sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Žloukovické brodění - 5. 7. 2016

Ještě v sobotu to vypadalo, že se družstvo mužů snad ani nedá dohromady. Příčinou byly dovolené a zranění. Ale nebyli by to oni, aby si nějak neporadili. Opět sáhli do skrytých, nenápadných rezerv a vytáhli eso z rukávu – Martina Zajíčka, který se stal členem v loňském roce. Vzhledem k tomu, že už byl pro mužské družstvo jedinou a poslední nadějí, nemohl říci ne.

Jak je napsáno již v úvodu, postavila se dvě družstva v následujícím složení:

ŽENY: Míša Nejedlá, Eliška V., Káťa Zajíčková, Veronika Jedličková

MUŽI: Lukáš Konvalinka, Jarda Rynda, Martin Zajíček, Jára Špaček ml.        

Celá soutěžní trasa je náročná na fyzické síly a čtyřčlenná družstva se musí porvat s několika úkoly. Po vyběhnutí přenést hadice a proudnice na určené místo prolezením dvou tunelů, zavěsit žebříky (ženy pokládají), slanit ze železničního mostu do řeky, jet na raftu, vyzvednout barel (symbol tonoucího), zdravověda (masáž srdce), běh s nosítky a nošení kbelíků s vodou.

Letos bylo příjemné slunečné počasí, oproti vedru v loňském roce. I přesto však raft zůstal po celou dobu soutěže na druhém břehu řeky (pohled ze silnice) a soutěžící museli brodit právě na druhý břeh, kde všichni museli povinně obléci vesty, a poté až stáhnout raft. Dále po vyzvednutí plného barelu (ženy ¾) se na tomto břehu i přistávalo a opět se muselo brodit na druhý břeh, kde se prováděla simulovaná masáž srdce.  Některá družstva voda trochu pozlobila, neboť byl silný proud a vody bylo hodně. Při přenášení břemene nejedno mužské oko zaplesalo. Na nosítkách totiž přenášeli krásnou (jako) zraněnou motorkářku. Ženy přenášely nosítka prázdná. Poslední zastávkou, kde už soutěžící obvykle melou z posledních sil, byly kýble. Muži museli naplnit celý barel, ženy přinést 4 kýble vody. Každé družstvo se ještě před startem podrobuje testu na alkohol. Již na úvodním nástupu bylo řečeno, že opravdu bude kladen velký důraz na plnění všech úkolů dle pravidel. Bohužel se ale trestná minuta objevila, a tím opět došlo ke zbytečnému dohadování.

První z našeho sboru nastoupili na start muži. Slanění z mostu proběhlo dobře, jízda na raftu se také celkem podařila. Ale málem minuli lano, přejeli barel a proud je strhával. Nicméně zabojovali, udrželi raft proti proudu a barel vyzvedli jen taktak. U zdravovědy nebylo co vytknout. Kýble už byli opravdu dno sil, přesto je muži zvládli a za obrovské podpory fanoušků doběhli do cíle. Výsledkem bylo 6. místo s časem 11:59 min. Za ženské družstvo běžely Káťa a Verča tuto soutěž úplně prvně. Nicméně se nenechaly zaskočit. Všechny čtyři zvládly slanění velmi dobře. Zaváhaly však při jízdě na raftu, kde se pro oko diváka dvakrát ladně otočily, aby následně vyzvedly barel a spěchaly na vylodění. Brodění na druhý břeh nebylo, kvůli silnému proudu, vůbec příjemné. U zdravovědy musely holky více zaklonit hlavu figuríny, aby správně provedly umělé dýchání. Následovaly kýble a opět doběh do cíle s nosítky a fanoušky za zády. Holky vybojovaly 1. místo, čas 11:27 min.

Odposlechnuto:

Pavel ke svému družstvu: „Ještě mi někdo, z vás soutěžících, chce říct, že je s výsledkem spokojen?“

 

Děkujeme hasičům ze Žloukovic za pěkně připravenou soutěž a fanouškům za velkou podporu. Bez ohledu na umístění družstev a vzhledem k náročnosti této soutěže, je vítězem každý soutěžící jednotlivě. Všichni zúčastnění si tedy zaslouží velké uznání.

Videa

Muži plnění disciplín

Ženy plnění disciplín

 

[6.7. 2016 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Prohlídka tratě Úvodní nástup Vysvětlení pravidel od pořadatelů. Radíme se... Předstartovní klídek Test na alkohol Jára se připravuje. Domlouvání taktiky Polibek pro štěstí. Muži na startu Těžko poznat, kdo to je :-) Zavěšení žebříků Slanění Slanění Rychle přebrodit pro raft. Vyzvednutí barelu. Brodění na druhý břeh ke zdravovědě. Zdravověda Přenášení nosítek s figurantkou. Nošení kýblů k naplnění barelu. Nošení kýblů k naplnění barelu. Polomrtvý Zajíc Ženy na startu Káťa při plnění úkolu. Míša s Verčou Míša slaňuje. Káťa slaňuje. Verčino první slaňování. Rychle brodit pro raft a držet se vlevo! Vyzvednutí barelu. Brodění na druhý břeh ke zdravovědě. Verča a Káťa při provádění masáže srdce a umělého dýchání. Míša a Elišce provádějí zdravovědu. Konečně v cíli A už je hotovo Poháry pro vítěze Eliška a Míša s poháry za 1. místo Lukáš s diplomem za 6. místo Závěrečný nástup Obě soutěžní družstva Obě soutěžní družstva s velkým fanklubem. Výsledková listina Vítězové všech ročníků Oslava vítězek Jako vždy jsme poseděli Byla legrace Odjezd části fanklubu Leonardo DiZajíček na přídi ... 
Komentáře

Pavel ( Pohodička ) (7.7. 2016 - 19:17 )
Doplněno několik momentek a hlavně videa. Děkuji běhající kameramance Radce za obětavý výkon, běhala jako zajíc. :-) Jinak si všimněte, jak divácky atraktivní bylo plavení u našich děvčat a hochů. :-) Hoši si nejdříve chtěli zajet k Rozvědčíkovi na jedno, ale nakonec si to rozmysleli a otočili to po proudu. No a děvčata se pokoušela o eskymácký obrat, nebo tak něco. :-) Navrhuji tedy odklonit rameno Berounky přes Přílepy, abychom mohli trénovat plavení a byli na příští rok lépe připraveni. :-)Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná dva bez jedné (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru