sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

O putovní pohár starosty obce Železná - 23. 6. 2018

Další zastávkou v rámci seriálu Hasičské ligy okrsku Chyňava se stala Železná. Místní hasiči uspořádali již 18. ročník soutěže, která se skládala z netradiční štafety a modifikovaného požárního útoku, kdy se rozdělovač, proudnice a koš nesou ze startovní čáry.

Jako první na start nastoupili muži, a sice ke štafetovému běhu. V sychravém počasí jsme doufali, že nás alespoň trochu zahřeje výkon našich borců ve štafetě. Nezahřál, ba naopak. Museli jsme tedy pro grog do kiosku. :-)

Štafeta se skládala ze čtyřech úseků, kdy první dva závodníci proběhnou s hasícím přístrojem slalomovou trať a podlezou laťku. Další závodník pak postaví barel, nabere do kbelíku vodu, proběhne překážku z pneumatik a podleze laťku. Poslední závodník podleze laťku, proběhne překážku z pneumatik a vodou z kbelíku by měl shodit barel. :-)

Složení štafety mužů:

I. úsek Matěj Špaček
II. úsek Martin Tryner
III. úsek Lukáš Konvalinka
IV. úsek Jirka Bílý

Jako další šly na start ženy, kterým se podařilo bez zaváhání štafetu vyhrát.

Složení štafety žen:

I. úsek Veronika Brabcová
II. úsek Majda Zajíčková
III. úsek Kačka Zajíčková
IV. úsek Veronika Jedličková

Po štafetách dospělích se ke slovu dostaly děti, které měly stejnou trať jako dospělí. A nutno dodat, že si vedly velmi dobře. I když se soutěže zúčastnily pouze děti z našeho sboru, o zápal pro vítězství nebyla nouze a zdravá rivalita z dětí jen čišela.

Po štafetách následoval požární útok. Mužům se podařil bez chyb a díky vítězství v této disciplíně si v součtu s druhým místem ze štafety vybojovali celkové prvenství.

koš – Matěj Špaček, sání – Lukáš Konvalinka, stroj – Martin Štětka, béčka – Pavel Nejedlý, rozdělovač – Jirka Bílý, levý proud – Honza Libus, pravý proud – Martin Tryner

Následoval požární útok žen, který byl velmi dobře rozběhnutý. Ale jen do chvíle, než se dostala voda na proudnice ... Štěpánka zřejmě podcenila stravovací režim před závodem a místo pěti knedlíků si dala jen dva, což mělo za následek nedostatek síly a vystoupení na téma "Dívka na hadici a bez proudnice." Následoval tedy přesun do nemocnice. My přejeme brzký návrat na soutěžní dráhu. :-) I přes tento zádrhel se ženám podařilo útok dokončit a za bojovnost byly odměněny prvním místem.

koš – Majda Zajíčková, sání – Míša Nejedlá, stroj – Veronika Brabcová, béčka – Zdeňka Vořechová, rozdělovač – Veronika Jedličková, levý proud – Štěpánka Vořechová, pravý proud – Katka Zajíčková

Po přestavbě trati ještě předvedly své umění v požárním útoku děti.

Po vyhlášení výsledků jsme tradičně zůstali na místě, abychom podpořili místní sbor. Při taneční zábavě jsme se dobře bavili a poslední hrdinové se vraceli domů nad ránem. :-)

 

Videa

Ženy Požární útok
Ženy Štafeta
Muži Požární útok
Muži Štafeta
MH 1. Požární útok
MH 2. Požární útok
MH 3. Požární útok
MH 4. Požární útok

 

[25.6. 2018 - Pavel Nejedlý]

Fotogalerie

Švadlenka Jenda. Příjezd. Jenda na startu. Běžec Ondra. Mírně přikrčit a zaklonit. Panoramata. Pohled z dronu. Lukáš při štafetě. Luňák a jeho kolaps. :-) Verča při štafetě. Rozběhnutý útok. Zadní část týmu. :-) Chlapci se chtějí něco přiučit. Příprava na útok. Štěťour a hadice. Savo a hadice. Výsledková listina. Vítězné družstvo. Odměna pro děti. Diskuze. Fanklub. Mládí vpřed. Silné jádro. Bonz blok opět v akci. Rozebíráme výkon. A teď tu našu. :-) 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Jabko a hruška je ovoce (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru