sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

MH Soutěž Tlustický srandamatch 20.9.2015

. Letos byl elán i u menších hasičů a tak jsme vyrazili posíleni o družstvo mladších. Letošní účast byla poměrně vysoká, tři družstva přípravky, šest družstev mladších a šest starších. Hned na začátku bylo jasné, že se o dobré umístění budeme muset skutečně zasloužit.
Soutěžili jsme v sestavě mladší: Lukáš Soukup (koš, skok v pytli  a víčka), Betynka Zajíčková (béčko a víčka) Lukáš Mejstřík (béčko spoj a podběhnutí překážky), Honza Kučera ( rozdělovač, žebřík na štafetě a víčka), Deniska Ryndová (rozdělovač, skok v pytli a víčka), Kačka Špačková (levý proud, stříkání na plechovku a víčka), Žofka Radechovská (pravý proud, žebřík a víčka), Míša Stehlíková (skákání v pytli a víčka)
Starší byli v sestavě: Matěj Špaček (koš, stříkání na plechovku, víčka), Majda Zajíčková (savce, skok v pytli a víčka), Martina Stehlíková (stroj, žebřík a víčka), Vojta Radechovský (béčka, skok v pytli a víčka), Kačka Zajíčková (rozdělovač, žebřík a víčka) , Adam Rynda (levý proud, podběhnutí překážky a víčka)  a Julča Baštová (pravý proud, skok v pytli a víčka)
Mladším Michal neomylně vylosoval start z první pozice, takže losování starších nechal raději na Kačce, která to vyřešila lépe a to předposledním číslem pět.
Jakmile odběhla přípravka, nastal okamžik pravdy a mladší museli ukázat co v nich je. Všechno klaplo docela hezky, chvilku jsem čekal, až doběhne Žofka k terči a čas 25 vteřin sice není to, co se nám líbí, ale pořád se s tím dá něco uhrát. Před pokusem starších běžela Žilina s časem 20,2 vteřin, takže laťka byla daná. Po startu všechno krásně klapalo, košík, rozdělovač, proudy, prostě fofr, ale jakmile Martina přidala, chcípla mašina( asi byly nižší otáčky než by bylo potřeba). Naštěstí reagovala skvěle, nastartovala a konečný čas 25 vteřin nás i přes velké zdržení stále držel na druhém místě. To bylo zklamání, pro Kačku a Martinu je to poslední soutěž v dětském družstvu a tak si přály obhájit loňské prvenství. Jenže naštěstí jsme v Tlustici, před námi ještě dvě disciplíny a šance jak se říká, umírá poslední.
Po skončení útoků jsme se přesunuli ke štafetám. Do té doby jsme samozřejmě stihli probrat, kdo bude na jakém úseku, jak co udělá, prostě bylo to vymyšlený. Mladší to zvládli ve skvělém čase a zbývalo jen čekat, jak poběží ostatní družstva a nakonec odchází ze štafety z prvního místa. Starší v obvyklé sestavě taky zabrali a první místo bylo taky. To už vypadalo nadějně.
Poslední soutěž (překvapení pořadatele) bylo sbírání víček na čas. Vedoucí vždy vylosoval barvu a typ víčka a úkolem bylo vždy najít 5 stejných víček. Jakmile to bylo, musí všichni soutěžící k vedoucímu a teprve potom může losovat další víčko. A to celé trvá tři minuty a dokáže to vyčerpat. Upřesnili jsme si u pořadatelů pravidla, vymysleli taktiku a šli na to. Mladší jeli na plné otáčky, skvěle komunikovali a výsledkem bylo celkem 40 víček což jak se ukázalo později byl rekord a stejný počet měli jen hasiči z Komárova ve starších. To už jsem tušil, že se rýsuje velmi dobré umístění. Se staršíma jsme ještě trochu doladili taktiku a šlo se na věc. I tam jsme mohli s počtem 36 víček doufat v dobré umístění.
Nebyly vyvěšené průběžné výsledky a tak jsme do poslední chvíle nevěděli, jak to dopadne. O to příjemněji se poslouchalo při vyhlášení vítězů vyvolání našich družstev na prvním místě a to v obou kategoriích.
Sice bylo celkem chladné počasí, chvilku pršelo, ale hodně pomohl altán, který jsme s sebou na popud Jardy vezli, ale to nám nemohlo zkazit radost z povedené soutěže. Takže trofeje za první místo dáme do hasičárny k předchozím a  zase se budeme těšit na příští rok.

[20.9. 2015 - Špaček Michal]

Fotogalerie

Nástup družstev v Tlustici Požární útok mladších Žofka a Honza na obávané štafetě se žebříkem Očekáváná třetí soutěž - překvapení - sbírání víček od lahví na čas Díky bezvadnému plánovaní vše klape jak má.  Naši menši udělali soutěžní rekord Na řadě jsou i starší I se staršími jsme nasadili údernou taktiku Všichni kmitali jak mohli a skončili ve sbírání víček na druhém místě Nástup k vyhlášení výsledků. Sice tušíme jak by to mohlo dopadnout, ale jisté to není. Ocenění mladších za umístění na prvním místě Ocenění starších za umístění na prvním místě Skupinovka soutěžních družstev Výsledková listina přípravka Výsledková listina mladší žáci Výsledková listina starší žáci 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Jablko je z masa (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru