sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Žloukovické brodění - 5. 7. 2015

Žloukovické brodění se stalo velmi oblíbenou soutěží i přesto, že se jedná o soutěž hodně fyzicky náročnou. Letos bylo opravdu velké vedro již od rána a zřejmě vzhledem k tomuto počasí a náročnosti soutěže některé sbory vůbec nepřijely. Sešlo se tedy 8 mužských družstev ( z toho MP 2x a Broumy 2x), 3 družstva žen a 1 smíšené družstvo ze Žloukovic, které startovalo mimo soutěž.

 

Jak je napsáno již v úvodu, postavila se tři družstva v následujícím složení:

ŽENY: Míša Nejedlá, Štěpánka Vořechová, Ivana Krbcová, Eliška Vořechová

MUŽI „A“: Martin Tryner, Jarda Špaček, Pavel Nejedlý, Lukáš Konvalinka

MUŽI „B“: Jarda Rynda, Filip Melichar, Jan Libus, Filip Pekárek

 

Celá soutěžní trasa je náročná na fyzické síly a čtyřčlenná družstva se musí porvat s několika úkoly. Po vyběhnutí přenést hadice a proudnice na určené místo prolezením dvou tunelů, zavěsit žebříky (ženy pokládají), slanit ze železničního mostu do řeky, jet na raftu, vyzvednout barel (symbol tonoucího), zdravověda (masáž srdce), běh s raftem a nošení kbelíků s vodou. Vzhledem k letošnímu počasí, kdy opravdu bylo vedro k padnutí, se žloukovičtí hasiči rozhodli hned pro několik úprav této soutěže. Zásadní změna spočívala v tom, že celou soutěž začínaly ženy – za všechny roky poprvé. Na nástupu bylo řečeno, že žena vydrží více než člověk, ale že pánové budou gentlemany a pustí na trať nejprve ženská družstva. Raft zůstal po celou dobu soutěže na druhém břehu řeky (pohled ze silnice) a soutěžící museli brodit právě na druhý břeh a na ten vylézt všichni. Dále po vyzvednutí barelu se na tomto břehu i přistávalo a pomocí kamenů byl vyznačen brod na druhý břeh, kde se prováděla simulovaná masáž srdce.  Provedení stabilizované polohy bylo zrušeno, neboť již není zdravotníky doporučována. Další úprava souvisela s přenášením břemene, kdy raft byl nahrazen nosítky. Ženy přenášely nosítka prázdná, mužům dělal figuranta pan Hanko, který toto získal zřejmě jako bonus k obdržené medaili sv. Floriana. Poslední úpravou bylo nošení vody. Pro ženy bylo toto vynecháno a muži neplnili celý barel, nýbrž měli povinnost zcela naplnit čtyři kýble.

První z našeho sboru tedy nastoupily na start ženy. Slanění z mostu proběhlo velmi dobře a rychle, po přebrodění řeky na druhý břeh však došlo k menšímu zádrhelu. Do ruky se mi dostala nejmenší vesta, kterou jsem přes hrudník prostě nemohla zapnout, což při nalodění do člunu je povinnost. Míša proto musela svléknout svou vestu, abychom je mohly vyměnit. Díky této neplánované módní přehlídce jsme však ztratili min. drahocennou minutu. Jízda na raftu se nám celkem podařila, barel jsme vyzvedly a v pořádku přistály. Brodění na druhý břeh ale nebylo jednoduché, strhával nás proud, takže jsme několikrát upadly. Míša, která běžela jako úplně poslední, protože ještě vylévala barel, také spadla a vůbec se jí nedařilo zvednout. Štěstí, že se zachytla kamene, ze všech sil zabojovala a zvedla se, jinak by ji proud unášel až do Hýskova. Chvíli jsme se zdržely ještě u masáže srdce, kde Štěpka musela více zaklonit hlavu figuríny a opakovat dýchání. Doběh s nosítky do cíle už byl bez problémů. Výsledkem bylo 3. místo s časem 11:07:34 min.

Mužům „A“ se letos obzvláště zadařilo. Po perfektním slanění jim celá trasa skvěle sedla. Sami sice nebyli tak úplně spokojeni s vodou, ale to na výborném čase nic neměnilo. Jako jediné mužské družstvo totiž doběhli v čase pod 10 minut. Vybojovali si tak 1. místo s časem 09:44:86 min. V rámci úpravy pravidel vzhledem k vedru, mohli soutěžící běžet v krátkých rukávech, čehož kluci využili, ale např. Lukáš si trochu spálil kůži v rouře a Jára na laně.

Odposlechnuto:

Pavel: „Já nemám nic.“

Jára:“ „Jenže Ty jsi šel na pohodu a já jsem závodil.“

 

Muži „B“ měli v družstvu dva nováčky, Honzu a Filipa M., kteří si ovšem vedli velmi dobře. Filip se sice zdržel při úvazu na lano, ale na vodě vše dohnali. Při běhu s nosítky Jardovi docházely sily. Po naplnění kýblů proběhli cílem v čase 11:06:05 min.

 

Děkujeme tímto hasičům ze Žloukovic za tuto netradiční, zajímavou a pěkně připravenou soutěž a zároveň i za lahve vody, které každému soutěžícímu podávaly v cíli žloukovické hasičky. Jak bylo řečeno na závěrečném nástupu, vítězství by si zasloužili všichni soutěžící, kteří se v tomto neskutečném horku soutěže zúčastnili.

Soutěžní otázka:

Přijeli na námi někteří fanoušci i v tom vedru na kolech? Pokud ano, kolik? (Tolerance 1 fanoušek)

 

 

[5.7. 2015 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Úvodní nástup Na start nastupovaly první ženy Přenášení hadic a proudnic Míša a Štěpánka Slaňuje Štěpka, jistí Míša Slaňuje Ivča, jistí Štěpánka Po slanění bylo nutné přebrodit řeku, vylézt na břeh, vzít si vesty a stáhnout raft do vody. Ivča a Eliška Míša a Štěpánka Štěpánka opakuje dýchání. Muži  Martin a Jára Š. Zavěšení žebříků - Martin s Járou, Lukáš s Pavlem Martin při slaňování. Lukáš slaňuje. Všichni museli vylézt na břeh, obléci si vesty a dát raft na vodu. Brodění  Po správném provedení první pomoci bylo nutné přenést nosítka s figurantem. Nošení kýblů s vodou Muži  Vyzdvihnutí barelu, otočka a rychle dál... Brodění přes řeku Nošení kýblů s vodu - Filip a Honza Závěrečný nástup Přebírání poháru za 1. místo a Putovného poháru Soutěžní družstvo žen Všechna soutěžní družstva. Výsledková listina muži Výsledková listina ženy 
Komentáře

Ivana (10.7. 2015 - 22:02 )
Ano, 7 je správně.

Eliška (6.7. 2015 - 22:37 )
Dle mého názoru přijelo na kole 7 fanoušků ;)

Filip (6.7. 2015 - 21:52 )
Typuji 5Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná tři a sedm (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru