sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Uložení vodníka Pepíka k zimnímu spánku 13.12.2014

Astronomicky sice máme stále podzim, ale signálů, že nastupuje vládu paní Zima, si nelze nevšimnout. A proto nastal ten správný čas, aby se vodník Pepík uchýlil, na dlouhé zimní měsíce, k zimnímu spánku.

Sraz účastníků průvodu, kteří se chtěli s vodníkem Pepíkem rozloučit, byl u místního jezera. Slova se ujal hrázný, který Pepíkovi příznivce přivítal a nastínil program akce. Dále vybídl neohroženého kaskadéra Petra „Voříška“ Kšíra, který obratně (již nacvičeným chvatem) zdvihl vodníka z pomyslného trůnu.  Ten s pomocí svých fanoušků doputoval až do rukou hrázného a průvodem došli všichni společně až k hostinci „U Vořechů“ kde vodník přebude zimu až do chvíle, kdy se na jaře vydá na pouť k jezeru.

Protože ale máme advent, předvánoční čas, kdy všichni nervózně shánějí dárky, dolaďují výzdobu svých příbytků a o stresové situace rozhodně není nouze, bylo právě sobotní odpoledne vhodné pro zastavení se a nasátí úžasné vánoční atmosféry. Krásné vánoční koledy všem zahrála a zazpívala Míša Nejedlá a vůně svařeného vína vše ještě umocnila.  Ale aby toto odpoledne bylo opravdu výjimečné, přichystal si vodník Pepík významnou novinku – pravou domácí zabijačku. Díky Jirkovi, Petrovi a Pavlovi Nejedlým a Čáníkovi  si účastníci akce mohli koupit zabijačkové speciality – černou polévku, jitrnice, jelita, tlačenku, prejt. Všechny tyto dobroty přilákaly takové množství lidí, že během 20-ti minut hlásili ze stánku vyprodáno. Odměnou všem, kteří tuto akci přichystali, mohou být spokojené úsměvy lidí. Za náročné přípravy a hlavně věnovaný čas, jim patří velké díky.

S nadešlou tmou se započalo s úklidem, ale protože bylo nutné vše pečlivě zhodnotit a probrat, zašli někteří z účastníků a organizátorů ještě „na jedno“ k Vořechům. O vtipné historky tak není nouze, ale to už je zase jiný příběh…..

 

[13.12. 2014 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Začínáme nepopulárním loupáním česneku. Řezník J. Nejedlý už zpracovává ovar. Ještě vymačkat buchtu do prejtu. Tak co? Já bych řekl, že už tomu nic nechybí. Na špejlování jsme museli povolat zkušené špejlovačky. Převážení tlačenek. Funkci dostal každý, kdo šel náhodou kolem ... Na plnění jitrnic máme mechanizaci. Pan Pištělák nalévá prdelačku, kontroluje ho Kádrovák s babičkou. Jak je jeho dobrým zvykem, přišel pan Hrázný pomoci, až když bylo všechno hotovo. Příděl polévky Svátečného ceremoniálu se ujal jako již tradičně hrázný Zděnda Za pomoci transportního komanda Petra a Martina Uvítací proslov Voříšek, Hrázný a Štěťour Pepík si zatím ještě hoví na jezeře, ale určitě už se těší do vlídného prostředí hospody Ještě fotečku... Sejmutí Pepíka je pro Voříška už nacvičený grif Tak pojď hochu A Pepík se může vydat k hráznému Jedna z mála možností kdy se děti můžou pozdravit s Pepíkem   Jedna z mála možností kdy se děti můžou pozdravit s Pepíkem   Vodník Pepík v rukou svých příznivců Teplá deka rychla zehnala drobný třes prochladlého Pepíka Letos se Pepík projel do místa svého zimního pobytu na čtyřkolce Za mohutných ovací všech přítomných Předání vodníka paní Vořechové Přes zimu má Pepík od p. Vořechové slíbenou nadstandratní péči Předání vodníka paní Vořechové Takhle to vypdalo u stánku těsně před vypuknutím nákupní horečky U jezera se sešla početná skupinka příznivců vodníka Pepíka Pavel a Čáník U stánku bylo živo. Pavel v zápřahu u stánku Čánik u stánku Oba hlavní aktéři tradiční akce Moderování v horní části areálu se ujal Pavel Míša se zpěvačkou O. Kobilkovou Na klávesy nesměla zahrála Kačka Zahrála Míša Krásně zazpívala Hanička Zahrála i Kačka A nakonec zahrál na trubku Vojta Příznivci vodníka Pepíka 
Komentáře

Ivana (15.12. 2014 - 20:22 )
Super :-) Tak teď je vodnická akce kompletní :-)

Pavel - Pohodička (15.12. 2014 - 18:51 )
I já chvátám, abych přispěl svojí troškou do mlýna. :-) Doplnil jsem pár foteček z přípravy této velkolepé akce. :-) Trochu mě mrzelo, že my, stánkaři, jsme byli ochuzeni o pásmo u jezera. Ale když zase vidím na fotkách ten výraz pana Hrázného a tu jeho úchylnou rybu, dovedu si to živě představit a už mě to nemrzí ... :-)

Michal (15.12. 2014 - 00:17 )
Ivanko super, díky. Skolila mně nějaká viroza, takže jsem se nedonutil cokoli udělat. Dneska jsem doplnil nějaký fotky.

Ivana (14.12. 2014 - 18:40 )
Děkuji za pochvalu :-)

Míša (14.12. 2014 - 18:34 )
...teda to byla ale rychlost. Krásný příspěvek, máš pochvalu :-)Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Eva byla žena (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru