sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

5. ročník Memoriálu Petra Žáčka v Chyňavě – 29.8.2015

Memoriál v Chyňavě se trochu liší od ostatních soutěží. Neběhá se štafeta, soutěží se pouze v útocích. Každé družstvo má dva pokusy a počítá se lepší čas útoku.

Vzhledem k malému počtu přihlášených sborů se letošní útoky odbíhaly pouze z jedné základny.

Muži běželi ve složení:

koš – Jirka Bílý (Eliška Vořechová), sání – Lukáš Konvalinka, stroj – Michal Špaček, béčka – Filip Melichar, rozdělovač – Martin Štětka (Jirka Bílý), levý proud – Jan Libus, pravý proud – Pavel Nejedlý

Muži z SDH MP opět řešili zapeklitý rébus. Jak poskládat družstvo? Dokonce ještě před samotným začátkem soutěže visela tato otázka ve vzduchu. Michal vypomohl s mašinou, Filip na béčkách a Martin byl nominován na rozdělovač. Ale nechtěl, nechtěl…zřejmě intuice. První pokus se vůbec nevydařil, nebyl platný. Nějakou záhadou bylo céčko od levého proudu zamotáno do béčka u rozdělovače, tudíž do něj nešla voda a Martin se navíc zranil. A aby toho nebylo málo, ztratil Pavel při běhu proudnici, která ho nepříjemně potloukla přes žebra. Nutno dodat, že běžel takovou rychlostí, že ztrátu téměř nezaregistroval. Ještě se sice vrátil, sebral proudnici a běžel dál, ale celý pokus už neměl smysl.

Pokus č. 2 byl ovšem o něčem zcela jiném – skvělé vystoupení. Zraněného Martina nahradil u rozdělovače Jirka a s Lukášem nabírala košíkářka Eliška. Výsledný čas přinesl mužům v konečném pořadí 3. místo. Kdyby se vyhlašoval nejlepší proudař, byl by to zaručeně Jenda.

Pavel: „Běžel jsem, že mi úplně hořely podrážky.“

Složení ženského družstva:

koš – Petra Bílá, sání – Ivana Krbcová, stroj – Zdeňka Vořechová, béčka – Káťa Zajíčková, rozdělovač – Eliška Vořechová, levý proud – Štěpánka Vořechová, pravý proud – Míša Nejedlá

Vzhledem k lepší zastupitelnosti jsme se rozhodly provést změny na některých postech. Párkrát jsme si takto zaběhly útok ve středu na tréninku a ostře přímo na této soutěži. Samozřejmě jsme váhaly, zda takto či se vrátit k původní sestavě….. ale co, řekly jsme si, musíme to zkusit za každou cenu. Při prvním pokusu si Eliška rozkopla složení rozdělovače, což ji trochu zdrželo. S Míšou na pravém proudu zasmýkala proudnice, takže několik vteřinek prostříkla. Tímto pokusem se nám poněkud ulevilo, byl platný, nabraly a nastříkaly jsme.

Do druhého pokusu jsme nastupovaly o něco klidnější. Zadařilo se nám, povedl se zadek i předek, žádný zádrhel a pro nás celkové 2. místo.

I tato soutěž byla hezká a diváci si určitě přišli na své, neboť o napínavé situace nebyla nouze. Někomu vypadla proudnice, někdo zapomněl céčko na platě, další měl hadice zamotané nebo nebylo nabráno. Ale v tom je právě to kouzlo, ta rozmanitost, kdy žádný útok není stejný. Alespoň se pak můžeme společně zasmát, samozřejmě s odstupem času…

Již tradičně píšu na konec článku otázku pro nejrychlejšího pozorovatele. Tato je obzvlášť zajímavá:               

Jaký uzel muži při svém prvním útoku vázali? Nápověda ve fotogalerii.

Videa:

Muži:  1. pokus: https://www.youtube.com/watch?v=-S1i9jyaOgE&feature=youtu.be
Muži:  2. pokus: https://www.youtube.com/watch?v=OawL3TetxYI&feature=youtu.be
Ženy: 2. pokus: https://www.youtube.com/watch?v=mLppml50AFc

[29.8. 2015 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Před soutěží bylo veselo. Nástup soutěžních družstev Úvodní nástup Děvčata si připravují materiál Příprava děvčat na první pokus na nových postech Ženy při přípravě plata Ženy při přípravě plata Ženy na startu Děvčata v běhu Zdeňka, Ivana, Petra Hurá tenhle pokus bude platný Po prvním pokusu opadla nervozita. Poběžím až mi shořej podrážky Muži při přípravě plata Tohle se přece musí zamotat ne? Muži při přípravě plata Muži při přípravě plata Michal, Lukáš, Jirka Jaký uzel to muži vázali? Jaký uzel to muži vázali? Muži na první pokus Čas máme, tak můžeme druhý pokus jen vylepšit A jde se na to Tak kluci brzdit, byli by jsme moc rychlí :-) Rozdělovač umím ovládat i dálkově Na čáře jsem byl rychle, ale zapomněl jsem, že mám taky mířit na terč Zraněný Martin To jste koukali jak jsem ten rozdík zmáknul. Ženy a jejich druhý pokus. Ženy a jejich druhý pokus. Hurá, nastříkáno :-) Eliška přebírá pohár za 2. místo. Pavel přebírá pohár za 3. místo. Závěrečný nástup Obě soutěžní družstva. Pavel platil a ronil krokodýlí slzy. Posezení po soutěži. Míša a Štěpánka Výsledková listina - červeně ženy, modře muži. 
Komentáře

Pavel ( Pohodička ) (8.9. 2015 - 19:04 )
Doplnil jsem dvě videa z požárních útoků a jedno video ze zahrádkaření. :-) Autorkou je fanynka Veronika. Díky. :-)

Pavel ( Pohodička ) (31.8. 2015 - 07:47 )
Je to jinak, Michale. Jednoznačně si stojím za mým patentovaným uzlem, tedy „Liščákem“. :-) Rozmanitost jeho podob je tak rozsáhlá ( a skoro pokaždé jiná ), že i tento konkrétní uzel patří do mého portfolia. :-) Tolik k uzlu. A teď musím reagovat na tu Tvou impertinentní a jízlivou poznámku. :-) Je přeci jasné, že po období sucha a nedostatku vody, se snaží každý zodpovědný zahrádkář maximálně využít nabídnutou šanci … V tomto případě plnou káď vody, k zavlažení zahrádky, i když byla cizí – ale přece si musíme pomáhat. :-) O nezodpovědnosti druhého proudaře až jindy … :-) A vůbec, sotva jsem zamáčkl poslední slzu, spočítal těch pár posledních korun, co mi zbylo po zaplacení ( mimochodem mnohem vyšších pokut než je běžné ), tak si přečtu Tvůj příspěvek a začíná to celé znovu … :-) :-) To je hezký start do nového týdne. Žádám tedy minimálně do příští soutěže mediální klid kolem mé osoby, abych se s tím pokusil nějak vyrovnat. :-) Konec tiskového prohlášení. Děkuji. :-)

Michal (30.8. 2015 - 17:25 )
Doplnil jsem fotky, ale mám trochu proházené pořadí.
Ten uzel se nebezpečně blíží oblíbenému Pavlovu Liščáku, ale ten to není, takže jen obyčejná smyčka kolem béčka bych teda tipoval. Jinak celkem dobrý výkon, škoda, že Pavel preferuje kropení okolní květeny před stříkáním do terče :-)Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Jabko a hruška je ovoce (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru