sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Memoriál Tomáše Balka a Václava Vojty v Hýskově - 19.9.2015

Soutěž se skládala ze dvou částí. Tou první byla netradiční štafeta a druhou požární útok. Na úvodním nástupu přivítal velitel soutěže Pavel Cajthaml celkem 14 družstev (8 mužských, 5 družstev žen a jedno dorostenecké). Obě části zahajovali muži, neboť jejich útoky byly provedeny na 3B hadice, kdežto ženská družstva běžela pouze na 2B a musely se tak posunout terče. Při všech pokusech byl použit omezovač. Právě kvůli vytrženému omezovači ze stroje museli hýskovští dorostenci svůj pokus opakovat.  

Netradiční štafeta se běžela ve dvojicích a ve dvou úsecích. Na prvním úseku museli soutěžící překonat příčné břevno a muži bariéru, ženy okno. Dále na druhém úseku spojit a rozpojit C hadice a přenést hasičák.

Štafety běžely tyto dvojice:

Jirka Bílý, Martin Tryner

Káťa Zajíčková, Eliška V.

 

Muži opět nominovali tu nejrychlejší dvojici z družstva. Povedlo se jim zaběhnout moc pěkný čas, který po štafetách znamenal prozatímní druhé místo.

Z našeho družstva jsme na 1. úsek s překážkami vyslaly Káťu, naštěstí se po pádu na Lhotce příčného břevna nebojí a i proskok okénkem jí jde výborně. Do druhého úseku vyběhla Eliška, spojila a rozpojila céčka, položila šikovně hasičák, aby nespadl a rychle upalovala do cíle.

Pavel po štafetě žen: „Musím konstatovat, že Kačka běžela jako zajíc.“

 

Následně, po odstranění překážek, odstartovaly požární útoky.

Přílepští muži se začali převlékat a chystat si materiál, když se z davu ozvalo: „Kde je dlouhý Jenda? Šel se rozběhat… teď už je někde na Zdejcině.“

Naše družstvo mužů běželo ve složení:

koš – Jarda Rynda, sání – Lukáš Konvalinka, stroj – Martin Štětka, béčka – Pavel Nejedlý, rozdělovač – Jirka Bílý, levý proud – Martin Tryner, pravý proud – Honza Libus

Muži tentokrát do puntíku splnili Pavlovy pokyny – „ Žádný paběrkování, dneska běžíme na vítězství, prostě až na krev.“ Svým výkonem zcela ovládli požární útoky. Zaběhli skvěle a odnesli si tak dva poháry – za 1. místo a Putovní pohár.

Ženy startovaly ve složení:

koš – Petra Bílá, sání – Ivana Krbcová, stroj – Radka Zajíčková, béčka – Míša Nejedlá, rozdělovač – Eliška V., levý proud – Štěpánka Vořechová, pravý proud – Káťa Zajíčková

Hýskovský memoriál byl druhou soutěží, na které jsme běžely na nových postech, s nimiž se teprve zžíváme. Nabrala jsem, ale nezlomila jsem si savici při vytažení z kádě, takže se mi hůř spojovalo. Holky tak čekaly chvilku na vodu. Ovšem velkou radost na této soutěži měla Míša, protože si tentokrát vyzkoušela béčka. Ze soutěže jsme si odvezly 4. místo. Ale za rok to určitě zlepšíme a i dort bude.

Děkujeme pořádajícímu SDH za perfektní organizaci a jak řekl Pavel při závěrečném nástupu, rovněž i za umožnění tréninků na jejich území.

Závěrem ještě soutěžní otázka pro všímavé pozorovatele:

Co bylo obsahem balíčku, který byl věnován hýskovským hasičům jako poděkování?

 

Videa:

Muži: https://www.youtube.com/watch?v=pnmCN28hMyg

Ženy: https://youtu.be/DXmL70SyWHg

[20.9. 2015 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Tak nevím, fakt to musím běžet? Tak schválně, kolik tam asi bude.... Jirka překonává bariéru na 1. úseku štafety. Martin spojuje hadice..... ... a přenáší hasičák. Káťa proskakuje okénkem. Eliška na 2. úseku štafety Muži si připravují materiál. Muži si připravují materiál na platě. Co mám dělat s tímto fantem? A je odstartováno.... Muži rozbíhají útok. Ženy si připravují materiál na platě. Ženy si připravují materiál na platě. Závěrečný nástup Závěrečný nástup A poháry jsou doma. Pavel děkuje hasičům z Hýskova. Holky, nemáte některá hřeben? Společné foto. Takže vážení, co bych vám k tomu tak řekl..... Po soutěži jsem hodinku poseděli. Odjezd Výsledková listina muži Výsledková listina ženy 
Komentáře

Pavel ( Pohodička ) (22.9. 2015 - 15:31 )
Tak konečně je článek kompletní – doplnil jsem video z požárního útoku holek. Premiérově „stál za kamerou“ Jiřík. Drobné nedostatky, jako jsou záběry travnaté plochy z bezprostřední blízkosti, mu snad dokážeme odpustit. :-) Vždyť to byl jeho první natočený snímek. :-) Takže stejně jako fanynce Veronice Ti děkujeme. :-)

Ivana (21.9. 2015 - 23:10 )
Správné odpovědi, výherci ať se u mě příště přihlásí. Jinak na články MH už se těšíme, to Michal zavaří PC :-)

Michal (21.9. 2015 - 22:26 )
Velká gratulace. Jen doplním, že jsme v neděli dostali před hasičárnou úkol přivézt s Tlustice dobré umístění, tak hlásím že jsme přivezli první místo jak v mladších tak ve starších a vůbec to nebylo jednoduchý. Článek snad brzo udělám.

Honza (21.9. 2015 - 21:30 )
ještě čajíky na podzimní nepohodu :-)
už jsem si našel Zdejcinu, tak příště vyrazím...

Pavel ( Pohodička ) (21.9. 2015 - 17:08 )
Doplnil jsem video z požárního útoku mužů. Autorkou je opět fanynka Veronika. Díky. :-)

Pro Filipa: Ještě Ti tam chybí jedna položka. :-)

Filip (21.9. 2015 - 15:19 )
Citrony, rum, medovina, čokoládaPřidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Prase je zelenina (ano/ne)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru