sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

23.6.2012 - Výročí 110 let založení SDH Železná a soutěž " O putovní pohár starosty obce Železná"

Výročí 110 let založení SDH Železná a soutěž „O putovní pohár starosty obce Železná“

V tomto velmi horkém dni jsme se zúčastnili oslav 110. výročí založení SDH v Železné. Akce byla zároveň spojena se soutěží v požárním sportu.
Na soutěž do Železné jsme se opravdu těšili. Těšíme se každý rok, ale letos to bylo jiné. Místní sbor uspořádal oslavy 110. výročí svého založení, a tak jsme oblékli sváteční uniformy a dostavili se v plné parádě. Po slavnostním nástupu a předání zástavy železenským hasičům se průvod vydal k pomníku, kde proběhlo slavnostní položení věnce, poté došel zpět na hřiště a předávala se vyznamenání a čestná uznání.
Ve 13 h započala samotná soutěž „O putovní pohár starosty obce Železná“. Stejně jako v minulých letech, se soutěž skládala ze dvou částí – netradiční štafety a požárního útoku.
Obě části zahajovali mladí hasiči v kategorii mladší a starší. Naše dětská družstva obsadila shodně druhá místa.
V kategorii dospělých jsme měli tři želízka v ohni – dvě mužská družstva a jedno družstvo ženské. Družstva startovala ve smíšeném pořadí dle přihlášení.
Úkolem soutěžících, při plnění netradiční štafety, bylo na prvním a druhém úseku podlézt překážku,  prokličkovat mezi laťkami a přemístit hasičák. Soutěžící na třetím úseku musel postavit barel, naplnit kbelík vodou, proskákat pneumatiky a opět podlézt překážku.  Na posledním úseku se znovu podlézalo, proskakovalo gumami, ale tentokrát musel soutěžící shodit barel právě vodou z kbelíku.  Ne vždy se povedlo vše splnit, a tak se soutěžící museli vracet zpět před překážku či pro nabrání vody. 

Za naše družstva běželi tito borci:
Veteráni: Karel Pošta, Jiří Nejedlý, Václav Vořech, Jan Hřebík
Mlaďoši: Martin Tryner, Patrik Fleischer, Pavel Nejedlý, Jirka Bílý
Ženy: Katka Poštová, Eliška Vořechová, Štěpánka Vořechová, Gabča Poštová

Po splnění štafet následovaly požární útoky, které byly provedeny na 2B hadice a s jednotným strojem PS12 dodaného pořadatelem. Jako první z našich družstev, se startovním číslem 6, zasáhlo do soutěže družstvo veteránů a za bouřlivého povzbuzování svým fanklubem dosáhlo pěkného výsledku…….. Rychle se musel připravit materiál a na start nastupovaly ženy. I přes menší zaváhání na rozdělovači se útok povedl s časem…….., čímž se stal zároveň nejrychlejším útokem v kategorii žen společně s celkovým 1. místem. Posledním želízkem v ohni byli muži mladší, kteří již na startovní čáru nastupovali s vědomím, že vše musí klapnout, že čas musí být lepší než čas veteránů, jinak s nimi nevydrží.  Bohužel pravý proudař hodně zaváhal a za velkého řevu od rozdělovače  tak tak dotáhl. Přesto se podařilo splnit v čase……., a tím si vysloužit celkové 2. místo.

Naše družstva startovala ve složení:
Veteráni: koš – Jaroslav Špirit, sání – Jaroslav Špaček st., stroj – Václav Vořech, béčka – Josef Štětka, rozdělovač – Jiří Nejedlý, levý proud – Jan Hřebík, pravý proud – Karel Pošta

Mlaďoši: koš – Jirka Bílý, sání – Lukáš Konvalinka, stroj – Martin Štětka, béčka – Rosťa Špaček, rozdělovač – Pavel Nejedlý, levý proud – Martin Tryner, pravý proud – Patrik Fleischer

Ženy: koš – Gabča Poštová, sání – Míša Nejedlá, stroj – Václav Vořech,  béčka – Katka Poštová, rozdělovač – Iva Krbcová, levý proud – Štěpánka Vořechová, pravý proud – Eliška Vořechová

Celá akce se opravdu vydařila, samozřejmě i za přispění taneční zábavy s živou hudbou v podání p. Klimenta, kterému „fušoval“ do řemesla pan Jaroslav Špirit se svou staropražskou písničkou, čímž si oba vysloužili ovace nadšeného publika. Co víc napsat…..snad jen: Páni hasiči ze Železné, děkujeme, bylo nám ctí obléci sváteční uniformu a zúčastnit se Vašich oslav.

[23.6. 2012 - Krbcová Ivana]

Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Prase je zelenina (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru