sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Žloukovické brodění - 5.7.2018

 

Letošní rok byl z důvodu četných dovolených opravdu kritický. Ještě 3 dny před soutěží jsme nevěděli, jestli poběžíme a v jakém složení. Kluci to měli obdobné. Nakonec jsme našli možné alternativy a přihlásili se na soutěž v takovém složení.

 

Tým mužů:

Pavel Nejedlý, Martin Zajíček, Michal Špaček, Honza Libus

 

Tým žen:

Míša Nejedlá, Veronika Jedličková, Eliška V., Zdena Vořechová

 

Po příjezdu do Žloukovic započala debata taktického rázu, kdo, co a jak vlastně poběží. Na nástupu jsme se dozvěděli následující instrukce, které jsou několik let stejné. Nejprve se každý člen chopí hasičského nářadí, proleze rourou a postaví hadici či proudnici do vyhrazeného prostoru. Pak následuje přemístění žebříku, muži zavěšují na most. Nyní celé družstvo pokračuje na most, ze kterého se postupně slaní. Po přebrodění řeky a nasoukání se do raftu, přichází nejkritičtější část, tedy vylovení barelu (symbol topícího se člověka). Když se podaří barel vytáhnout, pokračuje se kousek po proudu k vyznačenému místu, kde se barel vyprázdní. Následně se přebrodí na druhý břeh. Zde se předvede pár znalostí ze zdravovědy - konkrétně přemístění zraněného ze země na lehátko a dýchání z úst do úst. Jako poslední úkol před cílem, je obtížné nošení kýblů, kdy muži musí naplnit barel, ženám stačí jeden kbelík za každou. A pak honem do cíle.

 

 

Na start se postavilo celkem 16 družstev z toho 5 ženských.

 

Nejdříve přišli na řadu muži. Kluci měli svůj pokus velmi pěkně rozběhlý, útočili už z počátku na první příčku, ovšem jejich snažení bylo přerušeno u vytahovaní barelu, kde ztratili spoustu času. Ale ani po tomto zádrhelu to nevzdali a snažili se dál, a to jim přineslo pěkné 3 místo.

 

Po doběhnutí posledního družstva mužů přišly na řadu ženy. Svůj pokus jsme šli hlavně na pohodu a užít si to. Snažili jsme se co to jen šlo a doběhly jsme na krásném 3 místě. Při vyhlašování Míša za nás ostatní poděkovala veřejně Zdeničce, za to že do toho s námi šla.

 

Po skončení soutěže jsme chvíli poseděli a poslechli si příjemnou hudbu. Při cestě zpět jsme se ještě stavili na jídlo a pak už jen zbývala společná cesta domů.

 

Z redakce V.E.Š.

Videa

 Ženy  Slaňování
 Muži  Slaňování

 

 

[20.9. 2018 - Pavel Nejedlý]

Fotogalerie

Výsledky minulých ročníků Rozvička před startem. Holky na startu. Slanění do řeky. Líp to nešlo ... Holky v cíli. Pohled na zázemí soutěže. Libusáci. :-) Skrytá reklama od GZ. Příprava na start. Těsně před startem. Zavěsit žebřík a vzůru na most. Transport raněného. Neoblíbené  Únava v cíli. Společné foto. Výsledková listina. Bez komentáře. :-) Posezení po soutěži. Přípitek vítězům. Na zdraví. Vítek čeká na svačinu. Odjíždíme. 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Eva byla žena (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru