sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Zásah na odstranění škod po vichřici

29.října 2017 vyjela jednotka SDH Malé Přílepy na základě žádosti starosty obce Chyňava k likvidaci následků větru ve složení Konvalinka Lukáš, Kšír Václav Rynda Jaromír, Špaček Jaroslav, Špaček Michal, Štětka David, Štětka Josef. Vlivem větru došlo v obci ke škodám na střechách (poškozené hřebenáče, tašky) padlý strom. Zároveň došlo k pádu stromů do vozovky.
9:45-10:10    Práce jsme zahájili na silnici na Teplé stráni odstraněním dvou padlých stromů ve vozovce.
10:15-10:25 Cestou z Teplé stráně jsme postupně odstranili tři padlé stromy na silnici k Železné a jeden strom na silnici mezi Železnou a Libečovem.
10:30-10:50 Další tři stromy jsme odstranili z vozovky mezi Libečovem a Chyňavou na spojce z Podkozí.
10:55-11:30 Jsme se zastavili v hasičárně v Chyňavě kvůli koordinaci dalších prací. V Chyňavě vítr také napáchal škody zejména na střechách domů a také došlo k pádu stromů.
11:50-12:20 Z Chyňavy jsme se přesunuli k ověření stavu na silnici do Chrustenic. Cestou jsme přibrali dalšího člena zásahové jednotky Martina Štětku. Při cestě zpět jsme zjistili že v chatové oblasti Teplá stráň došlo k většímu množství polomů a většímu poškození dvou chat. Na místě nebyl nikdo zraněný. Vlivem větru hrozil pád dalších stromů a vzhledem k rozsahu škod a plánovanému řešení škod s pojišťovnou jsme na místě nezasahovali. O situaci byl informován starosta obce p. Kšír.
12:25-12:45 Proběhlo odstranění padlého smrku v Malých Přílepech v cestě směrem na Lhotku.
13:00-14:50 Jednotka se přesunula k Měchurce (ještě doplněná o dalšího člena Martina Zajička), odkud byl hlášen padlý strom na chatu. Na místě byl zjištěn padlý smrk. Po příjezdu majitelky jsme zahájili odstranění stromu tak, aby nedošlo k dalšímu poškození.
15:00-15:40 Poté jsme ještě zajeli odstranit strom ze střechy chaty ve spodní části Teplé stráně. I tady se podařilo strom odstranit bez dalších škod.
15:50-16:15 Návrat na základnu, vyčištění motorových pil, úklid výstroje.

[29.10. 2017 - Špaček Michal]

Fotogalerie

Odstraňování jsme začali na Teplé stráni kde jsme odstranili 2 stromy z komunikace Další padlý strom byl na rovince směrem k Železné proběhlo odstranění stromu a úklid komunikace Za dalších cca 100m byl padlý strom v kopci Další strom na cestě z Libečova směr na Podkozí Střecha v Chyňavě Další střecha v Chyňavě - odtržená střešní krytina Pád stromů na Teplé stráni tady vítr napáchal větší škody Pád stromů na Teplé stráni tady vítr napáchal větší škody Pád stromů na Teplé stráni tady vítr napáchal větší škody Obě zasažené chaty skončily pod popadanými smrky V okolí chat popadalo co mohlo Na polní cestě směrem ke Lhotce padl smrk Opět proběhlo postupné odstranění z cesty Odstranění smrku na cestě ke Lhotce Padlý strom na chatu na Měchurce Vyčkali jsme na příjezd majitelky, mezitím jsme si připravili vše potřebné Strom padl docela dobře, nedošlo k poškození plotu a škody na střeše byly malé Kmen jsme postupně čistili od větví a odřezávali Až jsme se dostali mimo úroveň střechy Ještě opatrně dořezat, aby nedošlo k poškození oplocení Po úspěšném odstranění balíme a jede se na další strom Chata na Teplé stráni -odlomený kmen stromu na střeše Chata na Teplé stráni -odlomený kmen stromu na střeše Očištění kmene a postupné odstranění Chata na Teplé stráni -pád stromu způsobil drobné škody na krytině a parozábraně 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná čtyři a pět (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru