sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Memoriál na Tmani

Tento den jsme toho neměly dost a tak jsme vyjely ještě soutěžit na Tmaň. Tady se také začínalo štafetovým během, ovšem pro některá družstva daleko atraktivnější. Tmnaňští nám předvedli, jak se poběží. První úsek - v kolečku seděl,klečel, zkrátka si hověl jeden člen štafety, druhý ho tlačil přes houpačku, za ní, sedící člen štafety vzal připravený hasicí přístroj a převezl ho na druhé stanoviště, po přeběhnutí cílové čáry vyběhl třetí člen, který se musel protáhnout rourou a poté překonat příčné břevno, za čárou byl připraven další člen štafety, který proskakoval okýnkem. Poslední úsek byl pro některá družstva klíčový, tady se přebíhala kladina a poté ženy musely vypít 2 dcl ledové, žluté limonády. Muži pili stejné množství piva ( nebo nealkoholického piva - dle přání), to vše brčkem, bez jakékoli pomoci rukou.

 Za naše družstvo - Wendy tlačila kolečko, do kterého se vsoukala nám vypomáhající Alena ze Lhotky. Přes houpačku se přenesly rychle, také hasičák se podařil popadnout velmi dobře, ale to usazení na druhé stanoviště, to byl pro naše děvčata gordický uzel, poprvé hasičák padá, Wendy skoro Alenu vyklápí, když se vrací , aby hasičák postavily, ale ten padá i po druhé. Děvčata ho už nechávají ležet ( za to je nám připočteno trestných 5 s), druhý úsek běží Lucka, do roury vlítne tak rychle, že jí nestíháme ani vyfotografovat, břevno není nepřekonatelnou překážkou a Lucka ho s přehledem přeskakuje. Na  třetí úsek vybíhá Andrea, ktará stejně jako ráno v Hýskově, předvede mistrovské proskočení okénka. Irča neuvěřitelně rychle přebíhá kladinu a už brčkem nasává tekutinu, v předklonu se velmi špatně polyká, ale nakonec je celá dvoudecka vypita, za vydatného povzbuzování saj, saj, a Irča vbíhá do cíle v čase 82s( po zhlédnutí videa zjišťujeme, že na hasicím přístroji byla prodleva 17s).Vůbec se divíme, že Irča byla schopna tu žlutku vypít, protože při našem svérázném saj, se všicha přítomná družstva  rozesmála Po štafetovém běhu jsme na třetím místě se ztrátou na první 12 a druhé 4s. Nic není ztraceno, na černínské, které mají před námi náskok 12s nejspíš nemáme, ale na druhé ano, 4s ztráty nejsou velkým handicapem, to se dá. Černínská i bykošská děvčata svůj útok kazí a tak náš standart, něco kolem 22 - 25s stačí. Zabojovaly jsme a náš čas útoku 21s nás vynáší na celkové první místo.

I tady jsme si soutěžení velmi užily, vyhrály jsme, ale hlavně jsme se výborně pobavily.

Útok byl proveden v obvyklé sestavě, ve štafetovém běhu nám vypomohla Alena Najmanová ze Lhotky.

[19.9. 2010 - Zdeněk Malý]

Fotogalerie

Vendula s Alenou na prvním úseku štafety tady je rychlá Lucka laňka Andrea rychlík Irča tady se projevily sklony k pití - nealko proudařky kontrolují Lucku, ale ta si dává kafíčko, je v pohodě a stíhá Lucka s Irčou umí máknout a zase výborně nastříkáno výsledky, radost pohledět vítězné družstvo vítězné družstvo, teď už komplet máme velikou radost 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Jablko je z masa (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru