sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Soutěž „O pohár Berounky“ - 3. 9. 2016

Předskokanem soutěže byl páteční trénink. Muži opět zalovili v pomyslném osudí adeptů, a tak se v jejich družstvu objevil Jirka Smíšek, který když může, pomůže. Po prvotním vysvětlení systému soutěže konstatoval: „Už od prvního kroku jsem v ….“

Na tuto soutěž jezdíme už roky. Přesto se vždycky dohadujeme, co se jak dělá. Nejedná se totiž o klasický požární útok v kategorii dospělých. Celé vedení se postupně rozvinuje a voda se saje přímo z řeky. Je tedy nutné pořádně utáhnout celé sací vedení. A to právě bylo kamenem našeho sporu. Kluci používali při tréninku pět savců, my pouze čtyři – takže vznikly dohady, proč netrénujeme na pět, že je přece málo vody. Oponovaly jsme, že soutěž byla dosud vždy na čtyři. Inu, zkusily jsme to tedy na pět, aby se neřeklo… Netřeba tedy dále dodávat, kdo měl pravdu.

V první části soutěže se běžela štafeta člunkovým způsobem s překážkami – 1. úsek bariéra (ženy čistá stovka), 2. úsek kladina, 3. úsek příčné břevno, 4. úsek hadice C s připojením na rozdělovač.

ŽENY: Eliška V., Míša Nejedlá, Káťa Zajíčková, Veronika Jedličková

MUŽI: Jirka Bílý, Jirka Smíšek, Honza Libus, Martin Tryner

Před překážkou Kátě nevyšel krok a přímo do ní narazila. Naštěstí ji to nijak nerozhodilo, hbitě ji přelezla a pokračovala v běhu. Předávky byly v pořádku, rozhozeno také správně.

 

Odposlechnuto po štafetách z družstva mužů, kde byl trenér opět nekompromisní:

Pavel: „ Pane Smíšek, můžu se zeptat, šel jsi na jahody nebo na borůvky? I o dvou holích francouzských bych tě předběhl!

Jirka: „Ale mně přišlo, že běžím docela rychle.“

 

Mužům se útok vydařil, vodu nasáli rychle. Aby stihli oba proudaři rozhodit céčka, otevřel Jirka střed rozdělovače. Družstvo žen dostalo 5 vteřin penalizace za špatné uvázání provazu ke stroji. Byl totiž tak zamotaný, že dalo Elišce hodně práce, rozmotat alespoň část. Vykoukl nám i kousek koše, ale ten stihla Štěpka rychle zase ponořit pod vodu.

Naše družstva soutěžila ve složení:

ŽENY: Radka Zajíčková, Eliška V., Štěpánka Vořechová, Ivana Krbcová, Míša Nejedlá, Káťa Zajíčková a Veronika Jedličková

MUŽI: Michal Špaček, Jarda Rynda, Lukáš Konvalinka, Honza Libus, Jirka Bílý, Martin Tryner a Jirka Smíšek

Poté jsme se všichni přesunuli fandit mladým hasičům. Starší porazili družstvo Hýskova a obdrželi tak zlaté medaile. U mladších to bylo přesně opačně a radovali se ze stříbrné příčky.

Po soutěži jsme ještě poseděli s kamarády z Věšína při poslechu hudby p. Klimenta.

Videa

Ženy štafeta

Ženy požární útok

Muži štafeta

Muži požární útok

MH mladší požární útok 1. pokus

MH mladší požární útok 2. pokus

MH starší požární útok 1. pokus

 MH starší požární útok 1. pokus

[5.9. 2016 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Předsoutěžní porada. Tak jak to poběžíme? Míša, Radka, Káťa a Eliška Smích přebíhá kladinu Eliška běžela čistou stovku. Míša na kladině Verča připojovala na rozdělovač. Příprava na startu Příprava na startu Je odstartováno. Postupné rozvinování útoku. A splněno. Příprava na startu Příprava na startu Je odstartováno. Spojování sacího vedení. Míša a Ivča Splněno. Povedlo se :-) Příprava MH na platě. Pavlík si připravuje proud. Vojta a Žofinka skládají hadice u rozdělovače. Družstvo mladších odstartovalo. Ne a ne sestříknout... Družstvo starších se chystá ke svému prvnímu pokusu. Je odstartováno. Julča u stroje, Michal vše kontroluje. Stradoničtí hasiči připravili i sladké překvapení pro MH. Ale několik kousků zbylo i na nás. MH mladší přebírají stříbrné medaile. Družstvo starších přebírá zlaté medaile. Závěrečný nástup Společné foto Posezení po soutěži. Výsledková listina - muži. Výsledková listina - MH a ženy. 
Komentáře

Pavel ( Pohodička ) (6.9. 2016 - 22:22 )
Hurá, konečně doplněna všechna videa. Jen krátkou poznámku k těm pěti savcům. Přece se říká: "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti, ne"? :-) Tak dobře, příští rok si před pátečním tréninkem přečtu tento článek, abych jako věděl ... :-)Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Bačkora je pokrývka hlavy (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru