sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Memoriál Petra Žáčka v Chyňavě - 25.8.2018

Sobota vypadala na deštivý den, kdy již bylo třeba vytáhnout nepromokavé bundy. I přes celodenní mračení se nám nakonec podařilo odběhnout oba útoky jakž takž v suchu.

 

Soutěž je složená čistě jen z požárních útoků na 2B bez přetlakového ventilu, neběhá se tedy štafeta. Každé družstvo má dva pokusy, kdy se počítá lepší čas útoku. Celkem se sešlo 8 družstev, 6 mužských a 2 ženská.

 

Kluci tentokrát zvolili složení týmu:

Koš – Jarda Rynda

Nabírání – Vašek Kšír

Stroj – Martin Štětka

Béčka – Jaroslav Špaček

Rozdělovač – Honza Libus

Pravý proud – Oliver Landsmann

Levý proud – Pavel Nejedlý

Při prvním útoku byl na pravý proud postaven nováček, Oliver. Zde se ukázalo, že je třeba získat trochu nějakou tu zkušenost, alespoň na tréninku. Dlouho mu trvalo, než se mu podařilo nastříkat vodu do terče. Ve druhém útoku to zpočátku vypadalo na zlepšení. Kluci to rozběhli věru skvěle, ale ejhle, nebyla voda. Vendovi se bohužel nějakým zázrakem nepodařilo nabrat. A tak se pumpovalo. Nakonec se zdárně podařilo dostat vodu k cílové čáře, kde oba proudaři ukázali krásné zakončení. Jak se ukázalo v případě Olivera, někomu jako trénink stačí i první pokus J. I přes tyto komplikace kluci obsadili 4 místo.

 

Ženský útok proběhl v následujícím složení:

Koš – Verča Brabcová

Nabírání – Míša Nejedlá

Stroj – Verča Jedličková

Béčka – Majda Zajíčková

Rozdělovač – Eliška V.

Pravý proud – Kačka Zajíčková

Levý proud – Štěpánka Vořechová

Míše a Verče se v obou pokusech povedlo krásně a hlavně rychle nabrat, ačkoli v tomto složení prováděli „zadek“ poprvé. Bohužel holky vepředu takovou rychlost nečekaly a ani v jednom případě nestihly doběhnout až k čáře. Rozumné jednání Verči na stroji zajistilo hlavně zdravotní bezúhonnost a dokončení disciplíny. Holky se tak umístili na druhém místě.

Po ukončení soutěže jsme ještě chvilku poseděli na místě a občerstvili se. Kdyby nebyla ten den taková zima, určitě bychom zůstali o něco déle, avšak u všech vyhrála představa tepla. Tak jsme alespoň trochu zapili ty naše ne moc dobře povedené výkony v přílepské hospodě.

 

Z redakce V.E.Š.

Videa

Ženy Požární útok I.
Ženy Požární útok II.
Muži Požární útok I.
Muži Požární útok II.

 

[22.9. 2018 - Pavel Nejedlý]

Fotogalerie

Kluci při poradě. Dozor z řad nejvyšších. Hasí všichni libusáci. :-) Malý Špáča čekatel. Kluci před svým pokusem. Holky před svým pokusem. Ještě materiál na plato. Pořádně složit ... Výsledková listina. Pyšná Verča. Platíme pokuty. Kdo vždy podpoří místní SDH?  Raději knihu ... 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná tři a sedm (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru