sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

O putovní pohár Lhotky - 18.8.2018

 V půlce srpna, jsme vyrazili na Lhotku, jednu z našich nejoblíbenějších soutěží.

Z důvodu mnohých letních dovolených byl tento ročník opravdu komplikovaný. Ještě tři dny před soutěží se domlouvaly konečné sestavy obou družstev. Nakonec jsme byli schopni týmy složit dohromady a vyrazili jsme závodit.

 

Soutěž, skládající se z netradiční štafety a požárního útoku, začínala ve dvě hodiny odpoledne. Na nástupu pořadatelé věnovali pár slov historickému výročí, které následovalo vyslechnutím české státní hymny.  Přestože bylo ten den již od ranních hodin velké horko, z důvodu nízké účasti hasičských družstev (3 ženská družstva a 5 mužských) bylo rozhodnuto o konání dvou požárních útoků.

 

Po rozpuštění nástupu následovala štafeta rozdělená na 4 úseky.

1. úsek – překonání balíku

2. a 3. úsek – muži měli přemístit pneumatiku od traktoru a ženy přeskočit příčné břevno

4. úsek – proskákat pneumatiky

 

Na start štafety jsme se postavili ve složení:

 

Muži: 1. Matěj Špaček

2. Honza Libus

3. Martin Tryner

4. Jirka Smíšek

 

Za muže jako první z našeho družstva vyběhl Matěj. Překážku v podobě balíku sena spíš přeletěl, než přeskočil, a vypadal na to, že by si klidně odběhl zbytek sám.  Což bohužel možné nebylo, takže se na další úseky vypravili Honza a Martin. I když nepatří zrovna mezi místní „kulturisty“, musíme uznat, že se s minimálně dvakrát širší pneumatikou porvali dosti zdařile. Na poslední úsek se vydal Jirka, který proběhl pneumatikami tak rychle, že by jeden řekl, že to doma trénuje i ve spaní. Naprosto vydařené úseky klukům ve štafetě vynesly prozatímní 1. místo.

 

Ženy: 1. Eliška V.

2. Andrea Trojanová

3. Verča Jedličková

4. Štěpánka Vořechová

 

V případě ženského družstva se úplně tak oslnivé výsledky jako u kluků nekonaly. Šly jsme hlavně na jistotu, bezpečnost a oslnivost. Což nám vyneslo 3. místo

 

Po štafetách následoval první požární útok, který se běžel na 2B hadice a bez přetlakového ventilu. Kluci se hned ujali vedoucího místa v tabulce a rozhodně se ho nehodlali vzdát. Při druhém útoku místo Jirky na levý proud nastoupil Pavel, na post košíkáře se postavil Jarda a Matěj byl přesunut na béčka. Ještě před začátkem druhého kola se Matěj značně nervoval z této pozice, měl ji běžet v mužském družstvě úplně poprvé.  Jeho obavy byly naprosto zbytečné, klukům se podařilo svůj čas z prvního kola dokonce vylepšit, a to na krásných 18s. Jejich vítězství jim už nikdo nedokázal vzít, a tak si odnášeli putovní pohár, perníkové medaile a jako bonus navíc každý člen jejich družstva obdržel na slunci vyhřívané bílé víno.

 Holkám se oba útoky také celkem vydařily, ovšem na první místo to nestačilo. Nakonec jsme si odnášely pohár a medaile za celkové druhé místo a tři lahve vroucího vína J.

 

Kluci běželi útok v následujícím složení:

Koš – Matěj Špaček/Jarda Rynda

Nabírání – Lukáš Konvalinka

Stroj – Vašek Kšír

Béčka – Jarda Rynda/Matěj Špaček

Rozdělovač – Honza Libus

Pravý proud – Martin Tryner

Levý proud – Jirka Smíšek/Pavel Nejedlý

 

Ženské útoky ve složení:

Koš – Gábina Poštová

Stroj – Verča Jedličková

Béčka – Andrea Trojanová

Rozdělovač – Eliška V.

Levý proud – Štěpánka Vořechová

 

Mezi 1. a 2. požárním útokem byla připravena malá ukázka nového požárního automobilu SDH Chyňava i s náležitým popisem.  Po soutěži následovala zábava s živou hudbou, kterou si snad všichni zúčastnění užili stejně tak jako členové našeho družstva vracející se domů v pozdních hodinách.

 

Z redakce V.E.Š.

Videa

Muži Štafeta
Ženy Požární útok I.
Ženy Požární útok II.
Muži Požární útok I.
Muži Požární útok II.

 

 

[21.9. 2018 - Pavel Nejedlý]

Fotogalerie

V předvečer závodu. Příprava na štafetu Matěj se chystá překonat balík sena. Honza válí pneumatiku. Ještě kousek a mám to... Jirka na svém úseku. Když na to máš .... Letos máme formu ... Příprava na platě. Poslední detaily. Odstartováno. Muži na trati. Hurá, jsme na bedně! Tým děvčat. Tým hochů. Výsledková listina - muži. Výsledková listina - ženy. Prostřik na proudu ... Maskovaný hasič Vítek. Taneček na závěr. 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Z brambory je ohryzek jako z jablka (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru