jeho dokončení kouřilo nejen z nich, ale i z trubínské mašiny. Memoriál se celkově vydařil, přispělo k tomu nejen krásné počasí, ale také vysoká účast okolních sborů.

[13.6. 2010 - Gabriela Poštová]

Fotogalerie

O tyto poháry se bojovalo Připrava našeho družstva žen Soustředění před startem Martin a Rosťa dohlíží na přípravu družstva žen Ženy Malé Přílepy na startu Ženy Hýskova po ukončení pokusu Družstvo žen SDH Chyňava Ženy Chyňava nabírají Přebírání cen - ženy SDH Hýskov  Přebírání ceny za druhé místo - Malé Přílepy Přebírání ceny za první místo - Chyňava Přebírání ceny za druhé místo - muži Malé Přílepy Přebírání ceny za první místo - muži Lhotka Složení ve kterém družstvo absolvovalo úspěšný pokus A takhle to původně mělo vypadat :-) Část našeho družstva žen Skoro kompletní obě družstva s poháry za druhá místa  Výsledková listina muži Výsledková listina ženy 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Bačkora je pokrývka hlavy (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru