sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Krajská soutěž dorostu v Mladé Boleslavi 22.6.2019

Na soutěž jsme vyrazili (v sestavě závodník Matěj s přítelkyní, vedoucí Verča a vedoucí Michal) s dostatečným předstihem a tak jsme na místě byli včas a bez stresů. Ráno jsme ještě pro jistotu zvážili hadice a bylo jasné že je budeme muset dovážit, aby splňovali požadavky na správnou váhu, takže jsme ten čas zužitkovali k úpravě hadic a mohli se zorientovat na závodišti. Trochu mně překvapilo, když jsem na soupisce dorostu našel jméno Špaček Michal (okamžitě mně napadlo, že někdo spletl Matějovo jméno, ale šlo jen o shodu jmen). Dorostenci začínali s disciplínou 100m překážek, po obědě proběhl test znalostí a poté se přesunuli na dvojboj (dráha 100, okýnko a hasičák). Okres Beroun měl ve středním dorostu vylosovanou jedničku, takže soutěžící z Berounského okresu startoval v první dráze. Matěj si vymínil, že mu na tréninky nesmíme dát rozdělovač a hadice, že si jen zkusí skočit překážky, ale nechce se zbytečně znervóznit případnou chybou v tréninku.
První pokus na 100 m překážek se poměrně povedl a Matěj ho zaběhl s časem 18:59 sec a bylo tak jasné, že má slušnou šanci se nějak umístit (po první kole byl třetí). Ve druhém pokusu se trochu zdržel u rozdělovače, takže se nepovedlo čas zlepšit a započítával čas z prvního pokusu a umístil se v disciplíně 100 m překážek na čtvrtém místě.
Po obědě se psaly testy, to byla jediná disciplína, za kterou jsem mu hrozil že nesmí udělat chybu, takže se docela připravoval, a nakonec napsal zcela bez chyby a zbýval jen dvojboj.
Při tréninku dvojboje jsme řešili, jak vzít hasičák, protože neměl madlo, se kterým to Matěj dvakrát trénoval. Při prvním pokusu se to projevilo a špatně uchopil hasičák, takže mu vypadl z ruky. Okamžitě se pro něj vrátil, ale v cíli jsme si od něj vyslechli nadávky na "blbej hasičák". Z prvního kola tedy zapsal 21:06 sekund, a bylo tak co zlepšovat. Druhý pokus už proběhl podle plánu, vše klaplo a Matěj tak zapsal čas 17,27 sec s umístěním na pátém místě.
Záměrně jsme nechtěli vědět výsledky a nechali se překvapit na vyhlášením (teda Verča se šla podívat, ale nikomu z nás je neřekla).  Jak se říká, že na kraji běží všechno podle plánu, tak to tedy pravda nebyla. Už testy se psali později, než bylo v plánu, a ještě k tomu ne ve stanu, kde se měli psát, ale venku, při zranění závodníka (naštěstí ne našeho) nebyl k dispozici žádný formulář a pod. Tak trochu to vypadalo jako improvizace a vlastní vyhlášení dorostu mělo zpoždění hodinu a půl, a to už tedy většině připadalo sakra hodně.
Když už tedy konečně došlo na vyhlášení výsledků, s velkým očekáváním jsem poslouchal jména a Matějovo padlo až u čtvrtého místa. To byl každopádně velký úspěch a velmi příjemné překvapení. Matěje to sice chvilku mrzelo, že mu utekla medaile, ale rychle se s tím srovnal a vychutnával si dobré umístění na prvních závodech.
Já jsem se každopádně se čtvrtým místem vůbec nepočítal (teda tipoval jsem si vnitřně když to bude hodně dobrý, tak páté), pro mě zaběhl skvelěj výkon a překvapil jak výkonem, tak i profesionálním chováním v průběhu závodu.  Díky Matěji za hezkej zážitek, užili jsme si skvělej soutěžní den.


 

[22.6. 2019 - Špaček Michal]

Fotogalerie

Přeskok bariéry ( v této kategorii 1,7m) Přeskok bariéry Běh přes kladinu Běh přes kladinu Spojení hadic U rozdělovače Rozdělovač Teď rychle do cíle Čas prvního pokusu v první dráze - 18:59 Testy se psaly s mírným zpožděním po obědě Dvojboj okno Dvojboj okno Běh k hasičáku Jak uchopit hasičák? Teď se to tedy nepovedlo Ve druhém pokusu už vše v pořádku Čekání na vyhlášení výsledků se protahovalo čekání na výsledky Vyhlášení - pořadí v kategorii střední dorost Vyhlášení - pořadí v kategorii střední dorost Závodníci středního dorostu Výsledková listina 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Bačkora je pokrývka hlavy (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru