sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902
O pohár Berounky - 6. 9. 2014

První sobotu v září jsme zajížděli na soutěž „ O pohár Berounky“ do Stradonic. Začátek byl v 9:00 h a už od rána bylo příjemné teplo, a tak jsme si mohli v tento den ještě užít krásné letní počasí. Na úvodním nástupu všechny přivítal p. Votruba z pořadatelského sboru, vysvětlil pravidla soutěžícím i rozhodčím.

Tato soutěž se odlišuje od ostatních soutěží. Nejedná se o klasický požární útok v kategorii dospělých. Celé vedení se postupně rozvinuje a voda se saje přímo z řeky. Za nezavodnění čerpadla do 90 vteřin od počátku sání a za hrubé nesportovní chování byla, dle pravidel, úplná diskvalifikace, jinak za špatné rozhození hadic či za špatnou předávku ve štafetě se k výslednému času přidávalo 5 vteřin. Požární útoky byly provedeny s jednotným strojem PS 12 od pořadatele. V letošním roce byla totiž tato soutěž rozšířena o účast mladých hasičů, kteří prováděli požární útok z plata.

Za náš sbor soutěžila tato družstva: ženy, muži, MH starší a dvě družstva mladší.

V první části soutěže se běhá štafeta člunkovým způsobem s překážkami – 1. úsek bariéra (ženy 1x oběhnout kolem bariéry), 2. úsek kladina, 3. úsek příčné břevno, 4. úsek hadice C s připojením na rozdělovač.

ŽENY: Eliška Vořechová, Míša Nejedlá, Káťa Zajíčková, Ivana Krbcová

MUŽI: Jirka Bílý, Pavel Nejedlý, Míra Tryner, Lukáš Konvalinka

Po příjezdu do Stradonic jsme si šli prohlédnout štafetové úseky a vyzkoušet si překážky. Opět nás pobavil Pavel, který přiděloval jednotlivé úseky mužům. Zachytila jsem jeho komentář právě ve chvíli, kdy nominoval Míru Trynera na přeskok příčného břevna: „Skákat umíš, takže to poběžíš. My neděláme rozdíly, Tryner jako Tryner. Tak Míro, vyzkoušej si to, když to bude špatně, já Ti řeknu a budeš skákat dál!“

Štafeta se mužům moc nepovedla, za špatnou předávku mezi Mírou a Lukášem přišel trest v podobě 5-ti vteřinové penalizace. Ale nebyli jediní, penalizována byla i některá ostatní družstva.

Bohužel se při štafetě zranil soutěžící z SDH Hýskov a musel být odvezen přivolanou sanitkou.

Druhou částí soutěže byly požární útoky, kde se muži umístili na 3. místě (z 6-ti zúčastněných) a ženy obsadily první a zároveň poslední příčku. Na tuto soutěž jsme moc netrénovali. Všichni jsme se sešli v pátek u hasičárny, zjišťovali, kolik mají obě družstva lidí a domlouvali se, co kdo poběží. Nám holkám moc pomohla Káťa Zajíčková, kterou jsme sehnaly právě v pátek místo nemocné Štěpánky a narychlo jí vysvětlovaly průběh soutěže.

Naše družstva běžela ve složení:

ŽENY: Martina Stehlíková, Eliška Vořechová, Aneta Koubíková, Zdenka Vořechová, Ivana Krbcová, Míša Nejedlá a Káťa Zajíčková

MUŽI: Václav Vořech, Jan Hřebík, Lukáš Konvalinka, Míra Tryner, Michal Špaček, Pavel Nejedlý a Jirka Bílý

 

Kolem jedné hodiny započala soutěž mladých hasičů. Více se o této kategorii určitě rozepíše Michal.

Děkujeme tímto hasičům ze Stradonic za tuto zajímavou a pěkně připravenou soutěž. Zároveň přejeme Pavlu Cajthamlovi z SDH Hýskov brzké uzdravení.

 

Opět vyhlašuji soutěžní otázku pro tři nejrychlejší pozorovatele: Kteří příznivci SDH MP přijeli na kolech?

 

[7.9. 2014 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Jirka při překonávání bariéry Pavel na kladině Lukáš na posledním úseku štafety Eliška a Káťa  Míša na kladině Ivča při připojování na rozdělovač Muži při přípravě materiálu Muži na startu Odstartováno Muži - spojování savců Připojení pravého proudu na rozdělovač a Pavel běží dál LP Jirka, PP Pavel Ženy si chystají materiál Ženy si chystají materiál Míša a Zdenka při přípravě materiálu Proudařky Míša a Káťa při přípravě materiálu. Ženy při přípravě materiálu Vše připraveno Družstvo žen na startu Odstartováno Ivča připojuje na mašinu, holky spojují sací vedení Od koše: Eliška, Anetka, Káťa, Míša a Martina Eliška ponořila koš, Anetka utahuje savce Eliška po ukončení sání. Reportér Pavel Lukáš Závěrečný nástup Ivča přebírá diplom a pohár Pavel při přebírání ceny za 3. místo Soutěžní družstvo mužů (bez Lukáše) Soutěžní družstvo žen Obě soutěžní družstva Výsledková listina muži Výsledková listina ženy a děti 
Komentáře

Ivana (14.9. 2014 - 23:05 )
Správně oba, výhry časem předám :-)

Michal (14.9. 2014 - 20:10 )
Vidím, že jsem zase zpožděnej, Elišce gratuluji i když nevím, jestli vyhrála, nicméně měl jsem stejný tip.

Eliška (13.9. 2014 - 19:28 )
Příznivci MP z Chyňavy dorazili strýček Vítek a Jaruška a příznivec, zároveň člen vyrazila na kole mamka. :DPřidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Telefonem se zatloukaj hřebíky (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru