sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Okrsková soutěž – Hýskov 12.5.2018

První částí soutěže byl běh na 100 metrů s překážkami (bariéra, kladina, rozdělovač), kdy se počítají tři nejlepší časy.

Ženy

Káťa Zajíčková

Štěpánka Vořechová

Majda Zajíčková

Andrea Trojanová

 

Muži

Jan Libus

Jirka Bílý

Lukáš Konvalinka

Venda Kšír

 

Běh na 100 m se Jendovi nepovedl podle představ. Před bariérou uklouzl a výsledný čas nebyl dobrý. Muži se tedy rozhodli poslat na start Vendu, který se s tím bravurně popral a zaběhl tak lepší čas. U žen došlo k vtipné situaci, kdy Káťa odcházela na start bez postavených hadic. Naštěstí si toho všimla. 100 m s překážkami běžela totiž prvně na soutěži.

Naše družstvo mužů startovalo ve složení:

koš – Jarda Rynda, sání – Lukáš Konvalinka, stroj – Martin Štětka, béčka – Venda Kšír, rozdělovač – Jirka Bílý, levý proud – Jan Libus, pravý proud – Pavel Nejedlý

Mužský útok se vydařil dokonale, a tak postupují do Okresního kola z 1. místa.

 

Muži se Stradonic a ze Lhotky opakovali své pokusy z důvodu závady na materiálu dodaného pořadatelem. Jednalo se o závadu na přetlakovém ventilu. Družstvu Lhotky se ještě rozpojilo béčko u rozdělovače.

 

Ženy nastupovaly k plnění požárního útoku v tomto složení:

koš – Majda Zajíčková, sání – Ivana Krbcová, stroj – Veronika Jedličková, béčka – Andrea Trojanová, rozdělovač – Míša Nejedlá, levý proud – Štěpánka Vořechová, pravý proud – Káťa Zajíčková

Nám se povedlo nabrat velmi rychle, až nás to s Majdou samotné zaskočilo. Obrovskou kuráž předvedla Míša, která odběhla rozdělovač se zcela zatejpovaným kotníkem. Při tréninku se znovu poranila, a tak její účast byla nejistá a tím i nás všech. V pátek jsme se domluvily, že to zkusíme, pomalu, nikam se nepoženeme, právě s ohledem na Míšu. A povedlo se nám pěkné 2. místo.

Při běhu na 100 m se zranila chyňavská soutěžící. Útok tedy běžel muž, konkrétně na proudu. I když se jednalo o mimořádnou situaci, nikdo ji s vedoucí našeho ženského družstva nekonzultoval. Dosud totiž platilo, nebo jsme se mylně domnívaly, že na okrskové soutěži by neměl běžet muž v ženském družstvu.  Družstvo holek Modrých mělo rovněž půjčenou soutěžící, i když jsme tuto informaci na nástupu nezaznamenaly.

Soutěž se vydařila, obě naše družstva postoupila do Okresního kola, které se uskuteční 9. června v Chyňavě.

Děkujeme pořádajícímu sboru za hezkou soutěž, upravené sportoviště a plynule navazující disciplíny.

 

Videa

Ženy požární útok

Muži požární útok

 

[12.5. 2018 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Porada před soutěží Štěpánka překonává příčné břevno Holky se připravují Příprava finišuje Tři chlapi v chalupě Nástup družstev Pavel břebírá ceny za 1. místo Štěpka jde přebrat ceny za 2. místo Soutěžní družstvo mužů Obě soutěžní družstva Ženské družstvo Výsledková listina - ženy Výsledková listina - muži Míšin zatejpovaný kotník s důrazem na podpis...MUDr. Pohodička Na základně I Na základně II 
Komentáře

Pavel ( Pohodička ) (1.6. 2018 - 20:05 )
Lepší pozdě, nežli později. :-) Doplnil jsem několik obrázků a hlavně videa z PÚ.Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Eva byla žena (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru