sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Zahájení sezony na přílepském jezeře - 5.5.2018

Jak už se stalo tradicí, první májový víkend je v naší střediskové obci zasvěcen vodníkovi Pepíkovi. Patriot našeho jezera se po zimní přestávce, kterou tráví ve svém zimovišti „U Vořechů“, vrací na svůj jezerní trůn, ze kterého bude vítat davy turistů a dohlížet na dění okolo sebe. Ale hezky postupně. Slavnostního předání do rukou Hrázného se tentokrát ujaly dvě jezerní víly, Eliška a Rozárka. No a pak už štafeta putovala dále. V průvodu vedeném zkušeným čtyřkolkářem Pepíkem se o Pepíka, tedy vodníka, staral ještě zkušenější usazovač vodníků Voříšek.

A to už průvod vítají na hrázi fanoušci a příznivci máváním a vykřikováním zdravic. Slova se ujímá Hrázný a přednáší výroční zprávu o stavu jezera. Následuje usazení vodníka na trůn a může začít volná zábava. K jejímu zdárnému průběhu přispívají ostřílení grilovači, kteří plní jeden žaludek za druhým. :-) A zahanbit se nenechá ani stánek s tekutinami, ve kterém se otáčejí výčepní. Po roznesení zprávy o akci „šrotovné“ mají plné ruce práce. Každý chce vyhrát. :-)

Za soumraku balíme areál a leč trochu unaveni, už vyhlížíme další ročník.

[10.5. 2018 - Pavel Nejedlý]

Fotogalerie

Vodník Pepík opouští své zimoviště. Dav už se valí na hráz. Dva Pepíci v čele. Čestná lože. Hrázný v davu. Tradiční usazovatel Voříšek. Pepík už je na trůnu. Víly a Hrázný. Skupinové foto. Obsluha prchla. Grilovači. Akce jako Kauflandu. Návštěvníci obhlížejí kiosek. Diskuzní kroužky. Podpora ze Lhotky. Úklid druhý den. 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná šest bez tří (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru