sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Soutěž v PS „O pohár Lhotky“ – 22. 8. 2015

Samotná soutěž „O pohár Lhotky“ začala nástupem družstev cca ve 14 hodin. Počet soutěžních družstev rok od roku klesá – tentokrát se zúčastnilo 7 družstev mužských a 3 ženská. Opět byla soutěž rozdělena na dvě části – netradiční štafeta a požárního útok.

Úkolem soutěžících, při plnění netradiční štafety, bylo na prvním úseku přelézt (či přeskočit) 2 balíky slámy, na druhém a třetím úseku muži valili obří pneumatiku a ženy musely překonat příčné břevno, na čtvrtém úseku proskákat menšími pneumatikami. Muži zaběhli štafetu výborně. Zásadní byl pro ně první úsek, kdy Honza (díky své výšce) překonal oba balíky téměř bez doteku. To ovšem neplatí o naší ženské štafetě, moc se nám totiž nepovedla.  Káťa při přeskoku příčného břevna škrtla nohou a doslova připlachtila na zem. Rychle se však oklepala, doběhla, i když předávka proběhla trochu zmateně. Naštěstí tento pád odnesla jen s několika modřinami a odřeninami a do útoku už šla zase s úsměvem.

Za naše družstva soutěžili tito borci:

Muži: Honza Libus, Pavel Nejedlý, Lukáš Konvalinka, Jirka Bílý

Ženy:  Štěpánka Vořechová, Eliška Vořechová, Káťa Zajíčková, Petra Bílá

Po splnění štafet následovaly požární útoky, které byly provedeny na 2B hadice bez  přetlakového ventilu. Jako první z našich družstev, se startovním číslem 4, zasáhlo do soutěže družstvo mužů a dosáhlo, stejně jako v loňském roce, skvělého výsledku.  A to i přesto, že s Honzou zamávala proudnice. Oba časy, jak ze štafety, tak z útoku, byli velmi pěkné, ale uvádět je prý nemám. Jak zaznělo z mužského družstva, časy nejsou důležité, na ty se historie neptá. Důležité prý je, že do hasičárny přivezli pohár za 1. místo. Na útoky mužů navázaly ženy.  Bohužel ani náš útok nebyl žádný šlágr, ale nejhorší z našich útoků také ne. Začátek nám klapl, rozběhly jsme celkem dobře, i na značkách jsme byly. Ani nevím jak, ale asi za běhu nebo při pokládání, jsem si otevřela rozdělovač, čímž jsem dostala slušnou sprchu. Než jsem ho (s Pétinou pomocí) zavřela, zbytečně jsme prostříkly několik vteřinek. Nerada to přiznávám, ale nějak jsem ten zbrusu nový dres pokřtít musela. Díky součtu bodů jsme skončily třetí. Za chybějící Míšu zaskočil Lukáš, moc mu děkujeme.

 

Naše družstva startovala ve složení:

Muži: koš – Jarda Rynda, sání – Lukáš Konvalinka, stroj – Martin Štětka, béčka – Pavel Nejedlý, rozdělovač – David Štětka, levý proud – Jirka Bílý, pravý proud – Jan Libus

Ženy: koš – Eliška Vořechová, sání – Lukáš Konvalinka, stroj – Radka Zajíčková,  béčka – Petra Bílá, rozdělovač – Ivana Krbcová, levý proud – Štěpánka Vořechová, pravý proud – Káťa Zajíčková

 

Celá soutěž proběhla bez problémů. Ti kteří vydrželi i po soutěži, či došli z okolních obcí, se skvěle bavili a tančili při hudbě a zpěvu skupiny Nanga Parbat.

 

Soutěžní otázka:

Který „největší“ přílepský hasič tentokrát chyběl mezi fanoušky?

 

[22.8. 2015 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Honza při překonávání balíku Pavel valil do kopce... ...Lukáš valil pneu z kopce. Jirka proskakoval gumy. Štěpka přeskakovala balík. Eliška příčné břevno Káťa doslova přeletěla překážku. Zde to vypadá ještě dobře, ale přistála na zemi. Péťa probíhala gumy. Rozcvička je důležitá! Příprava mužů na platě. Družstvo mužů MP Muži na startu Odstartováno Příprava žen na platě. Odstartováno Nějak mi to vypadlo z ruky... Radka, Lukáš, Eliška Obě soutěžní družstva a jejich fanoušci. Výsledková listina muži Výsledková listina ženy Posezení po soutěži. 
Komentáře

Pavel ( Pohodička ) (8.9. 2015 - 21:01 )
Jupíííí a já už to vím. :-) Je to pan bývalý kádrovák, pan bývalý čtyřicátník a pan současný Honza alias Čóra. :-)Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Jablko je z masa (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru