sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

O pohár Berounky - 5.9.2015

Na úvodním nástupu všechny přivítal p. Votruba, vysvětlil pravidla soutěžícím i rozhodčím. Zvláštní důraz byl kladen na rozhazování hadic, což bylo také několikrát předvedeno, ale i to bylo u některých soutěžících marné.

Tato soutěž se odlišuje od ostatních soutěží. Nejedná se o klasický požární útok v kategorii dospělých. Celé vedení se postupně rozvinuje a voda se saje přímo z řeky. Za nezavodnění čerpadla do 90 vteřin od počátku sání a za hrubé nesportovní chování byla, dle pravidel, úplná diskvalifikace, jinak za špatné rozhození hadic či za špatnou předávku ve štafetě se k výslednému času přidávalo 5 vteřin. Požární útoky byly provedeny s jednotným strojem PS 12 od pořadatele a s jednotnými proudnicemi. I v letošním roce byla tato soutěž rozšířena o účast mladých hasičů, kteří prováděli klasický požární útok. To vše, aby se prolnula spolupráce dospělých a dětí v rámci okrsku.

Za náš sbor soutěžila tato družstva: ženy, muži, MH starší a dvě družstva mladší.

V první části soutěže se běžela štafeta člunkovým způsobem s překážkami – 1. úsek bariéra (ženy čistá stovka),     2. úsek kladina, 3. úsek příčné břevno, 4. úsek hadice C s připojením na rozdělovač.

ŽENY: Petra Bílá, Míša Nejedlá, Káťa Zajíčková, Eliška Vořechová

MUŽI: Jirka Bílý, Pavel Nejedlý, Honza Libus, Jarda Rynda

Štafety se nám povedly, předávky byly v pořádku, rozhozeno také správně. Vtipné bylo, když Honza břevno téměř překročil.

Druhou částí soutěže byly požární útoky, kde se muži umístili na 2. místě za vítězi ze Stradonic, kteří při nástřiku porazili terč. Nejprve bylo oznámeno opakování stradonického pokusu, ale později bylo rozhodnuto o ponechání výsledného času. Družstvo žen dostalo 10 vteřin penalizace za obě špatně rozhozená céčka u pravého proudu. A to jsme v pátek speciálně rozhazování hadic trénovaly. Jinak náš útok nebyl špatný. Chvíli jsme zaváhaly na rozdělovači a pustily vodu se zpožděním. Otočily jsme se totiž na rozhodčího, který stál přímo u rozdělovače a volal, že obě céčka jsou rozhozená špatně. Právě tímto zaváháním jsme málem způsobily zástavu srdcaři Pavlovi a ztrátu hlasivek k tomu. Řval tak, že to muselo být slyšet až za lesem.

Naše družstva ve složení:

ŽENY: Radka Zajíčková, Eliška Vořechová, Petra Bílá, Zdenka Vořechová, Ivana Krbcová, Míša Nejedlá a Káťa Zajíčková

MUŽI: Michal Špaček, Filip Melichar, Jiří Nejedlý, Jarda Rynda, Pavel Nejedlý, Honza Libus a Jirka Bílý

 

Kolem půl dvanácté započala soutěž mladých hasičů, ve které se utkala 3 družstva Malých Přílep a 2 družstva z Hýskova. Přílepským družstvům se více dařilo až při druhých pokusech. Práce s dětmi je obdivuhodná, smekám před trpělivostí Michala, Pepíka a Zdeničky. Jakmile děti vystoupily z auta, vypadalo to, jako když se vypustí pytel blech. Ještě, že ta červená trika jsou tak dobře vidět. S dopravou dětí pomohl Martin Kšír a Míša Ryndová, oběma děkujeme.

MH starší: Martina Stehlíková, Káťa Zajíčková, Matěj Špaček, Majda Zajíčková, Vojta Radechovský, Adam Rynda, Julča Baštová

MH mladší „A“: Deniska Ryndová, Vojta Radechovský, Bětka Kunclová, Adam Rynda, Žofka Radechovská, Adélka Kšírová, Káťa Špačková

MH mladší „B“:  Pavlík Kšír, Bětuška Zajíčková, Matěj Hron, Bětka Kunclová, Míša Stehlíková, Lukáš

 

Také letos za námi přijeli fanoušci na kolech. Velice zajímavý byl sen, který Pavel vyprávěl Vítkovi Čermákovi:

„Mně se o Tobě zdálo. Že nikdo nepřijel, protože napadl sníh…. jen Ty, věrný fanoušek, na tom kole….“

 

Soutěž se velmi povedla, nedošlo k žádnému zranění a malé hasičské naděje vše jen zpestřily.

Soutežní otázka viz text u jedné fotografie.

 

[5.9. 2015 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Takže běžím proud, jo? Jak si tedy rozdělíme tu štafetu? Úvodní nástup Jirka na startu štafety Jirka letí přes bariéru Pavel je tak rychlej, že se ani nedotýká kladiny A to ani při náběhu ani při seskoku Dlouhej Jenda skáče břevno s přehledem Jarda už si s hadicí poradil bez problému Pavel na kladině Jarda připojoval na rozdělovač. Petra stíhá při běhu i rozjímat Míša bere kladinu útokem i když se skoro nemůže dočkat konce kladiny Kačka zvládá břevno bez problému Elišce padla hadice. Eliška si poradila i se spadlou hadicí Muži si připravují materiál. To mám běžet až tam? Muži jdou na to Odstartováno Postupné rozvinování hadic Postupné rozvinování hadic Ženy si připravují materiál. Michal uděluje Radce poslední instrukce. ženy jsou připraveny Hadice jsou připravené Savce je nutné spojit a dobře utahovat. Postupné rozvinování hadic Postupné rozvinování hadic Míša a Káťa na proudech MH starší si chystají materiál k požárnímu útoku. Odstartováno MH mladší  Odstartováno Bětka a Vojta SOUTĚŽ: Kdo se skrývá pod helmou? Michale, takže já to tady spojím, a pak to mám táhnout? MH mladší B odstartovali. MH mladší B dostávají medaile za 2. místo. Holky z MH mladších A se radují ze zlatých medailí. Káťa přebírá pohár za 1. místo v kategorii žen. Jirka přebírá pohár za 2. místo. Všechna soutěžní družstva. Výsledková listina dospělí Výsledková listina MH 
Komentáře

Michal (18.9. 2015 - 21:31 )
No jo taky bych řekl že je to Bětka. Ale chvilku jsem se nad tím zamyslel.

Filip Melichar (9.9. 2015 - 15:59 )
Já typuji BětkuPřidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Eva byla žena (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru