sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

Memoriál - Třebonice

V sobotu jsme opět vyrazily za soutěží. Tomu, čeho jsme se dočkaly, se nechtělo ani věřit. V Třebonicích jsme byly soutěžit už na jaře, tak jsme věděly do čeho jdeme. Po nástupu, přidělení startovních čísel a  zaplacení startovného jsme většinu dne čekaly, až na nás přijde řada. Jako první nastoupila družstva mladších a starších dětí, kterých bylo dohromady asi 14.

Nejprve se běžela štafeta 4x100m. Po doběhnutí všech čtyř  ženských družstev jsme figurovaly na krásném druhém místě se ztrátou 1,41s. Čas prvního družstva byl velmi zajímavý, neboť soutěžící přenášející hasicí přístroj při pokládání upadla a těžce se sbírala, přesto, anebo právě proto, družstvo štafetu vyhrálo. Na útoky žen přišla řada někdy kolem půl 3. Se zájmem jsme pozorovaly družstva startující před i za námi. To, že měly céčka v rozdělovači a stačilo jen otočit, ale i béčka byla téměř spojena, o proudnicích nemluvě, nás velmi překvapilo a překvapivá byla i reakce rozhodčího plata, neboť ho tyto, pro nás nepochopitelné nedostatky a přestupky proti pravidlům, evidentně nezajímaly .

Teď k našemu účinkování. Jsme zvyklé z Brdské ligy mít všechny spojky od sebe v dostečné vzdálenosti ( tzv. na plech), takže ani v Třebonicích jsme nedělaly výjimku. Dnes pro změnu byla u stroje Myšáková ( Michala byla v práci). Rozhodčí nařídil přípravit stroj na základnu a vyčkat. Po dvou minutách dal povel k přípravě plata, to bylo připraveno za necelé 3minuty Po nastartování stroje, nařídil rozhodčí stroj vypnout, s tím, že jestli chceme běžet, tak nám hned po odstartování zvedne červený praporek, protože podle pravidel požárního sportu nesmí být stroj nastartován před zahájením útoku. Po krátké poradě jsme se rozhodly, že si první kolo  zaběhneme tréninkově, na vodu. Myšáková zapomněla nastartovat, takže nás čas 22s. neuspokojil. Šlo o sestřelení plechovek přes terč. Do druhého pokusu jsme nastoupily s chladnou hlavou a základnu jsme složily v ukázkovém čase 2 min. Tentokrát Myš nastartovala přepychově, ale nechala dlouho otevřený druhý ventil na stroji a pokus byl uznán s platným časem 23, 35s

Po závěrečném ceremoniálu, jsme se jednohlasně shodly, že další Třebonice už ne.

[14.9. 2010 - Zdeněk Malý]

Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: Z brambory je ohryzek jako z jablka (ano/ne)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru