sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Když nehasí, tak kácí aneb brigáda u RD v Hýskově – 18.2.2017

Sešli jsme se v sobotu ráno a naložili potřebné vybavení. Nejen to technické, potřebné ke kácení. :-) Vůz nakonec poskytl ochotně starosta Pepík ( do mého rodinného vozu se vše kupodivu nevešlo ) a mohli jsme vyrazit. Po příjezdu na místo, se hlavní hvězda dne ( stromolezec a stromokáceč Voříšek ), vydala na průzkum. Ze Přílep měl informaci ( tu dostal týden před tím, v hostinci U Vořechů, někdy před půlnocí ), že je to jen keříček. Když to viděl naživo, tak se jenom chytl stromu a obočí mu spadlo dolů. :-) I přesto, že za pouhý jeden týden vyrostl strom asi 5x, jsme se pustili do práce. Voříšek se zamotal do jistících lan, neohroženě se vydal k nebesům a celou akci koordinoval shora. Ti nejzkušenější matadoři pak dostali důvěru pracovat se sekerou, ti méně zkušení tahali za nitky, vlastně za lana. I když jsme se přitom dost zapotili a skončili až pozdě odpoledne, nakonec jsme vzrostlý ořešák dostali k zemi. A tak mohl na závěr, nad padlým ořechem, vítězně zapózovat i pan Vořech. :-)

Takže ještě jednou děkuji za pomoc dřevorubcům: Petrovi Kšírovi, Pepíkovi Štětkovi, Vaškovi Vořechovi, Danovi Vrchlavskému, tátovi a málem bych zapomněl na sebe. :-)

Díky!

Rodinka Nejedlíčků.

 

[1.3. 2017 - Pavel Nejedlý]

Fotogalerie

Voříšek šplhá vzhůru. Vybavení zajištěno. Drevokocúr jak má být. Jen si chvíli odfrknu a zase lezu. Hej, rup. A už je dole. Rauch pauza.  Značně zeštíhlený - ten strom. Já myslím, že to udrží. Tak sláva, už je dole. Ještě nakrájet. Slušná hromádka. Zasloužený odpočinek. 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Prase je zelenina (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru