sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Soutěž O putovní pohár svatého Floriána

Posledním letošním účinkováním našich žen v Nejdku se završila jedna etapa našeho sboru.

Do Nejdku jezdíme pravidelně už několik let se střídavými úspěchy. V loňském roce se nám povedl husarský kousek, putovní plaketu jsme na rok vyhrály a měly v držení vystavenou v naší hasičárně plné nádherných pohárů o jejichž počet se zasloužila všechna naše družstva současná, minulá i naši mladí hasiči.

Tuto sobotu jsme vyráželi v časných hodinách směr Nejdek. O naložení soutěžního stroje se zasloužili Čolda, Myšák a Vojta Morčuš. Spolehlivý řidič Čolda nás včas dovezl na místo. Nad závodištěm se vznášel přízrak smrti. Jednomu dobrovolnému hasiči z Nejdku zemřela den před soutěží pětiletá dcerka. Ve smutečním duchu byla soutěž zahájena.

Družstva žen nastoupila do soutěže jako první, náš tým A šel na start jako poslední, tak je to podle pravidel. Vítězné loňské družstvo jde následující rok jako poslední. Měly jsme tak trochu výhodu, protože jsme měly přehled o časech družstev před námi. Naše děvčata opět předvedla svou souhru a pohodu v týmu. Po startovním výstřelu Miren dala napoprvé koš, Jana ukázkově nabrala, Míša vystihla přesně ten správný okamžik kdy přidat, tou dobou už Irča, která měla klepačku roztahovala béčko a Lucka, tady se nedá říci nic jiného, než super, měla  rozdělovač na místě okamžik před naplněním hadic B. Naše proudařky  Andy s Vendy, zaklekly v ten správný okamžik a podle rad Lucky a Irči nastříkaly na nástřikové terče v čase 24,6s. Holky vzadu ještě netušily, zda byl pokořen čas dosud vedoucího družstva žen Skalná 25,5s. Vpředu Vendy nevěřila svým uším a dvakrát se ujišťovala u rozhodčích na nástřiku. Po vyhlášení času komentátorem propukla naše děvčata v ohromný jásot. Naplnit 10litrové kanystry vodou v takovémto čase je opravdu nádherné. Ohromnou radost měli i muži, kteří nás do Nejdku doprovázeli - Myšák s Čoldou.Druhé místo obsadilo družstvo Skalná čas 25, 5s a třetí Dalovice ( mimochodem toto družstvo žen se minulý týden zúčastnilo klání na Julisce na Mistrovství republiky  dobrovolných hasičů)s časem 27,3s, poté následovaly časy nad 30s. Velmi nás to těší, o to víc, že zde byla konkurence 11ti družstev, většina z nich se zúčastňuje Karlovarské ligy, tj. obdoba naší Brdské ligy a úrověň soutěží i dosahovaných výsledků je velmi vysoká.

Plaketa bude zdobit naši hasičárnu i po celý příští rok, kdy přibyde další štítek 17. ročník ....ženy Malé Přílepy ( ne A ani B, prostě ženy Malé Přílepy). Tak to prostě a jednoduše je.

Družstvo týmu A je pořád součástí SDH MP a proto je omyl domnívat se, že o první místo v Chyňavské lize se zasloužilo jen jedno družstvo žen.

[26.9. 2010 - Zdeněk Malý]

Fotogalerie

příprava skvěle rozběhnuto Andy zkoukne Lucku, Vendy zase Irču a běžíííííí jak vítr Ady s Vendy v trapu také vzadu se činí jen to správně trefit dobře my velmi smutné, ale i to patří k životu čekání na Floriána od Jany Macháčkové víno, pohár, konvice. Od Katky plaketa v celé své i naší kráse všechny naposledy před naší avií, ale s Floriánem 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Prase je zelenina (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru