sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Žloukovické brodění - 5.7.2019

Není mnoho podobných soutěžích, kde by závodníci museli prokázat takovou zdatnost, jako právě na soutěži ve Žloukovicích. A možná právě proto je stále velmi oblíbená a vyhledávaná sbory z blízkého i širokého okolí. Nejinak je tomu i v našem sboru. Letos jsme po velmi dlouhé době vyjeli na soutěž pouze s jedním družstvem, a sice s družstvem mužů. Ženy se bohužel vzhledem k dovolenkování několika členek nedaly dohromady. Snad příští rok.

Náš tým byl postaven na zkušených borcích. Zde prosím nezaměňovat s výrazem "odrostlých". Jmenovitě bojovali: Martin Tryner, Pavel Nejedlý, Martin Zajíček a Jarda Špaček.

Po negativní zkoušce soutěžících na alkohol jsme tedy vypuštěni na trať. Jako velcí matadoři již víme, co nás na trati bude čekat, a proto velmi chytře volíme vysoké tempo běhu, protože víme, že kdo bude první ve vodě, má velkou výhodu. Ale postupně. Vybíháme. V rourách se kupodivu nikdo nezasekl, hbitě přenášíme hadice a neomylně zavěsíme žebříky. A to už se řítíme na most, abychom se mohli do vody slanit pro raft. Ač bychom chtěli, taktiku po trase již neprobíráme, nikomu skrz "funění" není rozumnět. Jsme na mostě, hurá! Taktika se skvěle vyplácí a po slanění ztrácíme na nejlepší 45 sec.

Oblékáme XXXL záchrané vesty a skáčeme do raftu. I přes hluboký ponor předjíždíme cestou dvě zbloudilé kachny a chystáme se vylovit fiktivního tonoucího ( barel plný vody ).To se daří poměrně dobře a na vlně, kterou jsme si sami způsobili, se už plavíme ke břehu. Úvodní ztrátu se nám podaří smazat, protože fyzikální zákony jsou na naší straně.

Přirazíme ke břehu, zbavíme se tonoucího ( jako barelu ) a brodíme přes řeku. Zde musíme oživit "Andulu" a naložit živou figurantku na nosítka. S citem nám vlastním se jí snažíme při transportu nevyklopit, což se tak nějak povedlo. Parkujeme u disciplíny pravdy. Nakýblovat vodou z řeky celý sud. Zde už je to na "krev" a nepomáhá ani hurónský křik našeho ( opět velmi početného ) fanklubu. V mrákotách tedy dobíháme do cíle, letos na 5. místě. Jak pravil po vzkříšení v cíli Fabien: "Twl. 20 už nám bylo". :-) Něvěsíme hlavy a až se těšíme na příští, jubilejní ročník!

 

[1.9. 2019 - Pavel Nejedlý]

Fotogalerie

Zkouška na alkohol. Zatím úsměv. Pověsit žebřík. Slanit do řeky. Rychle přebrodit. Transport na nosítkách. Disciplína pravdy. Únava v cíli. Špačci v akci. Martin je v pohodě. Fakt pátý, jo? Nástup soutěžních družstev. Chybí Jarda. Výsledková listina. 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Petr a Pavel jsou ženy (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru