sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Okresní soutěž v Chyňavě – 28.5.2016

Do Chyňavy tentokrát vyrazila obě naše družstva, tedy žen i mužů, která si svou účast vybojovala v Okrskovém kole.  Přijela za námi také početná skupina fanoušků, kterou jsme rozhodně nechtěli zklamat. Taktéž jsme chtěli zužitkovat znalost prostředí, kterou jsme získali v páteční podvečer, když jsme společně s ostatními sbory z okrsku a v koordinaci s HZS Beroun stavěli překážky a připravovali zázemí tak, aby se sobotní soutěž mohla uskutečnit.

Každé družstvo mohlo napsat na soupisku 10 závodníků pro případ, že by v průběhu soutěže došlo třeba ke zranění některého z členů.

Vzhledem k odolnosti ženského družstva to nebylo třeba, a tak děvčata nastoupila pouze v osmi, ve složení: Petra Bílá, Míša Nejedlá, Radka Zajíčková, Veronika Jedličková, Eliška V., Kačka Zajíčková, Štěpánka Vořechová, Zdeňka Vořechová.

U mužů, jejichž družstvo zasáhlo několik zranění, musel kapitán sáhnout do skrytých, ale velmi platných záloh a nominovat tyto borce: Jaromír Rynda, Lukáš Konvalinka, Martin Štětka, Václav Kšír, Jirka Bílý, Martin Tryner, Honza Libus, Michal Špaček, Petr Nejedlý, Jirka Smíšek.

Muži – požární útok

V první disciplíně sobotního dne se představilo družstvo mužů, když nastoupilo k disciplíně požární útok. Zde bych chtěl poděkovat fanouškovi Jirkovi, který předurčil družstvu mužů jejich osud. „Takže hoši, vidím to jasně. Buď urvete první flek, nebo to totálně zmastíte, nic mezi tím“. Splnili jsme do puntíku, na 100%. Takže ještě jednou díky.

Nervozita některých borců vyústila v ulitý start a pak už se to vezlo. Nespojené béčko, strojník, který běží z plata na terče, do toho rozdělovač, kterého nejprve vrátil strojník hbitým škubem o dva metry zpět, aby ho vzápětí proudaři ještě hbitějším škubem opět odhodili směrem k terčům … No, veliká paráda. :-) Takhle nelétala v dobách své největší slávy ani Saxana ve filmu Dívka na koštěti. :-) Takže výsledný čas 38,66 sec. a 6. místo.

Muži nastoupili ve složení:

Koš: Jaromír Rynda, sání: Lukáš Konvalinka, stroj: Martin Štětka, béčka: Václav Kšír, rozdělovač: Jirka Bílý, levý proud: Martin Tryner, pravý proud: Honza Libus

VIDEO

Ženy – štafeta 4x100 m

V druhé disciplíně se představila děvčata, konkrétně ve štafetě 4x100 m s překážkami. Holkám se první štafeta moc povedla, a tak ani nemrzela diskvalifikace štafety druhé. Za čas 79,28 sec. brala děvčata 4. místo a mohla pomýšlet na útok na „bednu“.

Ženy nastoupily ve složení:

A: okénko: Eliška V., příčné břevno: Kačka Zajíčková, kladina: Štěpánka Vořechová, hasicí přístroj: Míša Nejedlá

B: okénko: Petra Bílá, příčné břevno: Radka Zajíčková, kladina: Veronika Jedličková, hasicí přístroj: Zdeňka Vořechová

VIDEO „A“

VIDEO „B“

Muži – štafeta 4x100 m

Jako další se představili muži, a to ve štafetě 4x100 m s překážkami. A pokračovali v nastoleném trendu. Bylo rozhodnuto, že vzhledem ke zdravotnímu stavu a věku štafety „B“ půjde jen „áčko“ a udělá čas, který nás posune v pořadí výš. Tak předvedli něco, co nás zcela jistě posunulo výš, ale jen v tabulce rekordů a kuriozit, nikoliv v pořadí. Na 4 úsecích dokázali chlapci díky přemotivovanosti „vyrobit“ 3x N a díky výsledné diskvalifikaci se musela začít „fačovat“ štafeta „B“ a nastoupit na start. Hoši však předvedli velmi zkušený výkon na hranici svých možností a zajistili nám platný čas 73,39 sec. a 6. místo.

Muži nastoupili ve složení:

A: domeček: Honza Libus, bariéra: Jirka Smíšek, kladina: Jirka Bílý, hasicí přístroj: Martin Tryner

B: domeček: Václav Kšír, bariéra: Lukáš Konvalinka, kladina: Jaromír Rynda, hasicí přístroj: Martin Štětka

VIDEO „A“

VIDEO „B“

Ženy – požární útok

Jako poslední ze všech zúčastněných družstev se předvedly naše holky. Vidina postupu na medailové příčky jim zřejmě svázala ruce i nohy a po několika chybách zakončily útok s časem 40,81 sec. a 4. místem.

Ženy nastoupily ve složení:

Koš: Petra Bílá, sání: Míša Nejedlá, stroj: Radka Zajíčková, béčka: Veronika Jedličková, rozdělovač: Eliška V., levý proud: Štěpánka Vořechová, pravý proud: Kačka Zajíčková

VIDEO

Celkové výsledky

Na ženy zbyla nepopulární bramborová medaile, když obsadily 4 . místo. Muži pak zakončili den 6. místem. Vítězi v kategoriích družstev žen i mužů se stala družstva z Chyňavy, která budou reprezentovat okres Beroun na Krajské soutěži ve Vlašimi.

Po soutěži jsme jako obvykle ještě zůstali na místě, abychom zhodnotili soutěž. Poté jsme se všichni společně odebrali do Přílep, kde jsme v hasičárně měli připravené občerstvení a bavili se až do nočních hodin. A sešli se tam úplně všichni, závodníci, fanoušci, kolemjdoucí a nakonec i Pepík Štětka, který jako starosta VV OSH Beroun dohlížel na zdárný průběh celého dne. A nakonec nám ani nevadilo, že jsme nevyhráli, protože to nejcennější už máme – bezva partu. :-)

 

[31.5. 2016 - Pavel Nejedlý]

Fotogalerie

Prohlídka trati Prezence Družstvo mužů Přivítání Pohodička Sedím na konári a je mi dobre Fandí všechny generace Kontrola materiálu Štěpánka na kladině Petra po zdolání okénka Zděnka a hasičák Dlouhý Jenda leze do nebe Smích a bariéra Jirka za kladinou Martin s hasičákem Venda na domečku Lukáš před bariérou Martin supí vpřed Holky se připravují Příprava na platě Celkové výsledky - ženy Celkové výsledky - muži Eliška přebírá diplom Jirka přebírá diplom Celkové foto Část fanklubu Voříšek přijel pro překážky Už je klídek Štěťour a jeho svědomí Jiřík platí pokutu Tak kdo další bude platit? Odjezd Už jsme na základně Ta správná pohodička I dobroty od sousedů byly Začínáme Bylo plno ... I hudební produkce byla Tak jsme šestý, no a co ... Starosta to kontroluje Na zdraví Ahóóóóój, to jsme my ... 
Komentáře

Pavel ( Pohodička ) (9.6. 2016 - 20:55 )
Doplnil jsem zbývající videa, to je panečku pokoukáníčko. :-)Za letecký záběr požárního útoku děkuji "dronu" Jirkovi Smíchovi a tímto mu uděluji malé, bezvýznamné plus. :-)Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná jedna a jedna (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru