sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902
MH-Podzimní kolo hry Plamen (ZPV a dvojičky) na Mořině - 8.10.2016

Ranní výprava se jako už tradičně neobešla bez očekávání, kolik vlastně se nám sejde závodníků (vždycky jsem nejradši, když to vyjde akorát, abych nemusel nechat nikoho sedět). Letos už jsem se obával, že budu muset mladší družstvo odhlásit, ale nakonec všechno dopadlo dobře a sešlo se přesně 5 závodníků v mladší kategorii a 10 ve starší a mohli jsme vyrazit vstříc soutěžnímu klání. Na Mořinu se část závodníků dopravila s Pepíkem transitem a zbytek pojala Avie řízená V. Vořechem. Poslední úsek cesty jsme soucitně sledovali autobus před námi, jak se doslova prodíral křovím z obou stran, a představovali jsme si, jak asi musí řidič nadávat. Nicméně podařilo se dojet na místo snad téměř bez úhony.
Cestou jsme se domluvili na sestavách družstev. Mladší bylo jasné od výjezdu, že bude ve složení Žofka Radechovská, Denisa Ryndová, Lukáš Mejstřík, Betynka Zajíčková a Eliška Soukupová. U starších jsme chvilku řešili, kdo bude v ostrém družstvu a kdo bude v tom jistícím. Nakonec jsme se domluvili, že úderné družstvo bude tvořit Majda Zajíčková, Julča Baštová, Honza Kučera, Matěj Špaček a Vojta Radechovský. Jistící družstvo se účastnilo v sestavě Kačka Špačková, Bětka Kunclová, Adélka Kšírová, Verča Kšírová, Lukáš Soukup.
Nejdříve jsme vyslali do boje v branném závodě hlídku mladších a následně se staršími zaběhli štafetu požárních dvojic. Rychlejšímu družstvo se konečně podařilo proběhnout soutěž bez trestných bodů a tak je šance na slušné umístění – bylo z toho nakonec sedmé místo z celkem 18 sborů (26 soutěžních družstev).
Krátce poté doběhli mladší ze závodu s tvrzením, že to bylo dobrý. Ani nebyli moc utahaný a tak se po krátkém oddychu mohli vrhnout na dvojičky a mít hotovo. I družstvo mladších zvládlo dvojičky bez chyby a bylo z toho umístění na pátém místě z 19 sborů (26 soutěžních družstev) Mladší se tak mohli přesunout do vytopené Avie a na start ZPV se vrhlo naše jistící družstvo. Ti už se z trasy vrátili s menším optimismem (což se nakonec potvrdilo umístěním na 20 místě), ale to nás nijak neděsilo, protože jsme stále počítali, že máme ještě nějaké trumfy ve hře. Když dobíhalo naše áčko do cíle, dalo se tušit slušné umístění, protože velmi záhy doběhli předchozí družstvo. Nakonec z toho bylo skvělé třetí místo z celkem 26 družstev.
Vzhledem k chladnému počasí jsme po doběhnutí příliš neváhali a vyrazili k domovu ještě před vyhlášením a převzetí diplomu jsme zbaběle ponechali na Pepíkovi, který se na závody ještě vracel.
Letos máme Plamen hezky rozběhnutej, takže z toho asi vyplývá, že holt budeme muset do jara nacvičit i disciplíny CTIF, abychom mohli bojovat o co nejlepší umístění v Plamenu.
 

[9.10. 2016 - Špaček Michal]

Přiložené soubory

Výsledky branného závodu mladší kategorie
Výsledky štafety požárních dvojic mladší kategorie
Výsledky branného závodu starší kategorie
Výsledky štafety požárních dvojic starší kategorie

Fotogalerie

Mladá sestava se na závod docela těší Předstartovní nervozita se tentokrát na startu nekonala (Deniska, Lukáš, Eliška, Žofka a Betynka) Mezitím si jsou starší zaběhnout dvojičky s hezkým výsledkem Mladší družstvo šlo na dvojičky skoro hned po doběhu braňáku Lukáš Mejstřík v zamyšlení jaké budou výsledky Naše družstvo  Naše ostré družstvo na startu braňáku (Vojta, Matěj, Honza, Julča a Majda) 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná tři a sedm (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru