sbor dobrovolných hasičů malé přílepy

Sbor dobrovolných hasičů založen v roce 1902

Kalendář událostí

MH Tlustický Sranda Match - 18.9.2016

Do Tlustice se každoročně těšíme (taky se nám tam daří pravidelně bodovat), takže představa, že bychom nejeli, nepřichází v úvahu. A to ani přesto, že v průběhu týdne před soutěží jsme postupně měnili sestavu, protože Adam si zlomil prst, Vojta měl závod ve veslování, Julča odjela se školou do Anglie a Honza si v sobotu před soutěží vyvrtnul kotník na fotbale. Takže soutěži předcházelo rychlé zaškolení Kačky na stroj a doplnění družstva z řad mladších, abychom vůbec dokázali dát dohromady nějakou sestavu. Alespoň, že v mladších se neobjevila žádná zásadní absence. A tak jsme vyrazili s předsevzetím, že uděláme vše pro dobré umístění.
Ráno před výjezdem jsme ještě neplánovaně jeli do Chyňavy pro Lukáše Soukupa a tak jsme do Tlustice dorazili s malým zpožděním. Nicméně tady naše trable končí a začíná vlastní soutěž. V první disciplíně (PÚ) se mladším povedl docela dobrý čas 26,56 a do dalšího kola postupovali na druhém místě za družstvem Tlustice B z celkového počtu sedm družstev. U starších trochu zatrnulo, protože koš, sání i stroj skvěle klaplo a naopak předek se trochu zdržel na platě a tak došlo k zádrhelu a vodě jela v hadicích výrazně dřív, a dohnala rozdělovač příliš brzo a tak i proudy měly problém doběhnout na čáru. I přes zádrhel byl výsledný čas 25,49 a stačil taktéž na druhé průběžné umístění za Hýskovem. Ve starších soutěžilo celkem 6 družstev.
Následovala netradiční štafeta s umístěním mladších na třetím místě a starších na místě druhém. Bylo jasné, že se vše bude rozhodovat ve třetí soutěži a tak jsme s napětím očekávali, co na nás zase letos hasiči z Tlustice vymysleli. Tentokrát jako první šli na start starší a nebylo moc času na promyšlení taktiky a tak šli do soutěže sice naplno, ale cestou asi občas ulili nějakou vodu, takže to nakonec rozhodlo a v soutěži nošení vody bodovali na pátém místě. Mladší (i když jsem se podle průběhu obával, jak to dopadne) se nakonec umístili na prvním místě díky pečlivému nošení vody. Nutno dodat, že jsme umístění ze třetí soutěže do vyhlášení výsledků neznali a tak bylo vyhlašování ve znamení netrpělivého očekávání konečného umístění. Takže jsme si užili postupného oceňování sborů a s každým dalším vyhlášeným družstvem se naše šance postupně propracovali u mladších až na vítězné první místo a u starších na hezké medailové třetí místo. Jelikož jsme odsud vozili jen zlaté hasiče a jeden stříbrný, letošní umístění na třetím místě  doplnilo sbírku do kompletní sady. Soutěž v Tlustici stejně jako vždy byla perfektně zorganizovaná a ani chladno nedokázalo soutěžící odradit od hezkých výkonů. Počasí vyšlo skvěle, po celou dobu soutěže ani nekáplo a až cestou zpátky jsme vjeli do vydatného deště, ale to už nikomu ani trochu nevadilo.
 

[19.9. 2016 - Špaček Michal]

Fotogalerie

Kluci se těší na soutěž Příprava družstva starších Útok byl tentokrát napínavý, protože rozdělovač se zapojoval až na trase Žofka s Denisou na štafetě se žebříkem Pavlík na trase skákání v pytli Majda s Kačkou v běhu se žebříkem Denise a Verča na trase ve skákání v pytlích Nošení vody na čas - družstvo starších Nošení vody na čas - družstvo mladších Skupinová fotka po vyhlášení vítězů 
Komentáře

Přidat komentář
Autor
Text komentáře
spam kontrola: kolik se rovná šest bez tří (zadej číslo jako výsledek)

© 2008-2021 - SDH Malé Přílepy -- by/hosting Udger s.r.o.
RSS | Nahoru