sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Memoriál Tomáše Balka a Václava Vojty v Hýskově - 21.9.2013

Tuto sobotu pořádali hýskovští hasiči již 10. ročník svého memoriálu. Ráno bylo, stejně jako každý rok, chladné a mlhavé. Navíc v noci pršelo, tak bylo i hodně mokro a kluzko. Na této soutěži je vždy znát, jak už se podzim chystá vládnout.

Netradiční štafeta se běžela ve dvojicích a ve dvou úsecích. Na prvním úseku museli soutěžící překonat příčné břevno a muži bariéru, ženy okno. Dále na druhém úseku spojit a rozpojit C hadice a přenést hasičák.

Štafety běžely tyto dvojice:

Lukáš Konvalinka, Jirka Bílý

Eliška Vořechová, Míša Nejedlá

 

Následně, po odstranění překážek, odstartovaly požární útoky – s připojeným přetlakovým ventilem, muži na 3B hadice, ženy na 2B. Pro malou účast sborů bylo ale celkem rychle odběháno.

Naše družstvo mužů běželo ve složení:

koš – Jirka Bílý, sání – Lukáš Konvalinka, stroj – Václav Vořech, béčka – Jarda „Štístko“ Špaček ml., rozdělovač – Jarda Rynda, levý proud – Martin Tryner, pravý proud – Pavel Nejedlý

Muži opět sáhli do své záložní řady a na pomoc povolali i své „Štístko“, a tak Jára dorazil se slovy: „A co mám jako dělat?“ Útok odstartovali pěkně, parádně nabrali, ale….Pavel se chtěl zřejmě stát nerychlejším proudařem soutěže, vyběhl obrovskou rychlostí, ale bez spojených céček. Všichni na něj křičeli, až nakonec zastavil, spojil céčka a doběhl k terči. Tímto zdržením se časomíra zastavila na čase 35,17 s.

 

Ženy startovaly ve složení:

koš – Eliška Vořechová, sání – Míša Nejedlá, stroj – Aneta Koubíková, béčka – Zdenka Vořechová, rozdělovač – Ivana Krbcová, levý proud – Štěpánka Vořechová, pravý proud – Jirka Bílý

Ani nám se nevyhnul zádrhel, a to vzadu u koše. Ale nevadí, stane se, jsou to jen vteřiny. I tak jsme se radovaly ze 3. místa s časem 29,67 a výborného dortu. Děkujeme Jirkovi za pomoc na proudu, který nám ochotně zaběhl za zraněnou Katku.

Poděkování patří samozřejmě také pořadatelům, jejichž organizace je vždy perfektní a vše navazuje plynule, bez průtahů.

Závěrem ještě soutěžní otázka pro všímavé pozorovatele: Kolik fanoušků přijelo podpořit soutěžní družstva SDH MP a kdo konkrétně? Tolerance 2 lidi.

 

[21.9. 2013 - Krbcová Ivana]

Fotogalerie

Lukáš při překonávání bariéry Jirka na štafetě Eliška po překonání okna Aneta a Zdenka Soustředění před přípravou To je tíha. Jirka při přípravě koše Jarda, Pavel a Martin při přípravě na platě Příprava na platě Máme všechno? Hotovo :-) Začíná příprava žen. Příprava žen na platě. Pořád příprava. Odstartováno... Splněno :-) Ještě uklidit dráhu. Závěrečný nástup Sladká výhra Ženy po nástupu..... ....muži u stánku Výsledková listina muži Výsledková listina žen 
Komentáře

Michal (2.10. 2013 - 13:24 )
No mně to napadlo, ale nechtěl jsem tomu věřit. Za sebe se omlouvám, pobýval jsem asi 1500 km od Chyňavy a to už jsem na otočku navštívit nedokázal :-)

Ivana (30.9. 2013 - 22:26 )
Bohužel, odpověď není správná a číslo 10 je značně přehnané. Fotka fanoušků není žádná, protože tam žádný dav nebyl...

Michal (30.9. 2013 - 09:19 )
Sice žádná fotka není mířena do jistě ohromného davu fanoušků, ale tipnul bych alespoň 10. Tak přemýšlím, kolik asi ty nespojený hadice Pavla stály?Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná tři a sedm (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru