sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Zpráva o činnosti SDH Malé Přílepy za rok 2021

 

Vážené hasičky, vážení hasiči, dámy a pánové,

Vzhledem k opatřením, která souvisela s onemocněním COVID - 19 a nouzovým stavem, nebylo možné uspořádat Valnou hromadu.  Veškeré zprávy a delegace sboru byly schváleny výborem SDH. Zpráva o činnosti SDH Malé Přílepy byla rovněž zveřejněna na našich webových stránkách.

12. února zachránili naši členové lidský život z prolomeného ledu na „jezeře“ Slámka. O dva dny později se tamtéž uskutečnila brigáda na prořezání křoví.

Poslední únorová sobota nepatřila našemu tradičnímu bálu. Vzhledem k pandemii trval nouzový stav, zákaz nočního vycházení a zákaz cestování mezi okresy – s výjimkou cesty do zaměstnání, k lékaři či na nákup. Tato opatření skončila po šesti měsících – dne 12. dubna 2021.

13. března vyjeli čtyři členové zásahové jednotky k připevnění střechy rekreační chaty na Teplé Stráni.

24. března se na OÚ v Chyňavě uskutečnila schůzka zaměřená na projednání uvažované přístavby hasičárny a pravidel pro sečení trávy. Následně OÚ zakoupil novou travní sekačku a křovinořez.

Několik členů sboru se zúčastnilo akce „Ukliďme Česko“  a společně sbírali odpadky v okolí Malých Přílep a vsi samotné.

Poslední březnový den vyjela zásahová jednotka k požáru trávy v ulici Ke Studánce.

30. dubna proběhlo BOZP školení našich členů na práci se sekačkou a křovinořezem a začátkem května začalo první sekání trávy dle rozpisu služeb. Všichni, kteří se podílejí na sekání trávy, museli absolvovat i zdravotní prohlídku.

12. června se zástupci našeho sboru zúčastnili setkání Přílepáků v obci Velké Přílepy na akci „Přílepský čtyřlístek“.

16. června nás všechny zasáhla smutná zpráva. Zemřel náš dlouholetý člen pan Zdeněk Malý. O týden později se zástupci sboru zúčastnili pohřbu v Hořovicích.

Dalším splněným bodem v Plánu práce byl sběr železného šrotu 29. května. Následně p. Štětka zajistil odvoz do kovošrotu.

26. června se uskutečnila brigáda na úklid hasičárny po instalaci plynového kotle.

Naši členové, Václav Kšír a Jaromír Rynda, odjeli pomáhat na Moravu do oblasti postižené tornádem. Společně s nimi se této výpravy účastnili také zástupci několika dalších sborů. Na pomoc obyvatelům postižených obcí vezli techniku, latě a další materiál vybraný mezi místními občany. 

3. července se zástupci sboru vydali podpořit SDH Přílepy u Rakovníka, který oslavil 135. výročí od založení sboru.

21. srpna si družstvo mužů vyjelo po dlouhé době zasoutěžit na Lhotku a obsadili první místo ze sedmi zúčastněných družstev.

Poslední srpnová sobota patřila dětem. Uspořádali jsme pro ně akci „Zakončení prázdnin“,  kde jsme opět využili nafukovací skákací hrad, jež je velmi oblíbenou atrakcí.

Začátkem záři jsme obnovili schůzky MH po Covidové pauze spojené s opatřeními vlády. Na první schůzku přišlo 27 dětí. Vzhledem k věku dětí nebyla otevřena kategorie přípravka.

4. září se konala soutěž „O pohár Berounky“ ve Stradonicích, která se skládá ze štafety a útoku. Požární útok se zde provádí na jednotný stroj. Veškerý materiál nachystají družstva na startovní čáře a celkové vedení je pak postupně rozvinováno. Voda se saje přímo z řeky, proto je nutné pořádně utáhnout celé sací vedení.  Muži se umístili na 3. místě ze šesti zúčastněných.

11. září jsme uspořádali domácí soutěž pro MH. Podrobnější informace jsou uvedeny ve Zprávě o činnosti MH.

16. října se konala v naší režii soutěž ZPV, které se zúčastnilo 10 družstev. Z našeho sboru se sešlo pouze jedno družstvo v kategorii muži a umístilo se na 2. příčce.

18. října byl osazen nový plynoměr v hasičárně.

23. října uspořádal SDH Lhotka setkání zásahových jednotek okrsku Chyňava. Na cvičení byla velmi slabá účast – pouze SDH Lhotka, SDH Malé Přílepy a SDH Chyňava.

6. listopadu se uskutečnila brigáda za účelem rozřezání dvou starých valníků, které sboru daroval pan Špirit. Dále bylo provedeno čištění sekaček, zazimování altánu (vypuštění vody).

13. listopadu se pan Josef Štětka zúčastnil oslav výročí 140. let založení SDH Broumy a předal za náš sbor plaketu. Dále proběhlo v hasičské klubovně ve Fořtovně malé posezení ve znamení ukončení letošní soutěžní sezóny.

22. listopadu byl odvezen železný šrot.

24. listopadu se zástupci sboru rozloučili na pohřbu s naším dlouholetým členem panem Václavem Petráčkem.

O den později byla odvezena sekačka na údržbu. Petr Kšír rovněž zajistil odvoz vozidla Ford Tranzit na garanční prohlídku a začátkem prosince jej přivezl zpět.

28. listopadu rozsvítil pan Josef Štětka vánoční stromeček.

12. prosince zajišťoval sbor pomoc panu Jiřímu Kavkovi s pořádáním orientačního běhu.

18. prosince proběhl tradiční úklid vodníka Pepíka.

Taktéž jsme připravili zázemí na akci “Přílepské kapření“, které zajišťoval Jiří Smíšek 23. prosince u jezera „Slámka“.

Den před Silvestrem, 30.prosince, se Fořtovna zachvěla jen zlehka. Konal se zde turnaj „Silvestrovské smeče“  za účasti několika hráčů.

Výbor sboru se scházel pravidelně každý druhý čtvrtek v měsíci. Vzhledem k omezení shromažďování osob ve vnitřních prostorech se schůze nekonala v měsíci březnu.

Průběžně v rámci celého roku jsme se též věnovali úklidu v požární zbrojnici, přípravám materiálu, údržbě a prověřování techniky, nutné administrativě, spojené zejména s vyřizováním dotací a následným vyúčtováním.  Pořídili jsme novou nízkou překážku s tartanem a rozdělovač na požární sport.

Vzhledem k nepříznivé situaci, související s onemocněním COVID-19 jsme se rozhodli nepořádat v dubnu pálení čarodějnic, vodníka a v červnu dětský den, dále jsme na jaře nepořádali schůzky MH.

 

Děkuji všem našim členům, sponzorům a příznivcům, kteří nás podporují v naší činnosti, a kteří nám pomáhají.

Ivana Krbcová

[30.1. 2022 - Krbcová Ivana]

Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Jabko a hruška je ovoce (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru