sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Soutěž „O putovní pohár starosty obce Železná“

Zhruba ve 13:30 byla soutěž zahájena úvodním nástupem, proběhlo přivítání sborů, představení rozhodčích. Chyběl jen putovní pohár mužů, který vítězové loňského ročníku z Chyňavy nedodali. Doručen byl až v průběhu soutěže.

Stejně jako v minulých letech se soutěž skládala ze dvou částí – netradiční štafety a požárního útoku.

Obě části zahajovali mladí hasiči. Mladým přílepským nadějím se soutěž velmi vydařila a obě družstva vybojovala první místa ve svých kategoriích.

Úkolem soutěžících, při plnění netradiční štafety, bylo na prvním a druhém úseku podlézt překážku,  prokličkovat mezi laťkami a přemístit hasičák. Soutěžící na třetím úseku musel postavit barel, naplnit kbelík vodou, proskákat pneumatiky a opět podlézt překážku.  Na posledním úseku se znovu podlézalo, proskakovalo gumami, ale tentokrát musel soutěžící shodit barel právě vodou z kbelíku.    Našim družstvům se dařilo, žádná výrazná časová zpoždění jsme neměli.  Ba právě naopak, Honza Hřebík nabral ve štafetě tak výraznou rychlost, že málem minul gumy. Něco pro diváky se přece předvést musí.

A ještě jedna perlička – co se staré gardy týká, bylo toto družstvo suverénně nejtěžší 720 kg a nejstarší 416 let ze všech zúčastněných družstev. Zřejmě proto mají tak široký fanklub, který je halasně podporoval. Některé fanynky, mladší i ty dříve narozené,  měly dokonce transparent a fábory.

 Za naše družstva běželi tito soutěžící:

Stará garda: Jiří Nejedlý, Karel Pošta, Jan Hřebík, Jan Kuncl

Muži mladší: Martin Tryner, Lukáš Konvalinka, Jirka Smíšek, Jirka Bílý

Ženy:  Míša Nejedlá, Eliška Vořechová, Káťa Zajíčková, Štěpánka Vořechová

 

Po splnění štafet následovaly požární útoky, které byly provedeny na 2B hadice a s jednotným strojem PS12 dodaného pořadatelem. Jako první z našich dospělých družstev, se startovním číslem 1, zasáhlo do soutěže družstvo žen. Útok se nám vůbec nepovedl. Holky vzadu byly opravdu velmi rychlé…..předek tak nestačil doběhnout. Navíc jsem Katce přišlápla hadici, což ji ještě víc zdrželo, takže jsme opět tahaly. Protože jsme tam byly ve své kategorii jediné, dá se tedy říci, že jsme se umístily první a zároveň i poslední. Družstvu mužů se zadařilo, útok provedli skvěle a vybojovali si tak 1. místo. Posledním želízkem v ohni byli muži ze staré gardy, ale zřejmě chtěli vyzkoušet nový způsob nabírání, kdy se koš ponoří do kádě hned v prvním rohu. Aby toho nebylo málo, byla savice po vytažení hozena úplně mimo té, která vede ke stroji. Voda měla tedy chvilku zpoždění. Opět bych ale vyzdvihla výkon Honzy Hřebíka, který běžel na proudu neuvěřitelnou rychlostí.

Naše družstva startovala ve složení:

Stará garda: koš – Jaroslav Špirit, sání – Josef Štětka., stroj – Václav Vořech, béčka – Jaroslav Špaček st., rozdělovač – Jiří Nejedlý, levý proud – Jan Hřebík, pravý proud – Karel Pošta

Muži mladší: koš – Jarda Rynda, sání – Lukáš Konvalinka, stroj – Martin Štětka, béčka – Pavel Nejedlý, rozdělovač – David Štětka, levý proud – Jirka Bílý, pravý proud – Martin Tryner

Ženy: koš – Eliška Vořechová, sání – Míša Nejedlá, stroj – Radka Zajíčková, béčka – Zdeňka Vořechová, rozdělovač – Ivana Krbcová, levý proud – Štěpánka Vořechová, pravý proud – Káťa Zajíčková

 

Soutěž se vydařila, organizačně byla dobře zvládnuta, vše plynule navazovalo. Ovšem nutno dodat, že účast soutěžních družstev byla dost slabá. Zřejmě k této skutečnosti přispělo i značně nevlídné a chladné počasí. Kdyby mezi sebou nesoutěžilo 5 družstev MH, bylo by celkem rychle hotovo.

Závěrem vyhlašuji soutěžní otázku pro nejrychlejší pozorovatele: Auto kterého SDH odjíždělo mezi posledními? (Nápověda ve fotogalerii.)

 

 

[20.6. 2015 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Štafeta MH Štafeta MH Štafeta MH Štafeta MH Štafeta MH Štafeta MH Míša na 1. úseku štafety přenáší hasičák. Míša na 1. úseku štafety přenáší hasičák. Eliška na 2. úseku štafety Káťa na 3. úseku štafety staví barel..... .....nabírá vodu..... ......a probíhá gumy. Štěpka pózuje pro fotografy :-) Martin na 1. úseku štafety přenáší hasičák. Jirka S. nabírá vodu. Jirka B. probíhá gumy. Jirka N. na 1. úseku přenáší hasičák. Karel Pošta na 2. úseku štafety. Finišman štafety Hozna Kuncl Pohoda před požárními útoky Požární útok MH starší. Příprava žen na platě. Štěpka, Ivča, Káťa Míša Na startovní čáře... Příprava mužů na platě. Příprava mužů na platě. Odstartováno Lukáš a Jarda Kanystry sestřeleny. Hotovo Jirka na postu rozdělovače Stará garda se chystá na požární útok. Příprava na platě proběhla za pomoci mladších. Odstartováno Pánové vzadu si nějak neporozuměli. Proudaři Karel a Honza I stará garda má své fanynky..... ....mladší.... ....i ty dříve narozené. Úklid nářadí Úklid nářadí Švihák Lukáš Závěrečný nástup Eliška přebírá pohár. Vašík přebírá diplom za 6. místo staré gardy. Závěrečný nástup Všechna soutěžní družstva. Soutěžní otázka viz článek. Výsledková listina MH Výsledková listina 
Komentáře

Ivana (22.6. 2015 - 21:05 )
Správně všichni, máte u mě výhry. Čekala jsem, jestli se někdo chytne, nepodívá se na fotky a Avii tam napíše rovnou. A ono nic :-) Jen bych trochu upřesnila časove údaje. Výraz nad ránem = kolem půlnoci a tu vydatnou část si dokonce starosta sboru osobně odvozil :-)

Pavel ( Pohodička ) (22.6. 2015 - 18:09 )
Jelikož jsem to osobně kontroloval, potvrzuji, že se skutečně jednalo o sbor ze břehu Berounky. :-) Hlavní důvod, proč na místě nezůstala ( jako obvykle ) poslední Avie nejmenovaného sboru, je ten, že nejmenovaný řidič odvezl Avii ihned po soutěži na základnu. A vydatná část nejmenovaného sboru se pak nad ránem přesouvala na základnu pěšky. :-) Tak asi takhle. :-)

Michal (22.6. 2015 - 17:50 )
Sakra Filip mně předběhl o 4 minuty. Než jsem napsal příspěvek tak už jsem byl druhej :-)

Michal (22.6. 2015 - 17:49 )
Jestli můžu tipnout tak bych řekl, že to vyjímečně nebyla nejmenovaná Avie nejmenovaného sboru, ale tentokrát to asi bylo SDH Stradonice.

Filip Melichar (22.6. 2015 - 17:45 )
Tatra 805 - SDH StrádonicePřidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Z brambory je ohryzek jako z jablka (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru