sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Pálení čarodějnic - 30.4.2018

Poslední dubnový večer, tedy na Filipojakubskou noc, proběhlo v naší obci tradiční pálení čarodějnic. Ráno jsme se tedy sešli na louce pod vesnicí a začali se stavěním hranice a potřebného zázemí. V posledních letech se stala kromě motorových pil a seker osvědčeným pomocníkem také nafta, kterou lijeme do Jardovi prodloužené ruky – a to se to pak staví. :-) Inu, pokrok nezastavíš. Ale i tak jsme museli přiložit ruku k dílu. A že jsme se činili, tak o tom svědčí rovnou dvě hranice, které postupně během večera vzplály. No, spíš jedna hranice a jedna hromada. :-)

Večer byl pro návštěvníky, kterých se sešlo opravdu hodně, připraven bohatý raut, který zajišťovala firma Red Bull. O to, abychom od ohně neseschli, se zase dodávkou tekutin starala obsluha baru U Tří koček.

Na druhý den jsme se ráno sešli na místě činu, abychom vše uklidili a uvedli do původního stavu. Ti nejsilnější jedinci pak po obědě vyrazili podpořit kamarády hasiče ze Lhotky, kteří v jejich obci uspořádali prvomájový retro průvod.

[9.5. 2018 - Pavel Nejedlý]

Fotogalerie

To se to staví ... Materiálu bylo dost. Příprava oběda. Rauch pauze. Stavíme zázemí. Celkový pohled. Ale jo, dělá to dobře. Ruku k dílu přiložila i mládež. Stavitel odjíždí. Zabav ty děti ... Denní nabídka. Už se to točí. A griluje. Zalito sluncem. Už se scházíme. A hoří. Účast hojná. Pořádná vatra. Zázemí baru. Příchod na Lhotku. Vozový park. Parta HIC. Silná účast. Společné foto. 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Petr a Pavel jsou ženy (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru