sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902
Okresní kolo soutěže mladých hasičů 23.5.2009

Okresní kolo soutěže mladých hasičů Plamen - Drozdov 23.5.2009

Všichni ohlášení členové soutěžních družstev dorazili včas a s mírným zpožděním se odjíždí o hasičárny (cestou ještě vyzvednout Jakuba Kutinu vChrustenicích).
Doprava vyřešena jednak pomocí 9-ti místného Tranzista (J. Štětka) o kterého byl největší zájem a osobních aut (p. Bílá, p. Vořech a M.Špaček) + doprovod Z. Vořechová a V. Morčuš.
Po příjezdu do Drozdova Pepík zajištuje přihlášky a obě družstva mají ve své kategorii startovní čísla 7.
Nástup před devátou hodinou a může se začít soutěžit.
Mladší kategorie začíná štafetou požárních dvojic (sestava: Anteka Štastná, Kačka Zajíčková, Matěj Krejča, Petra Bílá a Petr Hron) a bez chyby s časem 90,81.
Starší kategorie začíná na štafetě 4x60 (sestava: Marek Fialka, Zuzka Hřebíková, Jirka Bílý a Martin Tryner). Na čtvrtém úseku Martinovi úplně neklapla spojovačka a Martin kromě proudnice vleče do cíle i vlastní rozdělovač a končí s časem 61,67.
Starší se následně přesouvají na požární útok (sestava Jirka Bílý koš, Martin Tryner nabírání, Marek Fialka stroj, Prokop Fialka B na stroj a pomoc s roztažením, Eliška Vořechová rozdělovač, Zuzka Morčušová pravý proud + spojení B-B a Zuzka Hřebíková levý proud. Nepovedlo se úplně nejlíp nabrat + mírné zaváhání na rozdělovači + chvilka stříkání levý proud ale i přesto výsledný čas naznačuje, že by to nemuselo být špatné - čas 25.3 s.
Mladší se přesouvají na štafetu požárních dvojic (sestava: Petra Bílá, Kačka Zajičková, Matěj Krejča, Petr Hron) a bez chyby končí s časem 72,01 s.
Starší si mezitím připravují ke štafetě požárních dvojic (sestava: Eliška Vořechová, Marek Fialka, Zuzka Morčušová, Jirka Bílý a Martin Tryner) a bez chyby dokončují s časem 67,68s
Tím mají starší odsoutěženo a nezbývá než čekat na celkové výsledky.
Mezitím se mladší chystají na požární útok (sestava: Jakub Kutina koš, Matěj Krejča pomoc se savcema do kádě, Petra Bílá spoj B-B a natažení, Petr Hron rozdělovač, Anetka Štastná levý proud a Kačka Zajíčková pravý proud).
Nevím přesně jak se to povedlo, ale u rozdělovače jsou vidět promotaný hadice, mám nasáto a nezbývá než risknout že Anetka nastříká i přesto, že není úplně na čáře. Výsledný čas 31,80 s není nejlepší, ale v rámci možností dobrý.
Teď nastává ideální čas pro občerstvení (nělteří se občerstvovali už v průběhu soutěžení), kluci hrajou s míčem a čekáme na výsledky, tipujem mladší okolo pátého šestého místa a starší spíš čtvrté.
Konečně výsledky, u staršího družstva příjemné zjištění - 3 místo ze 16 družstev, u mladších 6 místo z 11 družstev.
Takže pohár a medaile alespoň pro starší jsou dostatčnou odměnou, škoda drobných chyb, bylo na lepší umístění a tak si z toho berem poučení do dalšího roku.
Děkuji dětem za výkony a dospělým za pomoc při soutěži p. Hronovi že se ujal focení a taky Vaškovi Vořechovi, že dával pozor na mně a Pepíka aby jsme včas uklízeli výstroj :-)

Jo a taky jsem nezajistil fotku celého manšaftu a tak se příště pokusím polepšit.


Michal Špaček

[25.5. 2009 - Špaček Michal]

Fotogalerie

Příprava družstva mladších na štafetu požárních dvojic Štafeta požárních dvojic Matěj a Kačka Štafeta požárních dvojic mladší Petra a Petr Štafeta 4x60 starší - Marek na startu Zuzka a příčné břevno Hlavně aby zůstal stát. Martin vlěče do cíle i rozdělovač Čekání na disciplíny Čekání na disciplíny 2 Příprava starších na požární útok Příprava starších na štafety požárních dvojic Prokop na startu štafety požárních dvojic Prokop a hydrant Marek a Zuzka ve štafetě požárních dvojic Jirka a Martin - štafeta požárních dvojic Čekání družstva mladších na štafetu 4x60 Petr si připravuje hadice na štafetu 4x60 Petra - štafeta 4x60 Kačka po přeskoku břevna Matěj na štafetě 4x60 Ještě připojit k rozdělovači Příprava mladších na požární útok Příprava mladších na požární útok 2 Požární útok stříkání Do útoku! Matěj přebírá diplom za 6 místo. Zuzka přebírá medaily za 3 místo v soutěži družstev Soutěžní družstva Každý pohár se musí pokřtít 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná tři a sedm (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru