sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Požár pily a stodoly - Malé Přílepy 9.-10.3-2020

Přístřešek s pilou a obecní stodola se zaparkovaným vysokozdvižným vozíkem uskladněným senem a hasičským materiálem komplet shořely o půlnoci z pondělí na úterý uprostřed Malých Přílep. Zásah hasičů - i našich - byl profesionální a tedy včasný. I když ze stodoly zůstaly jen obvodové stěny, požár se nerozšířil na sousední objekty. Díky všem zúčastněným! Situace je popsána na oficiálních stránkách berounských hasičů - přebíráme v plném znění:

Dvoumilionová škoda po nočním požáru stodoly na Berounsku

V pondělí 9. března půl hodiny před půlnoci přijalo operační středisko HZS Středočeského kraje informaci o požáru stodoly v Malých Přílepech na Berounsku. 

Oznamovatel uvedl, že dochází k velmi rychlému rozvoji požáru, jelikož objekt sloužil jako pila a uvnitř se nacházelo dřevo a různé stroje. Proto byl poplach vyhlášen profesionálním hasičům ze stanice Beroun a dobrovolným jednotkám obcí Chyňava, Malé Přílepy, Vysoký Újezd a Železná.

Po příjezdu k události velitel potvrdil, že požár je v plném rozsahu. Hasiči se tak zaměřili hlavně na ochranu okolních staveb, neboť v těsném sousedství se nachází veterinární klinika a také objekt s chovem drůbeže. Zásah probíhal za pomoci monitoru, tří C a tří D proudů. K zajištění nepřetržité dodávky hasební vody bylo zřízeno čerpací stanoviště, odkud byla dálkově dopravována.

Vzhledem k tomu, že bylo účelnější nechat uskladněné seno kontrolovaně dohořet, rozhodl před druhou hodinou ranní velitel zásahu o redukci jednotek. Na dohlídku objektu zůstaly pouze dobrovolné jednotky obcí Chyňava a Malé Přílepy, ostatní se vrátily na své základny.

Škoda byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun. Příčinou požáru je dle hasičského vyšetřovatele úmyslné zapálení. Celá událost se obešla bez zranění.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

 

Požár zavčasu nahlásil Jarda H. a po něm i Jaroslav Š. ml. Naše zásahová jednotka dodávala z rybníka vodu a pomáhala i znalostí místa. Požářiště do rána hlídal David Š. a Petr K. a i celý druhý den byli naši hasiči s profesionálními kolegy na místě. Velká zkušenost! I škoda. Ale třeba i v tomto případě platí, že vše zlé je i k něčemu dobré.

Zaznamenal Z. Smíšek :)

 

[12.3. 2020 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Požár pily v obci Malé Přílepy. Požár pily v obci Malé Přílepy. Požár pily v obci Malé Přílepy. Požár pily v obci Malé Přílepy. Požár pily v obci Malé Přílepy. Požár pily v obci Malé Přílepy. Požár pily v obci Malé Přílepy. Požár pily v obci Malé Přílepy. Požár pily v obci Malé Přílepy. Požár pily v obci Malé Přílepy. 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná čtyři a pět (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru