sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902
29.8.2010 - Námětové cvičení v Hýskově

Letošní námětové cvičení probíhalo 29.8.2010 v Hýskově.
Už několik let zpátky se probírala otázka jak upravit průběh námětového cvičení více k realitě. Jako první k tomu sebrali odvahu členové Hýskova a tak se letošní námětové cvičení značně lišilo od předchozích let. A tak se nelze divit, že se skutečné události vyvíjely poněkud živelně.
Hezký popis průběhu je na stránkách SDH Hýskov.
Nedostatečné ověření spojení způsobilo, že jednotlivé sbory nevyjely podle plánu ve stejný okamžik, ale se značným časový rozestupem a tak např. nemohla být včas zřízena čerpací stanice, na trasu nemohl včas přijet SDH Otročiněves a pod. Tímto došlo k drobným problémům při dodávce vody, ale celá situce se daleko více podobala reálnému zásahu a z námětového cvičení vyplynula řada témat k dalšímu řešení v rámci přípravy. 
Každopádně bylo letošní cvičení daleko pestřejší a podnětnější. Děkuji hasičům z Hýskova za jeho precizní přípravu (že některé věci dopadly jinak než dle plánu považuji přínosné pro budoucí akce podobného charakteru).

[30.8. 2010 - Pavel Nejedlý]

Fotogalerie

Rosťa a pózující Lukáš David přemýšlí, kde se stala chyba Michal s Jardou u mašiny Kontrola tlaku v hadicích Je potřeba sledovat teplotu mašiny Pepík doplňuje pohonné hmoty Je potřeba vyhodnotit postup Nástup jednotek Velení námětového cvičení (Pavel Cajthaml a Petr Kšír) Rozjezd vozidel na stanoviště SDH Chyňava na místě Hýskov zasahuje na místě Transport zachráněné osoby Současně probíhá hasební zásah na požářišti Hasiči se chystají na průzkum 1.NP Odborný dozor z HZS Požářiště Zachráněná osoba odpočívá :-) Pavel Šimek a Petr Kšír Co to tady děláte? Otročiněves v akci Martin Vaněk v akci Přílepští už mají hotovo Stanoviště Přílep Celá soutěž probíhala pod bdělým dohledem statného vlčáka :-) 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná tři a sedm (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2017 - SDH Malé Přílepy -- by Frubil s.r.o. -- hosting sprava-siti.net
RSS | Nahoru