sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Okresní kolo v požárním sportu – 3. 6. 2017

Plnění disciplín probíhalo současně. Na jedné straně, vzorně připraveného hasičského areálu v bývalých kasárnách, se odbíhaly štafety žen a na straně druhé požární útoky mužů. Poté se vše obrátilo. U štafet mužů došlo ke změně překážek. Místo domečku byla na 1. úseku ponechána překážka s oknem.  Ženám byla zase posunuta základna pro požární útoky na 2B hadice. Soutěžilo se s jednotnou požární stříkačkou, dodanou pořadatelem. Všichni vedoucí družstev a strojníci měli možnost se se strojem seznámit. Vše ohledně obsluhy bylo na poradě řádně vysvětleno.

První částí soutěže žen byla štafeta 4 x 85 m s překážkami (člunkově). Měly jsme přihlášeny dvě štafety. Pro jistotu, kdyby se něco nepovedlo. Musely jsme však provést změny, protože Štěpánka kulhala. Majda běžela první úsek s okénkem a Eliška kladinu. Start jsme opakovaly, neboť se neozval výstřel. Těsně před cílem Verča šlápla do ďolíku a upadla. Rychle se ovšem zvedla a doběhla. Čas první štafety byl platný, druhou jsme tedy odhlásily.

Složení štafety:                                                              I.                                                           

  • Okno                                                            Majda Zajíčková                                 
  • Příčné břevno                                              Katka Zajíčková                                                  
  • Kladina, rozdělovač                                     Eliška V.                             
  • Minimax                                                       Verča Jedličková                                            

 Následoval požární útok, který se nám moc nevyvedl. Koš se nám podařilo našroubovat až napotřetí  a i spojení savic nám trvalo déle. Výsledkem bylo deváté místo.

koš – Majda Zajíčková, sání – Ivana Krbcová, stroj – Radka Zajíčková, béčka – Verča Jedličková, rozdělovač – Eliška V., levý proud – Štěpánka Vořechová, pravý proud – Katka Zajíčková

 

Družstvo mužů zvolilo zcela odlišnou taktiku, kdy záměrně jako první běžela jistící štafeta a zajistila platný čas. Druhá štafeta, ta papírově lepší, se tak mohla koncentrovat na svůj výkon, který byl skvěle zaběhnutý.

 

Složení štafet mužů:                                     I.                                                            II.

Okno                                                   Venda Kšír                                         Lukáš Konvalinka

Bariéra                                                Honza Libus                                      Jirka Bílý

Kladina                                               Jarda Rynda                                       Pavel Nejedlý

Minimax                                              Michal Špaček                                    Martin Tryner

Po odstartování útoku zavadil Venda o hadici na platě a upadl. Na béčkách se objevil uzel, který Lukáš pohotově odstranil. Honza na levém proudu několik vteřinek prostříkl. Kluci tak obsadili nepopulární čtvrté místo.

koš – Jarda Rynda, sání – Lukáš Konvalinka, stroj – Venda Kšír, béčka – Pavel Nejedlý, rozdělovač – Jirka Bílý, levý proud – Honza Libus, pravý proud – Martin Tryner

 

Kaňkou za touto soutěží zůstávají rozhodnutí některých rozhodčích, kvůli nimž vzplály emoce u mnoha soutěžících i přihlížejících diváků a zapříčinily tak ostré výměny názorů.

Videa

Ženy požární útok

Muži požární útok

Muži štafeta II.

 

[3.6. 2017 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Takhle se předává proudnice. Předávka - Majda s Kačkou Eliška sbíhá z kladiny... ...a připojuje na rozdělovač. Venda proskakuje oknem. Jenda překonává bariéru. Pavel před náběhem na kladinu Martin přenáší hasičák. Příprava na útok - muži. Příprava na platě. Rozběhnutý útok. Pravý proud má hotovo, levý ještě ne. Kaskadérka Veronika - pro dobrý záběr cokoli. Příprava žen na platě. Eliška u rozdělovače. Navigace proudařek je velmi důležitá. Hurráá, řízky :-) Společná fotka obou družstev. Výsledková listina - ženy Výsledková listina - muži 
Komentáře

Pavel ( Pohodička ) (6.6. 2017 - 16:07 )
Doplněna část dostupných videí. :-)Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Petr a Pavel jsou ženy (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru